gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Burgemeester: het was zeer heftig

c482736ee8d459382813f538cdf873f5.jpg

De ravage bij Peute is groot. Maandagavond brak daar een enorme brand uit. Ook dinsdag was de brandweer nog met man en macht aan het werk op de Veerplaat.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De spuitgasten zijn de hele dag bezig met nablussen. Alle samengeperste papierbulken worden met bulldozers uit elkaar getrokken. Dat wordt dan nat gemaakt. Daardoor moet de broei doven.


Burgemeester Wouter Kolff bracht eind van de ochtend een bezoek aan Peute. “Het is zeer heftig natuurlijk. Het was een hele grote brand. Twaalf autospuiten waren aanwezig om te blussen. Door de inzet van de brandweer is een groot gedeelte van het pand gespaard gebleven. Dat is een geluk bij een ongeluk.”

Op het moment dat de brand ontstond waren er nog medewerkers in het pand. Zij konden snel worden geëvacueerd. Eén persoon werd nagekeken door ambulancepersoneel. Hij had rook in geademd.


Het team brandonderzoek onderzoekt de oorzaak van de brand.

Lees ook

theo.jpg

De schoonvader van Theo (80) zat op een schip vol gevangenen, toen volgde een bombardement

Waar je ook bent, op 4 en 5 mei komen allerlei oorlogsverhalen bovendrijven. Zo ook tijdens het bevrijdingsontbijt in Dordrecht, waar Theo Broers (80) het relaas van zijn schoonvader doet, die op de Oostzee voor zijn leven vocht. “Hij was aan één kant helemaal verbrand en hij heeft een paar weken in het ziekenhuis gelegen.”

foto artikel 5 mei.jpg

5 mei in de streek: honderden mensen aan de wandel of de ontbijttafel

Waar we op 4 mei herdenken, vieren we op 5 mei feest. Feest dat we nu al 81 jaar bevrijd zijn. En dit feest wordt ook in onze streek gevierd. De hele dag zijn op verschillende plekken activiteiten te bezoeken. “Het is goed dat we een dag als vandaag samen vieren.”

fotowillem.jpg

Aanhouding na zware mishandeling Willem (70): 'Een hele goede zaak'

Goed nieuws voor de toegetakelde Willem uit Papendrecht: de verdachte die hem vorige week mishandelde, heeft zich bij de politie gemeld. Het gaat om een 18-jarige man uit Papendrecht. Hij is maandagavond aangehouden.

fotocorrado.png

Vrouw lastiggevallen, verdachte vrijgelaten: 'Te weinig bewijs'

Een vrouw is dit weekend lastiggevallen in het parkje tussen de Twintighoevenweg en de Krommedijk in Dordrecht. De vrouw werd in het park aangesproken door een man, die zijn broek en onderbroek had laten zakken. De verdachte werd aangehouden, maar inmiddels is de zaak geseponeerd door te weinig bewijs.

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.

boekenmarkt pap artikelfoto.jpg

Dit is de grootste indoor boekenmarkt van de streek: 'Mensen komen overal vandaan'

De indoor boekenmarkt bij muziekvereniging Excelsior in Papendrecht was afgelopen zaterdag een succes. Op de grootste indoor boekenmarkt van de regio waren allerlei soorten boeken te koop, waaronder thrillers, kinderboeken en reisverhalen.