gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Burgemeesters willen tunnel

De burgemeesters van Dordrecht en Breda, Arno Brok en Paul Depla, willen de Moerdijkbrug liefst vervangen door een tunnel onder het Hollandsch Diep.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Zondag benadrukte Depla in zijn Nieuwjaarstoespraak al het belang van de verbinding tussen Rotterdam, Breda en Antwerpen, die tevens Zuid-Holland en West-Brabant verbindt.

Ook Brok wees op de kwetsbaarheid van deze economisch vitale verbinding. Hij zou het liefst een 'iconisch project' zien en roept de provincies en Rijkswaterstaat op de mogelijkheid van een tunnel snel te onderzoeken.

De aanloopfase van een dergelijk project is zeer lang, De pijlers van de Moerdijkbrug dateren uit de dertiger jaren en het brugdek uit eind jaren zeventig. Vervanging zou in 2025 moeten plaatsvinden. Daarom vinden beide burgemeesters het nu het moment om het project aan te kaarten.

Lees ook

nieuwlekkerlandprotest.jpg

Besluit over azc in Molenlanden verwacht voor zomervakantie

De gemeente Molenlanden wil voor de zomervakantie een beslissing nemen over waar in de gemeente één of meerdere azc-locaties komen. Aan de lijst van mogelijke plekken zijn nu drie locaties toegevoegd. De gemeente wil inwoners de komende tijd duidelijkheid geven en zorgen zo goed als mogelijk wegnemen.

sociale huur ridderkerk.png

Ridderkerk in beroep tegen besluit provincie over eigen woningverdeelsysteem

Het college van Ridderkerk gaat in beroep tegen een besluit van de provincie Zuid-Holland. Die bepaalde eerder dat de gemeente geen eigen verdeelsysteem voor sociale huurwoningen in Ridderkerk mag hebben, maar aangesloten moet blijven bij een regionale variant.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

drugspand.jpg

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..

archieffotopolitie.png

Verdachten van babbeltrucs nu herkenbaar in beeld

De politie heeft herkenbare beelden gedeeld van meerdere verdachten die zijn betrokken bij oplichtingszaken in onze streek. Daarbij raakten de slachtoffers uit Dordrecht, Papendrecht en Bleskensgraaf in totaal zo’n 20.000 duizend euro kwijt.

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.