Dordrecht, Netherlands

Burgemeesters willen tunnel

De burgemeesters van Dordrecht en Breda, Arno Brok en Paul Depla, willen de Moerdijkbrug liefst vervangen door een tunnel onder het Hollandsch Diep.
Gert van der Steen | 7 januari 2016 12:16 | Aangepast op 7 januari 2016 12:16
Zondag benadrukte Depla in zijn Nieuwjaarstoespraak al het belang van de verbinding tussen Rotterdam, Breda en Antwerpen, die tevens Zuid-Holland en West-Brabant verbindt.

Ook Brok wees op de kwetsbaarheid van deze economisch vitale verbinding. Hij zou het liefst een 'iconisch project' zien en roept de provincies en Rijkswaterstaat op de mogelijkheid van een tunnel snel te onderzoeken.

De aanloopfase van een dergelijk project is zeer lang, De pijlers van de Moerdijkbrug dateren uit de dertiger jaren en het brugdek uit eind jaren zeventig. Vervanging zou in 2025 moeten plaatsvinden. Daarom vinden beide burgemeesters het nu het moment om het project aan te kaarten.

Lees ook

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...

Krijgt deze bekende Dordtenaar een standbeeld? Ad duikt in de wereld van Kees Buddingh’

Op maandag 24 november staat Dordrecht stil bij de 40e sterfdag van schrijver en dichter Kees Buddin...

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Hulpdiensten zijn woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een huis aan de Antareshof in Dordrecht...

Honderden kookboeken voor minima razendsnel 'uitverkocht'

De eerste druk van het kookboek van Quiet Drechtsteden, waarmee mensen met een laag inkomen goedkoop...

Taakstraf voor Dordtenaar die voetballer Noa Lang met de dood bedreigde

Dordtenaar Shayan D. (19) heeft een taakstraf van twintig uur gekregen voor de doodsbedreigingen die...

Dikke onvoldoendes voor openbare toiletten in onze regio, Sliedrecht scoort het laagst

Het is niet best gesteld met de toiletvriendelijkheid in Nederland en dat blijkt ook in onze streek ...