Dordrecht, Netherlands

Burgerberaad wordt eerst burgerinitiatief

Een voorstel van de ChristenUnie/SGP voor een burgerberaad heeft afgelopen dinsdag geen meerderheid gehaald in de gemeenteraad. Dit tot grote teleurstelling van het comité dat vindt dat een burgerberaad hoort bij modern bestuur. Vooral omdat er op dit moment zo weinig vertrouwen is in de landelijke en lokale politiek, tijdens de laatste gemeenteverkiezingen in Dordrecht lag het opkomstpercentage onder de 50 procent.
Ananda Cobussen | 25 mei 2023 18:11 | Aangepast op 25 mei 2023 18:11
Een burgerberaad is een groep van honderd tot honderdvijftig burgers, bij voorkeur een brede afspiegeling van de lokale bevolking, die brainstormt over grote actuele thema's. De uitkomsten uit de discussie worden vervolgens voorgelegd aan het lokale bestuur. Een burgerberaad vervangt dus niet de gemeenteraad, maar is een aanvulling hierop door directe burgerparticipatie. In Dordrecht wil 72 procent van de bevolking graag betrokken worden bij gemeentelijke beslissingen.

Teleurstelling
"We vinden het erg jammer, maar het glas is bij ons half vol’’, aldus ChristenUnie/SGP-raadslid Robert de Heer, "Doordat we dit op de agenda kregen, hebben we een mooi debat gehad over burgerparticipatie. Maar tegelijkertijd bijzonder jammer dat de raad toch nog koudwatervrees had".

Burgerinitiatief
Er wordt gekeken om via een burgerinitiatief later alsnog een burgerberaad in het leven te roepen. "In het Hof van Nederland staat de spreuk ‘In Dordrecht kwam Holland op gang', nu lijkt het alsof Holland in Dordrecht vastloopt", vertelt David Klein vertelt van het comité. Hij denkt dat ze makkelijk de 300 benodigde handtekeningen gaan halen. En ze hebben ook al een thema gevonden voor de eerste brainstorm: het klimaat. Ze hopen het burgerinitiatief binnenkort voor te leggen aan burgemeester Kolff. Als het voorstel voorzien is van voldoende handtekeningen, is de gemeenteraad verplicht om het initiatief voorstel serieus te overwegen.

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Inspectie heft verscherpt toezicht Botox-salon op: ‘De salon werkt inmiddels volgens de regels’

Schoonheidssalon FillerHouse in Dordrecht staat niet langer onder verscherpt toezicht van de Inspect...

Vrijspraak voor sjoemelen met zand, 'bedrijf had er geen weet van'

De rechter heeft een Papendrechts bedrijf dat werd verdacht van sjoemelen met zand vrijgesproken. Vo...

Leven samengevat in één tentoonstelling: 'Niet luguber, juist leerzaam!'

Twee grote gebeurtenissen in het leven – trouwen en rouwen – staan centraal in een tentoonstelling v...

Opnieuw demonstratie bij Fokker, actievoerders op het dak van hoofdkantoor

Meerdere mensen demonstreren donderdagochtend in en om het hoofdkantoor van Fokker in Papendrecht. D...

'Gemeentebestuur moet aan de bak!’ GroenLinks kritisch op uitblijven meer deelauto's

GroenLinks wil dat het stadsbestuur meer doet om de groei van het aantal deelauto’s in de stad mogel...

Wat is jouw ideale coalitie? Dit vindt men op de Dordtse markt

Welke partijen moeten sowieso gaan meeregeren? Een belangrijke vraag die komende tijd beantwoord moe...