gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Buurtbewoners klagen in raad over Leger des Heils

0a621e1626ae722642045f9f1cd0b539

Buurtbewoners hebben dinsdagavond hun bezwaren kenbaar gemaakt over de samenkomst van de twee locaties van het Leger des Heils. In de gemeenteraad konden de insprekers hun overlast aan de dag leggen.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
Het Leger des Heils vindt de verhuizing van twee naar één locatie de beste oplossing. Zo wordt de overlast beperkt, omdat iedereen bij elkaar zit. Zo veel mogelijk faciliteiten moeten op een locatie aanwezig zijn voor de mensen die daar gebruik van maken.

Omwonenden zijn niet tevreden met de gang van zaken. Zij vinden dat ze te laat zijn betrokken in het proces. De plannen waren al opgesteld in samenspraak met de gemeente, voordat zij werden geïnformeerd over de verhuisplannen.


“Maar zouden de gevoelens en de zorgen minder zijn als wij de bewoners eerder hadden geïnformeerd? Het antwoord is: nee”, vertelt Joanna Blaak, medewerker van het Leger des Heils.


“Ik heb gezien bij mijn buurvrouw, dat ze tegen de muur aan zaten te schijten”, vertelt buurtbewoner Marinus Dijksman. Volgens hem ligt de oplossing dichtbij: het Leger des Heils moet een andere locatie, niet midden in een woonwijk, waar ook alle faciliteiten in één onderkomen zitten. “Dan is het probleem gewoon opgelost”, vertelt hij.


Het laatste woord is hier nog niet over gezegd. De gemeenteraad vergadert later nog over de klachten van de buurtbewoners.&t=29s
361294d044a7014a8f627437191716ec

Lees ook

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

broeman over brugsluiting

Transportdirecteur pleit voor meer geld voor infrastructuur: ‘We hollen achteruit’

Het plotselinge vrachtwagenverbod op de Merwedebrug, in combinatie met de afsluiting van de Papendrechtsebrug én de sinds 1 juli geldende kilometerheffing voor vrachtwagens, zorgt voor hoofdbrekens in de transportsector. Marcel Klein van transportbedrijf Boerman in Hardinxveld-Giessendam pleit voor meer investeringen in de Nederlandse infrastructuur. “We dalen af naar een niveau waar we niet willen zitten.”

dji_fly_20251203_124222_556_1764762214256_photo_optimized (1)

Zonsverduistering in trek: geen kaartjes meer te koop voor speciale avond bij de sterrenwacht

De speciale publieksavond die de Dordtse sterrenwacht Mercurius organiseert vanwege een gedeeltelijke zonsverduistering en de jaarlijkse Perseïden-meteorenregen, is al helemaal volgeboekt. Het evenement op 12 augustus heeft met ruim driehonderd aanmeldingen de maximale capaciteit bereikt, zo laat de sterrenwacht weten.

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.

fotogscods

Dit plan zorgt voor 'heel wat onrust' bij voetbalclub, fusie lijkt in de maak

Voetbalclub GSC/ODS dreigt één van de drie velden kwijt te raken en onderzoekt daarom een fusie met FC Dordrecht amateurs. Het op Sportpark Stadspolders gelegen GSC/ODS voelt zich weggejaagd door gemeentelijke plannen en verhuist daarom mogelijk naar de Krommedijk. "Dit is voor mij plan a", aldus voorzitter Hans Suiker.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.