gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Buurtmoeder Sieglien maakt met haar Mini Praathuis kans op prijs

0c64604ff8a3edf7409d6228516d360e

De Dordtse Sieglien Venloo maakt met haar Mini Praathuis kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Die prijs is bedoeld voor lokale initiatieven van mensen die zich inzetten voor een mooiere toekomst.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Venloo runt al jaren het Mini Praathuis aan het Weeshuisplein, waar ze activiteiten organiseert voor de buurt. Maar ze biedt hier Dordtenaren van jong en oud ook een luisterend oor.

“Grotendeels gefinancierd uit haar eigen pensioen is het een toonbeeld van betrokkenheid en gemeenschapszin”, zo laat de organisatie achter de prijs weten.

Brand
In de zomer van 2024 zorgde brand nog voor een enorme ravage in het Mini Praathuis, maar Venloo ging niet bij de pakken neerzitten. Met steun uit allerlei hoeken wist ze het buurthuis in een paar maanden tijd te heropenen.

"Ik zal je eerlijk zeggen dat ik dacht: 'Weet je, ik stop ermee, ik heb er helemaal geen zin meer in'. Maar heel veel mensen kwamen langs met een envelopje en spullen”, vertelde ze destijds aan deze streekomroep.

Het leverde haar eerder dit jaar al de titel ‘Krachtvrouw van het jaar’ op, een aanmoedigingsprijs van het Dordtse platform Vrouwen Kunnen Alles. "Sieglien is een inspiratie voor ons allemaal. Ze laat zien wat het betekent om een gemeenschap te dragen, om altijd door te gaan, om van betekenis te zijn."


Of zij er ook met een Gouden Eekhoorn Award vandoor gaat, wordt op 8 november duidelijk. Naast Venloo zijn nog vier andere initiatieven genomineerd in deze categorie. Ook wordt er een publieksprijs uitgedeeld. Tot en met 31 oktober kunnen mensen stemmen op hun favoriete initiatief.

Lees meer over:

Lees ook

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

boudewijndegroot

Zondag op TV Dordrecht: concert Boudewijn de Groot Project

Augustus is Big Rivers maand bij RTV Dordrecht, met iedere week een ander concert van de zeer geslaagde 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. Deze zondag het Boudewijn de Groot Project met de Dordtse zanger Peter de Jong.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.