gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Burgemeesters willen tunnel

De burgemeesters van Dordrecht en Breda, Arno Brok en Paul Depla, willen de Moerdijkbrug liefst vervangen door een tunnel onder het Hollandsch Diep.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Zondag benadrukte Depla in zijn Nieuwjaarstoespraak al het belang van de verbinding tussen Rotterdam, Breda en Antwerpen, die tevens Zuid-Holland en West-Brabant verbindt.

Ook Brok wees op de kwetsbaarheid van deze economisch vitale verbinding. Hij zou het liefst een 'iconisch project' zien en roept de provincies en Rijkswaterstaat op de mogelijkheid van een tunnel snel te onderzoeken.

De aanloopfase van een dergelijk project is zeer lang, De pijlers van de Moerdijkbrug dateren uit de dertiger jaren en het brugdek uit eind jaren zeventig. Vervanging zou in 2025 moeten plaatsvinden. Daarom vinden beide burgemeesters het nu het moment om het project aan te kaarten.

Lees ook

Noordtunnel foto

Vanaf deze datum gaat de Noordtunnel (A15) voor ruim zes weken in beide richtingen dicht

De Noordtunnel (A15) gaat komend jaar voor ruim zes weken in beide richtingen dicht vanwege renovatiewerkzaamheden. Eerst is de buis richting Hendrik-Ido-Ambacht aan de beurt, daarna volgt de weg richting Papendrecht.

foto groepsverkrachting SLI

Ook Dordtenaar (21) langer vast in ernstige zedenzaak Sliedrecht

Dordtenaar R.H. (21), medeverdachte van de ernstige groepsverkrachting in Sliedrecht, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechtbank maandag bepaald.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

Schietpartij Evenaar Rotterdam (foto: Politie)

Twee verdachten van schietpartij in auto vrijgelaten, nog één verdachte vast

Twee mannen die maandagavond zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een schietpartij waarbij een 36-jarige Dordtenaar om het leven kwam, zijn vrijgelaten. Zij worden op dit moment niet langer gezien als verdachten van (poging) doodslag of moord, meldt de politie.

OPMA fatbikes

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: Hoe denkt Dordrecht over een fatbikeverbod?

Hoe denkt de Dordtenaar over een fatbikeverbod? In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad spreekt presentator Ad van den Herik de bezoekers van de markt in de Dordtse binnenstad over dit onderwerp. "De fatbike moet worden afgepakt."

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.