gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bulgaarse onderscheidingen voor oud-burgemeester Brok en vijf Dordtenaren

2e76fd3a050ac4ff10f9e4cf37339d1a.jpg

Arno Brok, oud-burgemeester van Dordrecht, is woensdagmorgen onderscheiden met de Madara Horseman. Deze hoogste Bulgaarse onderscheiding heeft hij gekregen voor zijn inzet voor de Nederlands-Bulgaarse betrekkingen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Brok heeft zich hiervoor met name ingezet via de stedenband die Dordrecht heeft met het Bulgaarse Varna. "Zij zorgen voor contacten met scholen, zij helpen sociale opvangscentra, zij zorgen voor commerciële relaties, ze laten schepen bouwen in Varna", legt Bea ten Tusscher, de Nederlandse ambassadeur in Bulgarije uit.

"Dat hebben we allemaal gezien de afgelopen jaren. Daar heeft hij (Arno Brok, red.) de grondslag voor gelegd in zijn lange tijd als burgemeester."

Onverwacht

De Bulgaarse ambassadeur in Nederland, Rumen Alexandrov, reikte de onderscheiding aan Brok uit. "Ik vind het heel eervol dat ik, nu ik al bijna drie jaar weg ben uit Dordrecht, nog deze onderscheiding mag ontvangen. Ik had dat niet verwacht", erkent Arno Brok.

"Ik word daar wel een beetje verlegen van. Ik heb de vijf stedenbanden van Dordrecht altijd met heel veel liefde gedaan. Ik vind het belangrijk, omdat je als inwoner van Dordrecht heel veel kunt leren van andere landen en culturen."

Golden Laurel Twig

Ook Gea Davids, een beleidsadviseur van de gemeente Dordrecht, en vier bestuursleden van de Stichting Dordrecht-Varna hebben ook een onderscheiding gekregen. Zij kregen The Golden Laurel Twig uit handen van Alexandrov.

"Wij vinden dat geweldig", vertelt Rob Scheelbeek, voorzitter van de Stichting Stedenband Dordrecht-Varna. "Het is vrijwilligerswerk, dus je vindt het sowieso leuk, anders doe je het niet. Maar zo'n extra beloning geeft een extra stimulans om met dit werk door te gaan."

De onderscheidingen zijn woensdag uitgereikt omdat de diplomatieke betrekkingen tussen Nederland en Bulgarije 110 jaar bestaan.&t=1s

Lees ook

Koos Wieman poppenspeler.png

Dordtse Koos vermaakt al bijna 50 jaar jong en oud met zijn poppentheater

"Janus, Janus, kom je nog een keer?" Het vertrouwde geluid galmt weer over het Rotterdamse Binnenwegplein. Sinds deze week zijn de luiken van het poppentheater weer open. Al 46 jaar staat Jacobus Wieman uit Dordrecht, ook wel Koos genoemd, hier van mei tot oktober bijna elke week om Rotterdammers te vermaken.

5a186b107b87fc9659d2d58399a887a2.jpg

Ruim 130 instellingen uit onze streek brengen dakloosheid in beeld: ‘Het is hard nodig'

Om het aantal daklozen in onze streek goed in beeld te krijgen, worden in negen gemeenten speciale tellingen gehouden. Er wordt gezocht naar onzichtbare dak- en thuislozen, met als doel om in kaart te brengen hoeveel het er precies zijn. “Men denkt vaak aan de man op het bankje op straat of de mensen in de opvang, maar het is echt een stuk breder dan dat."

tempFileForShare_20260513-171909.jpg

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.

drugslab SLI.png

Politie zwaarbewapend bij ontmanteling van drugslab

Aan de Lelystraat in Sliedrecht is woensdag een drugslab ontmanteld. De politie was daarbij aanwezig met vuurwapens. Twee verdachten zijn aangehouden. Het gaat om een 49-jarige man uit Dordrecht en een 47-jarige Vlaardinger.

wasbeer.png

Gedode Dordtse wasbeer: politiek reageert verontwaardigd, museum wil het dier graag hebben

De wasbeer die deze week werd gesnapt in de bevoorradingsruimte van Maasplaza in Dordrecht, maakt veel los. Zo roeren Dordtse politici zich en wil het Natuurhistorisch Museum Rotterdam het dier graag tentoonstellen. De wasbeer werd maandagnacht gevangen en afgemaakt, omdat het als bedreiging voor andere dieren wordt gezien. “Zegt iets over spanning tussen mens en natuur.”