Dordrecht, Netherlands

Burgemeester mist gesprekken in de stad

Op bezoek gaan bij ondernemers, dat gaat in deze coronacrisis moeilijk. Ook burgemeester Wouter Kolff heeft daarmee te maken. "Ik mis de contacten met de mensen in de stad enorm", schrijft hij is een digitale brief aan zijn stadsgenoten.
Marjolein Vos | 18 januari 2021 12:41 | Aangepast op 18 januari 2021 12:41
Kolff probeert wel in contact te blijven. "Misschien hebben jullie het al voorbij zien komen, maar ik heb regelmatig digitale gesprekken met Dordtenaren, Dordtse ondernemers, sportverenigingen, marktkooplieden, zorginstellingen enzovoorts. Tal van mensen en organisaties die allemaal geraakt worden door deze verschrikkelijke coronacrisis. Ik ervaar deze gesprekken als zeer waardevol", benadrukt de burgemeester. "Nu het even niet 'in het echie' kan, is het fijn dat we elkaar digitaal spreken. Ik heb enorme waardering voor alle mensen die ik spreek. Natuurlijk lopen zij, net als jij en ik, soms tegen een muur, maar als we elkaar helpen komen we verder."

Regelmatig plaats de burgemeester een boodschap op social media om zijn stadsgenoten te vertellen hoe hij de coronacrisis beleeft. En om ze een hart onder de riem te steken.  "We hebben elkaar echt nodig. Onze lontjes zijn korter dan voorheen. Het is ook niet niks al die maatregelen. Die beperkingen van onze vrijheden. De angst voor het virus. En dan ook nog die Engelse variant die als een donderwolk boven het hoofd hangt. Maar we moeten blijven beseffen dat we niet elkaars vijand zijn maar dat het coronavirus onze vijand is. Alleen samen kunnen we dit virus bestrijden."


Kolff hoopt ook dat mensen een beetje positief blijven. "Ondanks alle ellende, het hoge aantal besmettingen, de financiële situatie van velen, de hoge druk op de zorg, ondanks dat is er licht aan het einde van de tunnel. Vanochtend vroeg is een mijlpaal bereikt. Zorgmedewerker Aletta Krul kreeg als eerste in onze regio een coronavaccinatie toegediend. Een bijzonder moment en een eerste stap richting minder besmettingen en meer bewegingsvrijheid. Die tunnel is langer dan gehoopt, maar ik blijf naar dat licht kijken in de hoop dat jullie dat ook kunnen. Hou vol Dordtenaren!"




Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Lees ook

FC Dordrecht verliest van Anderlecht in oefenduel met komische tint

FC Dordrecht heeft zaterdag een oefenwedstrijd tegen het Belgische Anderlecht met 5-0 verloren. Hoew...

LIVE: zonnige zaterdag op Big Rivers, mis hier niets van het festival

Big Rivers, het grootste festival van onze streek, viert dit weekend het 25-jarig jubileum. RTV Dord...

Laatste noot geklonken: leerorkest verdwijnt van Dordtse basisscholen

Het Leerorkest Drechtsteden verdwijnt uit de Dordtse klaslokalen. Alle basisscholen waar het orkest ...

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Big Rivers is vrijdagavond uit de startblokken geschoten. Met allerlei soorten muziek, genoeg verfri...

Mister Big Rivers zwaait af: 'Dit was een toppertje'

Bas de Zwart (71) houdt het na 22 jaar voor gezien. Hij bracht Big Rivers van klein festival naar ee...

Drechttunnel deels dicht na ongeluk

Eén tunnelbuis van de Drechttunnel richting Breda is vrijdagmiddag afgesloten na een ongeluk. Volgen...