gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Buitenspelen tijdens laatste week zomervakantie

0c791c9e6455b81f1045a7d2104dc549

De leerlingen van de Dordtse Zomerschool zijn in de laatste week van de zomervakantie niet alleen bezig met leren. Deze week zijn er namelijk drie middagen die helemaal in het teken staan van buitenspelen.

Alka Goos |  | Aangepast op
In de ochtend wordt de kennis van taal en rekenen opgefrist, maar in de middag wordt het een stuk actiever. Vandaag werd in het Weizigtpark druk gestoeprand, geknutseld, water diertjes gevangen en nog veel meer. "We hebben buitenspelen gekozen, omdat steeds minder kinderen dat doen", vertelt projectleider Wendy Schneider.

De andere dagen gaan ze naar het Spoorpark en het Wantijpark. Drie verschillende parken in verschillende buurten. Hiermee wil de organisatie de kinderen laten zien dat een park hartstikke leuk kan zijn en helemaal niet ver weg. De hoop is dat kinderen zich weer wat meer gaan interesseren voor de natuur en er vaker voor kiezen naar buiten te gaan.

Lees ook

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

TALKSHOW ZORG

Zondag op TV Dordrecht: Talkshow over zorg en gezondheid

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek ? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die deze zondag te zien is op TV Dordrecht.

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.

foto artikel leny

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

MensenOnderdouche

Code Rood in Dordrecht: zo gingen Dordtenaren vrijdag om met de situatie

De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt vrijdag voor een onaangename, benauwde hitte. In onder meer de provincie Zuid-Holland is code rood afgekondigd. In dit liveblog lees je hoe Dordrecht omging met de extreme temperatuur.

noordparkvernieling

Na vernielingen in park volgen surveillancerondes van handhaving en politie

De gemeente Zwijndrecht wil surveillancerondes gaan laten uitvoeren in beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark. Dit nadat vorige week een van de bankjes in het park in brand werd gestoken. Ook verdween toen onderhoudsmateriaal uit een opslag in hetzelfde park.