gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Buschauffeurs gaan niet opnieuw staken

Een loonsverhoging van 8,3 procent in drie jaar, een aanpak van de werkdruk en een vaste baan voor duizend uitzendkrachten. De cao-partijen in het openbaar vervoer hebben daar maandag alsnog afspraken over kunnen maken, meldt RTV Rijnmond. Een nieuwe staking is daarmee van de baan.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De chauffeurs en machinisten van regionale vervoersbedrijven legden donderdag 4 januari hun werk neer om een doorbraak in de onderhandeling over hun cao te forceren.

Het overleg tussen werkgevers en bonden over een nieuwe cao liep in november spaak. De chauffeurs en machinisten eisten een salarisverhoging van 3,5 procent en een verlaging van de werkdruk. De vervoersbedrijven wilden daar lange tijd geen centrale regeling voor treffen.

In de nieuwe cao zijn er onder andere concrete afspraken gemaakt over hun roosters en toiletbezoek. Uiterlijk na tweeënhalf uur is daar de gelegenheid voor. De eerste loonsverhoging van 2 procent wordt met terugwerkende kracht op 1 januari 2018 ingevoerd. De cao is drie jaar geldig.

Lees ook

OPMA Vita Kovalenko

Op Pad Met Ad: over vrijheid versus onderdrukking in Oekraïne

De oorlog in Oekraïne die Europa vier jaar geleden overviel, is het onderwerp van een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad. Schrijfster Vita Kovalenko neemt presentator Ad van den Herik mee door de geschiedenis en de toekomst van het land. Ze laat zien dat de strijd om vrijheid en eigenheid iets is dat al vele honderden jaren door haar thuisland wordt gestreden.

Spanningsmast1

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?

2606028031

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

peterdenotter

FC Dordrecht bevestigt: Peter den Otter nieuwe keeperstrainer

Peter den Otter is de nieuwe keeperstrainer van FC Dordrecht. De 55-jarige Dordtenaar komt over van Willem II en tekent een contract voor twee jaar.