gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Burgemeester over corona-uitbraak Parkhuis: 'Hele zwarte dagen'

667e76cb21d1198160172cfae8a62756

Burgemeester Wouter Kolff leeft mee met de medewerkers, bewoners in en geliefden van bewoners in Het Parkhuis. "Mijn gedachten gaan continue uit naar hen", zei de burgemeester donderdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie over de corona-uitbraak in het verpleeghuis. "Deze dagen zijn hele zwarte dagen voor Dordrecht."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Inmiddels zijn 77 van de 200 bewoners in het Dubbeldamse verpleeghuis met het virus besmet, evenals 25 medewerkers. Drie Parkhuisbewoners zijn aan het virus overleden.

"Het is een ongelofelijk aantal, een enorme uitbraak", zegt Wouter Kolff. "Het toont aan hoe ontzettend beangstigend en verraderlijk dit virus kan zijn."

Hij noemt deze uitbraak dan ook een wake-up call en een signaal dat 'we er echt nog niet zijn, zolang er geen medicijn of vaccin is'.

"Ik leef mee met de mensen die een geliefden hebben verloren in Het Parkhuis, maar ook echt met de mensen die nu thuis zitten met een geliefde in Het Parkhuis."

Lees ook

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

sophiapolder

Van natuurgebied naar concertlocatie: Sophiapolder beleeft bijzondere muziekavond

Een concert op een historische pont, midden in de natuur bij de Sophiapolder in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat kunnen bezoekers deze vrijdag en zaterdag voor het eerst beleven tijdens het allereerste Concert op Natuureiland Sophiapolder. Wat maakt deze bijzondere concertavond anders dan een regulier optreden?

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.