Dordrecht, Netherlands

Burgemeester en wethouders presenteren plan besteding Enecogelden 2030

De bijna 300 miljoen euro aan Enecogelden krijgt eindelijk een bestemming. Burgemeester Kolff en wethouders presenteerden hiervoor vandaag een plan. Dat moet nog wel behandeld worden door de gemeenteraad.
Vivian Rutte | 22 april 2021 12:17 | Aangepast op 22 april 2021 12:17
Het geld zal onder meer besteed worden aan onderwijs, met name op plekken waar leerachterstanden dreigen. Daarvoor trekt de gemeente 27,4 miljoen uit. Ook is er 10,5 miljoen gereserveerd voor het project ‘Glansrijke toekomst Dordtse jongeren’ om jongvolwassenen zich te helpen voorbereiden op de arbeidsmarkt.

De presentatie werd gehouden in het voormalig Eneco-gebouw aan de Noordendijk, want hier komt een Integraal kindcentrum; een school met kinderdagverblijf en BSO. In het voormalig Eneco-gebouw worden momenteel ook woningen gebouwd. De gemeente zit dit als een voorbeeldproject als het gaat om bouwen aan de toekomst van Dordrecht.

Naast onderwijs wordt er met de Enecogelden ook geïnvesteerd in woningen en transport, en in de Dordtse economie. Er gaat verder 140 miljoen naar de Spoorzone, 55 miljoen naar de Dordwijkzone, 8 miljoen naar banen, er is 14 miljoen gereserveerd voor verduurzaming en 40 miljoen voor een levendige binnenstad.

Meer informatie per project is

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...