gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Buurtbewoners klagen in raad over Leger des Heils

0a621e1626ae722642045f9f1cd0b539

Buurtbewoners hebben dinsdagavond hun bezwaren kenbaar gemaakt over de samenkomst van de twee locaties van het Leger des Heils. In de gemeenteraad konden de insprekers hun overlast aan de dag leggen.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
Het Leger des Heils vindt de verhuizing van twee naar één locatie de beste oplossing. Zo wordt de overlast beperkt, omdat iedereen bij elkaar zit. Zo veel mogelijk faciliteiten moeten op een locatie aanwezig zijn voor de mensen die daar gebruik van maken.

Omwonenden zijn niet tevreden met de gang van zaken. Zij vinden dat ze te laat zijn betrokken in het proces. De plannen waren al opgesteld in samenspraak met de gemeente, voordat zij werden geïnformeerd over de verhuisplannen.


“Maar zouden de gevoelens en de zorgen minder zijn als wij de bewoners eerder hadden geïnformeerd? Het antwoord is: nee”, vertelt Joanna Blaak, medewerker van het Leger des Heils.


“Ik heb gezien bij mijn buurvrouw, dat ze tegen de muur aan zaten te schijten”, vertelt buurtbewoner Marinus Dijksman. Volgens hem ligt de oplossing dichtbij: het Leger des Heils moet een andere locatie, niet midden in een woonwijk, waar ook alle faciliteiten in één onderkomen zitten. “Dan is het probleem gewoon opgelost”, vertelt hij.


Het laatste woord is hier nog niet over gezegd. De gemeenteraad vergadert later nog over de klachten van de buurtbewoners.&t=29s
361294d044a7014a8f627437191716ec

Lees ook

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.