gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Burgemeester Kolff: delen foto handhavers gaat te ver

37d9583299212254b7bccf7c8369ed7e

Burgemeester Wouter Kolff is boos over de manier waarop een echtpaar de foto van twee handhavers op social media heeft gezet. "Ik sta pal voor en achter onze mensen en vind deze manier van communicatie een grens overgaan", schrijft Kolff.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Het echtpaar wilde onlangs op straat tientallen bakjes met voedsel uitdelen in de buurt van het Leges des Heils aan het Kromhout. Maar omdat ze daar geen vergunning voor hadden, werden ze door handhavers weggestuurd.
Uit woede deelde het echtpaar daarop de foto van de handhavers op social media. Daarop barstte een storm van kritiek los over de handelswijze van de handhavers.


"Ik ben ervan overtuigd dat het echtpaar Simons daar de allerbeste bedoelingen mee heeft. De gemeente is met de heer en mevrouw Simons in gesprek over wat hieromtrent wel en niet kan", aldus Kolff.

"Ik neem echter met klem afstand van de wijze waarop het echtpaar via (social) media de twee betrokken handhavers in beeld brengt. Deze mensen werken dagelijks met hart en ziel aan de veiligheid van Dordrecht en de Dordtenaren. Ik hoop dat het echtpaar Simons dat begrijpt en hun berichtgeving daarop aanpast."

Lees ook

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.

extra parkeerplaats SLI

Extra parkeerplekken voor treinreizigers tijdens brugsluiting

De gemeente Sliedrecht opent tijdelijk een extra parkeerterrein bij Station Sliedrecht. Dit terrein is bedoeld om reizigers tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de mogelijkheid te bieden om met het openbaar vervoer te reizen.

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.

pfasvoorstellingchemours

Voorstelling over PFAS mogelijk naar België: ‘Aan het onderzoeken’

De muziektheatervoorstelling PFAS Forever is donderdag voor het laatst in Dordrecht opgevoerd. Het theaterstuk is gericht op PFAS-vervuiling en werd zes keer getoond aan publiek. Naast acteurs waren er ook muziek, een fanfareband en een koor te horen en te zien. Nu zijn er plannen om met het theaterstuk naar België te trekken.