Dordrecht, Netherlands

Bunkerdag: een stukje geschiedenis verborgen onder het zand

Aan de kust tref je niet alleen maar bakkende Hollanders aan, ook bunkers vind je hier in overvloed. Het is op zondag 28 mei mogelijk om een kijkje te nemen bij deze overblijfselen uit de Tweede Wereldoorlog.
Marie Frenay | 18 mei 2022 14:37 | Aangepast op 18 mei 2022 14:37
De betonnen schuilplaatsen liggen vaak verstopt onder een laag zand. Hierdoor zijn de ondergrondse constructies in veel gevallen niet toegankelijk voor het publiek. Maar daar komt eind mei verandering in.

Eendaagse openluchtmuseum
De hele Nederlandse kust verandert op 28 mei tussen 10 en 17 uur in een museum. De nieuwsgierigen onder ons kunnen dan deelnemen aan rondleidingen, wandelingen, voorstellingen, lezingen en andere activiteiten. Het is dan voor iedereen mogelijk om gratis kennis te maken met dit stukje verborgen geschiedenis.

Op ontdekkingsreis in eigen stad
Ook in Dordrecht kun je dit stukje verborgen geschiedenis bezoeken. In de stad ligt namelijk de Duitse Manschappenbunker 502 aan de Rijkstraatweg. Op de website van Bunkerdag staat meer informatie over het evenement.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Duurzaam, gratis én verbindend: ruiltas al vijf jaar in Dordts straatbeeld

Niet meer naar een drukke winkelstraat en geen stress in het pashokje: steeds meer inwoners sluiten ...

Gas- en waterleiding geraakt bij werkzaamheden in Dordrecht, Stedin en Evides opgeroepen

In de Einsteinstraat in Dordrecht is dinsdagochtend een gaslekkage geweest. Tijdens graafwerkzaamhed...

Provinciale druk dwingt Dordrecht tot versnelling huisvesting statushouders

De gemeente Dordrecht gaat de huisvesting van statushouders versneld aanpakken om een ingrijpende pr...

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Dordrecht krijgt vier nachtwinkels. De meeste daarvan zullen compleet nieuwe zaken worden. De winkel...

Lachende gezichten en trots alom bij winnaars Dordtse vrijwilligersprijzen: ‘Dit is zo bijzonder!’

Een grote complimentenregen in het Dordrechts Museum donderdagmiddag. De Dordtse vrijwilligersprijs-...