Dordrecht, Netherlands

Burgerinitiatief Sterrenburgpark: horeca en toiletvoorziening

Het Sterrenburgpark moet een metamorfose krijgen, dat vinden vijf inwoners van de wijk Sterrenburg. Zij hebben een burgerinitiatief op touw gezet en overhandigde het dinsdagmiddag aan de burgemeester. 150 mensen tekenden het initiatief om het park door te ontwikkelen.
Petra Scheurwater | 28 mei 2019 19:33 | Aangepast op 28 mei 2019 19:33
Het afgelopen jaar is er al veel gebeurd in het park, maar er staan nog een aantal dingen in de planning.


Het is de bedoeling dat het park met een aantal mensen verder ontwikkeld wordt. Zo moet er volgens initiatiefnemer Rob Roelofs een horeca-gelegenheid komen, moet er een gelegenheid komen voor een plaspauze en de initiatiefgroep wil een leerwerkplek van het park maken. “Op die manier wordt het park een plek voor jongeren en ouderen die met name uit de wijk komen.”


Het burgerinitiatief is nodig om mensen bij elkaar te krijgen. Ook is er financiële ondersteuning nodig om het park te maken zoals de groep het voor ogen heeft. “We hebben afgerond 140 duizend euro nodig. Wij vragen van de gemeente 40 procent van het totale bedrag. Dat is ongeveer 60 duizend euro.”


Mede-initiatiefnemer Bert van de Burgt hoopt dat de toiletvoorziening nog dit jaar gerealiseerd kan worden.

Het is de bedoeling het project in juli 2022 af te ronden.

Lees ook

Automobilist rijdt rond met te donkere ruiten en krijgt fikse boete

Het rondrijden met een te donkere voorruit is een automobilist donderdagavond duur komen te staan. H...

‘Van school gerukt, gedeporteerd en vermoord’: Gedenksteen vertelt pijnlijke geschiedenis

Stichting Joods Overleg en de gemeente Dordrecht hebben donderdag een herinneringstegel aan de Joods...

Studenten kunnen gratis naar festival met Turfy Gang en Bilal Wahib

Alle studenten in onze streek kunnen vanaf komende dinsdag een gratis kaartje bemachtigen voor de tw...

Automobilist (22) onder invloed slaat over de kop

Een 22-jarige Alblasserdammer is in de nacht van woensdag op donderdag met zijn auto over de kop ges...

Auto's botsen op snelweg

Op de A15 van Ridderkerk richting Gorinchem heeft donderdagochtend meer dan een uur file gestaan. Da...

Vincent ‘bevrijdde’ Dordrecht en dat vergat hij nooit meer

Wat is de beste plek om geallieerde tanks neer te zetten? Met die vraag is kapitein Vincent Gray van...