gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Burgemeester Kolff: "Neem eigen verandwoordelijkheid"

353c52d3f0deac8fdd93c664c4898fff

Veel Dordtenaren houden zich niet aan de 'corona-richtlijnen' van de overheid, om afstand tot elkaar te bewaren en samenkomsten in groepen te vermijden. Burgemeester Kolff vindt dat die mensen hun verantwoordelijkheid moeten nemen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Die maatregelen zijn er niet voor niets. Ze zijn er om te voorkomen dat mensen besmet raken door dat virus en ook andere, kwetsbare mensen besmetten", zegt de Dordtse burgemeester.


Kinderen en jongeren zijn in de stad nog in grote getale op straat te vinden en lijken daar onbekommerd te spelen en te sporten. "Ik zie dat, maar ik zie gelukkig ook een groeiend besef bij héél veel mensen dat de maatregelen nodig zijn."


"De horeca is gesloten, veel winkeliers en bedrijven sluiten uit eigen beweging en in supermarkten worden maatregelen genomen ter bescherming van personeel en klanten", weet Kolff.


Hij gaat niet aandringen op strengere maatregelen, zoals een samenscholingsverbod: "Al sluit ik niet uit dat er extra maatregelen komen, zoals in het buitenland."


GGD-directeur Karel van Hengel maakte vandaag wel een nieuwe maatregel bekend; de drie huisartsenposten in de regio Zuid-Holland Zuid gaan de komende tijd 24 uur per dag open.

Lees ook

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_01_39_31.Still001

Sporten in het donker, want er is geen stroom: ‘Het is even aanpassen’

Duisternis in de sportschool vrijdag in Dordrecht. De SportCity-vestiging aan de Vissersdijk kampte vrijdag, net als verschillende andere bedrijven in die buurt, met een stroomstoring. Sommige sportievelingen keerden om, anderen gingen vrolijk aan de bak.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.