Dordrecht, Netherlands

Buschauffeurs gaan niet opnieuw staken

Een loonsverhoging van 8,3 procent in drie jaar, een aanpak van de werkdruk en een vaste baan voor duizend uitzendkrachten. De cao-partijen in het openbaar vervoer hebben daar maandag alsnog afspraken over kunnen maken, meldt RTV Rijnmond. Een nieuwe staking is daarmee van de baan.
Peter Tromp | 16 januari 2018 10:55 | Aangepast op 16 januari 2018 10:55
De chauffeurs en machinisten van regionale vervoersbedrijven legden donderdag 4 januari hun werk neer om een doorbraak in de onderhandeling over hun cao te forceren.

Het overleg tussen werkgevers en bonden over een nieuwe cao liep in november spaak. De chauffeurs en machinisten eisten een salarisverhoging van 3,5 procent en een verlaging van de werkdruk. De vervoersbedrijven wilden daar lange tijd geen centrale regeling voor treffen.

In de nieuwe cao zijn er onder andere concrete afspraken gemaakt over hun roosters en toiletbezoek. Uiterlijk na tweeënhalf uur is daar de gelegenheid voor. De eerste loonsverhoging van 2 procent wordt met terugwerkende kracht op 1 januari 2018 ingevoerd. De cao is drie jaar geldig.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Deze kids doen wintersport perfect na en winnen exclusief interview met shorttrackers

De schooldag begon dinsdag voor groep acht van OBS Dubbeldam niet in de schoolbanken, maar lang de i...

Mishandeling de druppel voor gemeente: extra beveiligers ingezet bij winkelcentra

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zet in december vier extra beveiligers in bij de vier winkelcentra i...

Brug over de Noord komend weekend toch niet dicht

De Brug over de Noord blijft in het weekend van 28 november tot 1 december toch open voor al het weg...

FC Dordrecht verrast met zege in kletsnat Kerkrade: ‘Hard voor gevochten’

Effectiviteit in de afronding bezorgde FC Dordrecht dinsdagavond een zege bij Roda JC: 1-2. Trainer ...

Onderzoek naar mogelijk racistische geluiden richting FC Dordrecht-doelman

Roda JC doet onderzoek naar mogelijke racistische uitlatingen van de eigen aanhang richting FC Dordr...

Erfgoedspektakel laat Biesboschhal dit weekend klinken als nooit tevoren

Hoe klinkt maritiem erfgoed als je het laat spreken? Dat is de centrale vraag tijdens een bijzonder ...