gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Burgerinitiatief Sterrenburgpark: horeca en toiletvoorziening

b6f9dcbc7231cfe1d0fac8b381894596

Het Sterrenburgpark moet een metamorfose krijgen, dat vinden vijf inwoners van de wijk Sterrenburg. Zij hebben een burgerinitiatief op touw gezet en overhandigde het dinsdagmiddag aan de burgemeester. 150 mensen tekenden het initiatief om het park door te ontwikkelen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het afgelopen jaar is er al veel gebeurd in het park, maar er staan nog een aantal dingen in de planning.


Het is de bedoeling dat het park met een aantal mensen verder ontwikkeld wordt. Zo moet er volgens initiatiefnemer Rob Roelofs een horeca-gelegenheid komen, moet er een gelegenheid komen voor een plaspauze en de initiatiefgroep wil een leerwerkplek van het park maken. “Op die manier wordt het park een plek voor jongeren en ouderen die met name uit de wijk komen.”


Het burgerinitiatief is nodig om mensen bij elkaar te krijgen. Ook is er financiële ondersteuning nodig om het park te maken zoals de groep het voor ogen heeft. “We hebben afgerond 140 duizend euro nodig. Wij vragen van de gemeente 40 procent van het totale bedrag. Dat is ongeveer 60 duizend euro.”


Mede-initiatiefnemer Bert van de Burgt hoopt dat de toiletvoorziening nog dit jaar gerealiseerd kan worden.

Het is de bedoeling het project in juli 2022 af te ronden.

Lees ook

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.