gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Buurtkamer Vrieseweg verbindt buurtbewoners al bijna een jaar

926883421d8e816a70b294ce39f6c97a

Het eenjarig jubileum van de Buurtkamer aan de Vrieseweg is in zicht. De ontmoetingsplek werd vorig jaar september feestelijk geopend. Tot op de dag van vandaag worden er nog steeds activiteiten georganiseerd. "Het is echt een succes."

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Karim de Kool van Buurtwerk Dordrecht ziet dat de Dordtenaren graag over de vloer komen bij het pand aan de Vrieseweg: "We organiseren een hoop activiteiten en er komen veel mensen naar de Buurtkamer toe. Het is echt een succes."

Koffiedrinken, lunchen, een creatieve hobby uitoefenen: het kan allemaal. "De Buurtkamer is er voornamelijk om elkaar te ontmoeten en de mensen die het moeilijk hebben een steuntje in de rug te geven."

Deze middag werd er, zoals elke donderdag, een lunch bereid. Jeffrey de Baar is de kok van de Buurtkamer en verzint elke week een nieuwe maaltijd voor de buurtbewoners. Deze keer staan er wraps op het menu. "Ik doe wat voor een ander, dat geeft me een goed gevoel."

In de video hieronder zie je hoe het er vandaag aan toe ging in de Buurtkamer:

Lees ook

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

fotoalternatievenbrugsluiting

Anders reizen op eerste werkdag met dichte brug: ‘We kunnen huilen, maar schiet niets op’

Terwijl de Papendrechtsebrug nu écht afgesloten is voor al het verkeer, hebben veel reizigers de alternatieve routes al gevonden. Waar het bij Station Stadspolders en de Waterbus aan de Veerdam in Papendrecht nog relatief rustig is, is het maandagochtend vroeg bij de oversteek tussen de Papendrechtse Visschersbuurt en de Dordtse Kerkeplaat een stuk drukker.

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.