Dordrecht, Netherlands

Burgemeester Kolff over schietpartij Transvaalbuurt: “Incident laat diepe wonden achter”

Burgemeester Wouter Kolff reageerde vrijdagochtend voor de camera van TV Dordrecht op de schietpartij van afgelopen woensdag rond de Christiaan de Wetstraat. Daarbij raakten drie mensen gewond, waaronder twee agenten.
Vivian Rutte | 27 augustus 2021 14:14 | Aangepast op 27 augustus 2021 14:14
Wat er precies is gebeurd, wordt nog onderzocht. In eerste instantie zijn er drie verdachten opgepakt, waarvan er nu nog één vastzit: een 38-jarige Dordtse persfotograaf. Hij zou volgens bekenden al langer waanbeelden hebben gehad. Van de twee gewond geraakte agenten ligt er nog één in het ziekenhuis. Hij is buiten levensgevaar.

Burgemeester Kolff vindt het een ongelofelijk heftig schietincident: “Maar wel iets dat gelukkig bijna nooit voorkomt; daarom durf ik het ook wel echt een incident te noemen. Maar wel eentje met diepe wonden, zowel in de buurt als bij de agenten en handhaving.” Kolff laat weten dat de emotie bij alle collega’s hoog zit. “Het zal je maar gebeuren dat je afgaat op een reguliere melding, en vervolgens zo onder vuur komt te liggen. Daar moet je niet aan denken.”

De burgemeester vindt het een zorgwekkende situatie, maar benadrukt tegelijkertijd dat zoiets maar heel zelden voorkomt. “Ik ben samen met veel anderen druk bezig om alle betrokkenen te ondersteunen. Maar omdat het zo’n zeldzaam incident is vind ik ook dat we zo snel mogelijk weer over moeten tot de orde van de dag.”

Kolff spreekt tot slot zijn grote waardering uit voor het handelen van de politie en handhaving: “Agenten zijn ook gewoon mensen zoals u en ik, en zij hebben dus ook emoties. Ze hebben een collega zwaargewond zien raken, en hebben daarna professioneel moeten handelen. Wat mij betreft dus echt groot respect en veel bewondering voor alle hulpdiensten.”

Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...