gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Buurtbewoners klagen in raad over Leger des Heils

0a621e1626ae722642045f9f1cd0b539

Buurtbewoners hebben dinsdagavond hun bezwaren kenbaar gemaakt over de samenkomst van de twee locaties van het Leger des Heils. In de gemeenteraad konden de insprekers hun overlast aan de dag leggen.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
Het Leger des Heils vindt de verhuizing van twee naar één locatie de beste oplossing. Zo wordt de overlast beperkt, omdat iedereen bij elkaar zit. Zo veel mogelijk faciliteiten moeten op een locatie aanwezig zijn voor de mensen die daar gebruik van maken.

Omwonenden zijn niet tevreden met de gang van zaken. Zij vinden dat ze te laat zijn betrokken in het proces. De plannen waren al opgesteld in samenspraak met de gemeente, voordat zij werden geïnformeerd over de verhuisplannen.


“Maar zouden de gevoelens en de zorgen minder zijn als wij de bewoners eerder hadden geïnformeerd? Het antwoord is: nee”, vertelt Joanna Blaak, medewerker van het Leger des Heils.


“Ik heb gezien bij mijn buurvrouw, dat ze tegen de muur aan zaten te schijten”, vertelt buurtbewoner Marinus Dijksman. Volgens hem ligt de oplossing dichtbij: het Leger des Heils moet een andere locatie, niet midden in een woonwijk, waar ook alle faciliteiten in één onderkomen zitten. “Dan is het probleem gewoon opgelost”, vertelt hij.


Het laatste woord is hier nog niet over gezegd. De gemeenteraad vergadert later nog over de klachten van de buurtbewoners.&t=29s
361294d044a7014a8f627437191716ec

Lees ook

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.