gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bulgaarse onderscheidingen voor oud-burgemeester Brok en vijf Dordtenaren

2e76fd3a050ac4ff10f9e4cf37339d1a

Arno Brok, oud-burgemeester van Dordrecht, is woensdagmorgen onderscheiden met de Madara Horseman. Deze hoogste Bulgaarse onderscheiding heeft hij gekregen voor zijn inzet voor de Nederlands-Bulgaarse betrekkingen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Brok heeft zich hiervoor met name ingezet via de stedenband die Dordrecht heeft met het Bulgaarse Varna. "Zij zorgen voor contacten met scholen, zij helpen sociale opvangscentra, zij zorgen voor commerciële relaties, ze laten schepen bouwen in Varna", legt Bea ten Tusscher, de Nederlandse ambassadeur in Bulgarije uit.

"Dat hebben we allemaal gezien de afgelopen jaren. Daar heeft hij (Arno Brok, red.) de grondslag voor gelegd in zijn lange tijd als burgemeester."

Onverwacht

De Bulgaarse ambassadeur in Nederland, Rumen Alexandrov, reikte de onderscheiding aan Brok uit. "Ik vind het heel eervol dat ik, nu ik al bijna drie jaar weg ben uit Dordrecht, nog deze onderscheiding mag ontvangen. Ik had dat niet verwacht", erkent Arno Brok.

"Ik word daar wel een beetje verlegen van. Ik heb de vijf stedenbanden van Dordrecht altijd met heel veel liefde gedaan. Ik vind het belangrijk, omdat je als inwoner van Dordrecht heel veel kunt leren van andere landen en culturen."

Golden Laurel Twig

Ook Gea Davids, een beleidsadviseur van de gemeente Dordrecht, en vier bestuursleden van de Stichting Dordrecht-Varna hebben ook een onderscheiding gekregen. Zij kregen The Golden Laurel Twig uit handen van Alexandrov.

"Wij vinden dat geweldig", vertelt Rob Scheelbeek, voorzitter van de Stichting Stedenband Dordrecht-Varna. "Het is vrijwilligerswerk, dus je vindt het sowieso leuk, anders doe je het niet. Maar zo'n extra beloning geeft een extra stimulans om met dit werk door te gaan."

De onderscheidingen zijn woensdag uitgereikt omdat de diplomatieke betrekkingen tussen Nederland en Bulgarije 110 jaar bestaan.&t=1s

Lees ook

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

OPMA Vita Kovalenko

Op Pad Met Ad: over vrijheid versus onderdrukking in Oekraïne

De oorlog in Oekraïne die Europa vier jaar geleden overviel, is het onderwerp van een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad. Schrijfster Vita Kovalenko neemt presentator Ad van den Herik mee door de geschiedenis en de toekomst van het land. Ze laat zien dat de strijd om vrijheid en eigenheid iets is dat al vele honderden jaren door haar thuisland wordt gestreden.

Leidingsportalen

Waarom er negen dagen geen treinen rijden tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Gedurende 9 dagen is er geen treinverkeer mogelijk tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Pech voor reizigers, maar een noodzakelijke maatregel volgens spoorwegbeheerder ProRail. De reden: de bovenleidingportalen op dit traject zijn grondig toe aan vervanging. Ze stammen uit de tijd na de Tweede Wereldoorlog, waardoor de levensduur voorbij is.

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.

Pands Seringenstraat

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”