Dordrecht, Netherlands

Bulgaarse onderscheidingen voor oud-burgemeester Brok en vijf Dordtenaren

Arno Brok, oud-burgemeester van Dordrecht, is woensdagmorgen onderscheiden met de Madara Horseman. Deze hoogste Bulgaarse onderscheiding heeft hij gekregen voor zijn inzet voor de Nederlands-Bulgaarse betrekkingen.
Petra Scheurwater | 29 januari 2020 15:20 | Aangepast op 29 januari 2020 15:20
Brok heeft zich hiervoor met name ingezet via de stedenband die Dordrecht heeft met het Bulgaarse Varna. "Zij zorgen voor contacten met scholen, zij helpen sociale opvangscentra, zij zorgen voor commerciële relaties, ze laten schepen bouwen in Varna", legt Bea ten Tusscher, de Nederlandse ambassadeur in Bulgarije uit.

"Dat hebben we allemaal gezien de afgelopen jaren. Daar heeft hij (Arno Brok, red.) de grondslag voor gelegd in zijn lange tijd als burgemeester."

Onverwacht

De Bulgaarse ambassadeur in Nederland, Rumen Alexandrov, reikte de onderscheiding aan Brok uit. "Ik vind het heel eervol dat ik, nu ik al bijna drie jaar weg ben uit Dordrecht, nog deze onderscheiding mag ontvangen. Ik had dat niet verwacht", erkent Arno Brok.

"Ik word daar wel een beetje verlegen van. Ik heb de vijf stedenbanden van Dordrecht altijd met heel veel liefde gedaan. Ik vind het belangrijk, omdat je als inwoner van Dordrecht heel veel kunt leren van andere landen en culturen."

Golden Laurel Twig

Ook Gea Davids, een beleidsadviseur van de gemeente Dordrecht, en vier bestuursleden van de Stichting Dordrecht-Varna hebben ook een onderscheiding gekregen. Zij kregen The Golden Laurel Twig uit handen van Alexandrov.

"Wij vinden dat geweldig", vertelt Rob Scheelbeek, voorzitter van de Stichting Stedenband Dordrecht-Varna. "Het is vrijwilligerswerk, dus je vindt het sowieso leuk, anders doe je het niet. Maar zo'n extra beloning geeft een extra stimulans om met dit werk door te gaan."

De onderscheidingen zijn woensdag uitgereikt omdat de diplomatieke betrekkingen tussen Nederland en Bulgarije 110 jaar bestaan.&t=1s

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Dordrecht krijgt vier nachtwinkels. De meeste daarvan zullen compleet nieuwe zaken worden. De winkel...

Brandweer uitgerukt voor schoorsteenbrand in Papendrecht

Aan de Westeind in Papendrecht was donderdagmiddag rond 15.00 uur een schoorsteenbrand. De vlammen k...

Hoe is FC Dordrecht 2026 begonnen? De Plucheplakkers buigen zich over dat en meer

De Plucheplakkers blikken terug op het eerste duel van FC Dordrecht in 2026. Ze noteren een 1-1 geli...

Kelly (38) krijgt ook in hoger beroep cel en tbs voor moord op 9-jarige zoon

De 38-jarige Kelly V. die haar zoontje Kian (9) om het leven bracht, is in hoger beroep veroordeeld...

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophal...

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

Ook in Dordrecht zijn er wijken die onvoldoende bestand zijn tegen hevige regenval met alle gevolgen...