Dordrecht, Netherlands

BSO de Boomhut doet activiteiten voor War Child

BSO de Boomhut in Sterrenburg had donderdag een gezellige middag met activiteiten. Maar dat was wel voor een goed doel: de COKD kinderopvang doet namelijk mee met de Wondere Wereld Peace Challenge in samenwerking met War Child.
Emma Meijer | 6 november 2020 17:07 | Aangepast op 6 november 2020 17:07
“Het is een challenge voor kinderen van de opvang om zoveel mogelijk aandacht te vergaren voor het werk van War Child”, vertelt manager Manja Hopmans. Dit doet de BSO niet door geld in te zamelen maar door zich te focussen op wat War Child inhoudt: War Child zet zich in om kinderen uit oorlogsgebieden te helpen met psychosociale steun, onderwijs en bescherming.


Activiteiten

De kinderen doen verschillende activiteiten, en voor elke activiteit die bijdraagt aan de aandacht voor War Child krijgen ze een punt. De kinderopvanglocatie van COKD met de meeste punten wint een meet and greet met ambassadeur en voetbalster Vivianne Miedema.

“Van te voren wordt goed verteld aan de kinderen wat War Child doet en waarom wij het belangrijk vinden dat er activiteiten zijn voor het goede doel.” Dat was ook de reden voor de BSO om mee te doen met de challenge. En dat werkt: zo vertelt Jodie (9) dat ze de kinderen van War Child leuke dingen gunt om ze de vervelende dingen te laten vergeten.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Lees ook

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...

LUISTER: Geen huis te krijgen, dus woon je bij je schoonouders

Noodgedwongen wonen bij je schoonouders, omdat de straat geen optie is. Het is de realiteit voor het...

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...