Dordrecht, Netherlands

Buitenspelen tijdens laatste week zomervakantie

De leerlingen van de Dordtse Zomerschool zijn in de laatste week van de zomervakantie niet alleen bezig met leren. Deze week zijn er namelijk drie middagen die helemaal in het teken staan van buitenspelen.
Alka Goos | 20 augustus 2018 15:53 | Aangepast op 20 augustus 2018 15:53
In de ochtend wordt de kennis van taal en rekenen opgefrist, maar in de middag wordt het een stuk actiever. Vandaag werd in het Weizigtpark druk gestoeprand, geknutseld, water diertjes gevangen en nog veel meer. "We hebben buitenspelen gekozen, omdat steeds minder kinderen dat doen", vertelt projectleider Wendy Schneider.

De andere dagen gaan ze naar het Spoorpark en het Wantijpark. Drie verschillende parken in verschillende buurten. Hiermee wil de organisatie de kinderen laten zien dat een park hartstikke leuk kan zijn en helemaal niet ver weg. De hoop is dat kinderen zich weer wat meer gaan interesseren voor de natuur en er vaker voor kiezen naar buiten te gaan.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Lees ook

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...