gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Buurtbemiddeling in Dordrecht

In de Drechtstedenregio is een team van 32 mensen actief bij buurtbemiddeling. Dat wordt gecoördineerd door de stichting MEE.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Deze vrijwilligers werken in Dordrecht, Zwijndrecht en H.I.Ambacht. Vorig jaar kregen zij 144 aanvragen, waarvan ze zo’n 60% tot tevredenheid van alle partijen konden oplossen. De meeste problemen ontstonden door geluidsoverlast. Maar die geluidsoverlast was ook vaak aanleiding voor pesterijen. De aanvragen worden soms rechtstreeks bij het team gedaan, maar vaak spelen wijkagenten of woningbouwcorporaties daarbij een rol.

Deze cijfers voor de Drechtsteden komen goeddeels overeen met het landelijke gemiddelde. Buurtbemiddeling is nu sinds 20 jaar beschikbaar en wordt in 231 gemeenten aangeboden.

Lees ook

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”