gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Burgemeester over corona-uitbraak Parkhuis: 'Hele zwarte dagen'

667e76cb21d1198160172cfae8a62756

Burgemeester Wouter Kolff leeft mee met de medewerkers, bewoners in en geliefden van bewoners in Het Parkhuis. "Mijn gedachten gaan continue uit naar hen", zei de burgemeester donderdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie over de corona-uitbraak in het verpleeghuis. "Deze dagen zijn hele zwarte dagen voor Dordrecht."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Inmiddels zijn 77 van de 200 bewoners in het Dubbeldamse verpleeghuis met het virus besmet, evenals 25 medewerkers. Drie Parkhuisbewoners zijn aan het virus overleden.

"Het is een ongelofelijk aantal, een enorme uitbraak", zegt Wouter Kolff. "Het toont aan hoe ontzettend beangstigend en verraderlijk dit virus kan zijn."

Hij noemt deze uitbraak dan ook een wake-up call en een signaal dat 'we er echt nog niet zijn, zolang er geen medicijn of vaccin is'.

"Ik leef mee met de mensen die een geliefden hebben verloren in Het Parkhuis, maar ook echt met de mensen die nu thuis zitten met een geliefde in Het Parkhuis."

Lees ook

2026-07-23-gemeentehuis-foto rtvp(2)

Gemeentehuis Papendrecht ontruimd na brandje

In het gemeentehuis van Papendrecht heeft donderdag korte tijd brand gewoed. Er zou een papiertje in brand hebben gestaan in de bibliotheek die in het zelfde pand gevestigd is, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

yv2026711A1B07460

Quinn (20) werd ineens van tribune geplukt om profs te fluiten: 'Dit moment vergeet ik nooit meer'

Nietsvermoedend keek de jonge amateurscheidsrechter Quinn Vugts op de tribune naar zijn broer tijdens FC Dordrecht-Excelsior. Totdat de scheidsrechter geblesseerd raakte. Een kwartier later floot hij niet de amateurs van Overmaas en Zwarte Pijl, maar bevond hij zich tussen de profvoetballers.

PSX_20260703_094538

Kortstondig brand door laswerk in binnenvaartschip

De hulpdiensten zijn vrijdagochtend massaal uitgerukt voor een brand in een binnenvaartschip. Eenmaal ter plekke bleek de omvang van de brand mee te vallen en was het vuur snel uit.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.