gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Burgemeester Kolff: "Neem eigen verandwoordelijkheid"

353c52d3f0deac8fdd93c664c4898fff

Veel Dordtenaren houden zich niet aan de 'corona-richtlijnen' van de overheid, om afstand tot elkaar te bewaren en samenkomsten in groepen te vermijden. Burgemeester Kolff vindt dat die mensen hun verantwoordelijkheid moeten nemen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Die maatregelen zijn er niet voor niets. Ze zijn er om te voorkomen dat mensen besmet raken door dat virus en ook andere, kwetsbare mensen besmetten", zegt de Dordtse burgemeester.


Kinderen en jongeren zijn in de stad nog in grote getale op straat te vinden en lijken daar onbekommerd te spelen en te sporten. "Ik zie dat, maar ik zie gelukkig ook een groeiend besef bij héél veel mensen dat de maatregelen nodig zijn."


"De horeca is gesloten, veel winkeliers en bedrijven sluiten uit eigen beweging en in supermarkten worden maatregelen genomen ter bescherming van personeel en klanten", weet Kolff.


Hij gaat niet aandringen op strengere maatregelen, zoals een samenscholingsverbod: "Al sluit ik niet uit dat er extra maatregelen komen, zoals in het buitenland."


GGD-directeur Karel van Hengel maakte vandaag wel een nieuwe maatregel bekend; de drie huisartsenposten in de regio Zuid-Holland Zuid gaan de komende tijd 24 uur per dag open.

Lees ook

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.