gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Burgemeester Papendrecht installeert eerste Klimaatburgemeester

f51c22316f4b84875abce0b9204169aa

Burgemeester Margreet van Driel heeft vrijdag de eerste Klimaatburgemeester van Papendrecht, Ferry van Jaarsveld, geïnstalleerd. Zij deed dat aan het begin van de Klimaatbeurs in de raadzaal van het gemeentehuis.

RTV Papendrecht |  | Aangepast op
De Klimaatbeurs is onderdeel van de activiteiten in Papendrecht tijdens de nationale Klimaatweek, gehouden tussen 30 oktober en 5 november. Tijdens deze week organiseren burgers, bedrijven en gemeenten activiteiten door het hele land.

Menno van Rosmalen, die wethouder duurzaamheid Arno Janssen verving, verrichte de opening van de Papendrechtse Klimaatbeurs. Van Rosmalen maakt in gesprek met onze mediapartner RTV Papendrecht duidelijk dat er bij de gemeente veel aandacht wordt besteed aan verduurzaming. Een voorbeeld daarvan zijn de nieuwe koffiebekers, die nu niet langer weggegooid worden maar zijn gemaakt van gerecycled materiaal.

Openbare verlichting
Verschillende organisaties toonden op de beurs wat zij te bieden hebben op het gebied van verduurzaming. Zo was er het Bureau Openbare Verlichting Lek – Merwede (OVL), dat voor zes gemeenten de openbare verlichting beheert. De oude ‘SOX’ lampen (met de bekende oranje gloed) zijn inmiddels allemaal vervangen door LED-lampen. Rien Bal van Bureau OVL bood de SOX die als laatste in Papendrecht was vervangen, aan de gemeente aan als aandenken.

Het aantal lichtpunten in Papendrecht is nu 6.977 stuks, volgens Bureau OVL. Daarvan is 58,7% nu omgezet naar LED. Een aantal PLL lampen (TL-licht) moet nog worden vervangen. Toch is de daling in energieverbruik al zichtbaar en dat terwijl het aantal lichtpunten in Papendrecht is gegroeid, bijvoorbeeld in het Land van Matena. In 2022 was het verbruik in Papendrecht nog 923.484 kilowattuur (kWh) en in 2023 moet dat ruim 906.000 kWh zijn.

Op de Klimaatbeurs was ook aandacht voor onder meer de vergroening van daken, zonnepanelen en afvalscheiding.

Vergroening en waterbeheer
In een interview met RTV Papendrecht vertelt Klimaatburgemeester Ferry van Jaarsveld dat zijn speerpunten onder meer vergroening en waterbeheer zijn. Hij zal zijn nieuwe functie een jaar lang bekleden en wil goed benaderbaar zijn voor alle Papendrechters. Van Jaarsveld heeft in het dagelijks leven een baan bij de Egelopvang in Papendrecht.

Lees ook

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.