gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Burgemeester over corona-uitbraak Parkhuis: 'Hele zwarte dagen'

667e76cb21d1198160172cfae8a62756

Burgemeester Wouter Kolff leeft mee met de medewerkers, bewoners in en geliefden van bewoners in Het Parkhuis. "Mijn gedachten gaan continue uit naar hen", zei de burgemeester donderdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie over de corona-uitbraak in het verpleeghuis. "Deze dagen zijn hele zwarte dagen voor Dordrecht."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Inmiddels zijn 77 van de 200 bewoners in het Dubbeldamse verpleeghuis met het virus besmet, evenals 25 medewerkers. Drie Parkhuisbewoners zijn aan het virus overleden.

"Het is een ongelofelijk aantal, een enorme uitbraak", zegt Wouter Kolff. "Het toont aan hoe ontzettend beangstigend en verraderlijk dit virus kan zijn."

Hij noemt deze uitbraak dan ook een wake-up call en een signaal dat 'we er echt nog niet zijn, zolang er geen medicijn of vaccin is'.

"Ik leef mee met de mensen die een geliefden hebben verloren in Het Parkhuis, maar ook echt met de mensen die nu thuis zitten met een geliefde in Het Parkhuis."

Lees ook

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”