gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Burgemeester Kolff steekt Dordtenaren hart onder de riem

4aa9ff987211e5f977d94c307b52b924.jpg

Burgemeester Kolff wenst namens het College van B&W iedereen fijne dagen en de allerbeste wensen. Hij vertelt op zijn Facebook dat hij ondanks de nare periode de afgelopen maanden ook enorm veel lichtpuntjes gezien. “Deze lichtpuntjes geven ons hoop. Hoop dat we hier met elkaar uitkomen. Want waar hoop is, is leven.”

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
De burgemeester noemt de lockdown verschrikkelijk. Maar volgens hem kunnen we elkaar helpen door deze nare periode heen te komen. Hij roept Dordtenaren op creatief te zijn en hoopt dat ze net als hemzelf lichtpuntjes zien. Kolff vraagt om zoveel mogelijk online te bestellen, je maaltijd te laten bezorgen of af te halen, online cadeautjes te kopen en een kaartje te sturen. “We leven in een land met veel creatieve mensen. We zijn enorm flexibel en zoeken naar het goede. Het glas is bij jullie toch ook half vol?”

De burgemeester roept op om niet bij de pakken neer te zitten maar door te zetten. “Blijf naar elkaar omkijken. Kijk deze kerst extra om naar een eenzame buurman of buurvrouw. Probeer te genieten van de kleine dingen. Dan zien we dat al die lichtpuntjes bij elkaar vanzelf 1 groot licht gaan vormen.”



(Foto is uit 2019) 

Lees ook

klaasvandoorndam.png

Hendrik-Ido-Ambacht vernoemt straat naar oud-wethouder

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht heeft een straat vernoemd naar oud-wethouder, waarnemend burgemeester en raadslid Klaas van Doorn. Van Doorn overleed begin dit jaar op 100-jarige leeftijd.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

Weinig hoop voor wandelaar Erik (53), al dagen vermist op Saba

De 53-jarige Erik Matthijsen, die al dagen wordt vermist op het Caribische eiland Saba, is waarschijnlijk overleden. Dat zegt Jonathan Johnson, gezaghebber van Saba, in een videoboodschap op sociale media.

AI boeken 2.png

Boeken geschreven door AI, Andries (28) biedt honderden te koop aan

Ruim duizend boeken heeft hij inmiddels in de aanbieding, de 28-jarige Andries Herremans. Of het nu gaat om gedichten gebaseerd op poep of reisgidsen, in korte tijd heeft zijn bedrijf in Hendrik-Ido-Ambacht een enorm aanbod aan titels weten te produceren. Dagblad Trouw ontdekte dat ze niet door Andries zelf of een andere auteur zijn geschreven: alle titels zijn van de hand van kunstmatige intelligentie (AI).

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.