gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Buurtbemiddeling in Dordrecht

In de Drechtstedenregio is een team van 32 mensen actief bij buurtbemiddeling. Dat wordt gecoördineerd door de stichting MEE.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Deze vrijwilligers werken in Dordrecht, Zwijndrecht en H.I.Ambacht. Vorig jaar kregen zij 144 aanvragen, waarvan ze zo’n 60% tot tevredenheid van alle partijen konden oplossen. De meeste problemen ontstonden door geluidsoverlast. Maar die geluidsoverlast was ook vaak aanleiding voor pesterijen. De aanvragen worden soms rechtstreeks bij het team gedaan, maar vaak spelen wijkagenten of woningbouwcorporaties daarbij een rol.

Deze cijfers voor de Drechtsteden komen goeddeels overeen met het landelijke gemiddelde. Buurtbemiddeling is nu sinds 20 jaar beschikbaar en wordt in 231 gemeenten aangeboden.

Lees ook

wasbeerappie.png

Bijzondere beelden: wasbeer wroet tussen karren afval bij supermarkt

In de categorie zien om te geloven: een wroetende wasbeer in de losstraat van een Dordtse supermarkt. Medewerkers wisten maandagavond niet wat ze zagen tussen de karren met afval.

foto expo asz

Ziekenhuis zet verpleegkundigen in de schijnwerpers: 'Bewustwording is weggezakt'

Een expositie om het zorgpersoneel in het zonnetje te zetten. In het Dordtse Albert Schweitzer ziekenhuis is het sinds dinsdagochtend in levenden lijve te zien. De dag van de onthulling is niet toevallig gekozen: 12 mei is namelijk de Dag van de Zorg.

12. THUMB YT 2022 - Nieuws STAD.jpg

Cruiseschip maakt water, hulpdiensten massaal opgeroepen

De hulpdiensten zijn dinsdagmiddag massaal opgeroepen voor een cruiseschip dat water maakte. Ter plekke viel de situatie langs de Dordtse Merwekade mee: volgens een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid is het instromende water “beperkt gebleven”.

Point Blur_May122026_145649.jpg

Jonge fietser overleden na ongeluk met vrachtwagen

In het dorpje Molenaarsgraaf is dinsdagmiddag een dodelijk ongeluk gebeurd. Een 14-jarige fietser is daar onder een vrachtwagen gekomen, laat een politiewoordvoerder weten.

treinen Station Dordrecht

Ruim een week lang geen treinen tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Reizen met de trein tussen Brabant en Dordrecht zit er in de eerste week van juni niet in. Vanaf zaterdagochtend 30 mei tot en met maandagochtend 8 juni rijden er geen treinen tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Treinreizigers moeten rekening houden met meer reistijd.

onderscheiding rodekruis.png

Deze twee streekgenoten krijgen Medaille van Verdienste van het Rode Kruis

Het Rode Kruis heeft afgelopen zaterdag onderscheidingen uitgereikt aan vrijwilligers die zich buitengewoon inzetten voor de hulporganisatie. Mitchell Molenaar uit Dordrecht en Randy Suvaal uit Zwijndrecht hebben beiden een bronzen Medaille van Verdienste ontvangen voor hun inzet bij het Rode Kruis.