gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Buurtbewoners klagen in raad over Leger des Heils

0a621e1626ae722642045f9f1cd0b539.jpg

Buurtbewoners hebben dinsdagavond hun bezwaren kenbaar gemaakt over de samenkomst van de twee locaties van het Leger des Heils. In de gemeenteraad konden de insprekers hun overlast aan de dag leggen.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
Het Leger des Heils vindt de verhuizing van twee naar één locatie de beste oplossing. Zo wordt de overlast beperkt, omdat iedereen bij elkaar zit. Zo veel mogelijk faciliteiten moeten op een locatie aanwezig zijn voor de mensen die daar gebruik van maken.

Omwonenden zijn niet tevreden met de gang van zaken. Zij vinden dat ze te laat zijn betrokken in het proces. De plannen waren al opgesteld in samenspraak met de gemeente, voordat zij werden geïnformeerd over de verhuisplannen.


“Maar zouden de gevoelens en de zorgen minder zijn als wij de bewoners eerder hadden geïnformeerd? Het antwoord is: nee”, vertelt Joanna Blaak, medewerker van het Leger des Heils.


“Ik heb gezien bij mijn buurvrouw, dat ze tegen de muur aan zaten te schijten”, vertelt buurtbewoner Marinus Dijksman. Volgens hem ligt de oplossing dichtbij: het Leger des Heils moet een andere locatie, niet midden in een woonwijk, waar ook alle faciliteiten in één onderkomen zitten. “Dan is het probleem gewoon opgelost”, vertelt hij.


Het laatste woord is hier nog niet over gezegd. De gemeenteraad vergadert later nog over de klachten van de buurtbewoners.&t=29s
361294d044a7014a8f627437191716ec.jpg

Lees ook

sociale huur ridderkerk.png

Ridderkerk in beroep tegen besluit provincie over eigen woningverdeelsysteem

Het college van Ridderkerk gaat in beroep tegen een besluit van de provincie Zuid-Holland. Die bepaalde eerder dat de gemeente geen eigen verdeelsysteem voor sociale huurwoningen in Ridderkerk mag hebben, maar aangesloten moet blijven bij een regionale variant.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

drugspand.jpg

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..

archieffotopolitie.png

Verdachten van babbeltrucs nu herkenbaar in beeld

De politie heeft herkenbare beelden gedeeld van meerdere verdachten die zijn betrokken bij oplichtingszaken in onze streek. Daarbij raakten de slachtoffers uit Dordrecht, Papendrecht en Bleskensgraaf in totaal zo’n 20.000 duizend euro kwijt.

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Nieuw project.jpg

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.