Dordrecht, Netherlands

Burgemeester Kolff staat open voor mogelijke avondklok

Burgemeester Kolff zou er begrip voor hebben als het kabinet besluit een avondklok in te voeren. Dat zei hij woensdagochtend tegen Radio Rijnmond.
Vivian Rutte | 13 januari 2021 12:10 | Aangepast op 13 januari 2021 12:10
Kolff sprak zich eerder uit tegen een regionale avondklok, maar volgens hem liggen de zaken nu anders. "In een eerder stadium, toen de regionale lockdown dreigde, heb ik gezegd dat dát me geen goed idee leek. Je gaat dan op een groot thema onderscheid maken tussen delen van het land", legt hij uit. "Maar nu gaat het om een landelijke avondklok, waar het kabinet over heeft besloten om nog extra OMT-advies over te vragen. Zo'n besluit zou niet zijn om te pesten, maar is echt bedoeld als een soort buffer die we nog kunnen inzetten voor het geval de Britse variant doorbreekt."

De politiebonden zien het invoeren van een avondklok niet zitten. Zij voorzien problemen bij de handhaving. Gesprekken hierover moeten nog worden gevoerd, maar daarvoor is eerst meer informatie nodig, vindt Kolff. "Het lijkt me verstandig om nu bij het OMT om advies te vragen over hoe effectief een avondklok is, wat het betekent en welke argumenten er voor en tegen zijn. In de tijd die we dan nu nog hebben, kunnen we scherp in de gaten houden hoe het virus zich ontwikkelt."

Foto: Jordy Nijenhuis

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Man kijkt op verkeerde stoplicht en veroorzaakt ongeluk

Trevyn van Houwelingen | 8 aug 2025 11:30

Lees ook

Urn verdwenen op Essenhof: 'Niemand verwacht dat iemand zoiets doet'

De nabestaanden van een onlangs overleden man kwamen eerder deze week voor een nare verrassing te st...

Trucker zoekt verkoeling en springt van Moerdijkbrug

Het is hoogzomer in Nederland en dat gaat niet iedereen in de koude kleren zitten. Dinsdagavond liep...

Dordrecht rukt uit voor vallende sterren aan de hemel

Sterrenwacht Mercurius bleef woensdag tot middernacht open, en niet voor niets: tientallen bezoekers...

Reewegpark twee maanden dicht: ‘spelen en sporten niet mogelijk’

Het grasveld in het Reewegpark wordt vanaf 8 september twee maanden afgesloten. In die periode mag e...

Nieuwe wending in Dordtse poldersoap: gemeente stapt naar Raad van State

Het Dordtse stadsbestuur stapt naar de Raad van State om de Hel- en Zuilespolder. Rijkswaterstaat wi...

Locatie en waarschijnlijke ontwikkelaar bekend van Dordts knarrenhof

Het eerste Dordtse knarrenhof komt, als het aan het stadsbestuur ligt, op de plek van de voormalige ...