Dordrecht, Netherlands

Buurtrestaurant komt met afhaalmaaltijden in actie tegen eenzaamheid

Onder de noemer ´Niemand alleen aan tafel´, wil buurtrestaurant Resto van Harte bewoners inspireren om in coronatijd contact met elkaar te zoeken en eenzaamheid tegen te gaan. Daarom biedt het restaurant afhaalmaaltijden aan en placemats met daarop tips hoe je een gezellig en ´coronaproof´ diner kunt organiseren.
Nynke Cuperus | 5 november 2020 15:54 | Aangepast op 5 november 2020 15:54
“We zorgen ervoor dat onze gasten niet alleen aan tafel voor de televisie zitten”, legt Mack Labacci van Resto van Harte uit. “Mensen kunnen samen met de buurman, buurvrouw of andere kennissen maaltijden bij ons afhalen. Zo kunnen mensen bij elkaar kunnen zitten en contact met elkaar hebben. Daar gaat het om.”

Volgens Labacci was 14 oktober, de laatste dag voordat de horeca moest sluiten, erg moeilijk voor de gasten. “De emoties kwamen weer omhoog. Weer een lockdown. Half of niet, het is hetzelfde. Weer een sociaal isolement.” En daarom kwam het restaurant in actie. Het aanbieden van afhaalmaaltijden zorgt namelijk ook voor verbinding omdat mensen zo toch even een praatje kunnen maken.

“Ik heb al veel gehuild. Maar het helpt toch niet…”, zegt een oudere dame verdrietig. Ze mist de avondjes uit bij Resto van Harte. “Het was altijd gezellig. Dat plezier begon ´s ochtends al. Dan dacht ik: Ik hoef vandaag lekker niet te koken. Ik ga lekker naar het restaurant. Dan zag ik mijn buurvrouwtjes en dan gingen we gezellig aan tafel zitten. Ik mag ook graag even helpen om de servetten te vouwen en meehelpen rond de tafel. Dat mis je allemaal.”

“Eenzaamheid en sociaal isolement zijn een groot probleem in Nederland”, zegt Labacci. “Als iedereen een klein beetje helpt om het op te lossen, dan graag.”

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Lang wachten op je rijexamen? Deze extra CBR-locatie heeft nog plek

Het CBR heeft een extra plek beschikbaar gemaakt van waaruit rijexamens kunnen worden afgenomen. Bij...

Rechter vernietigend over uitvoering Jeugdwet gemeente Papendrecht: ‘Onwettelijk gedrag en verhullend handelen’

De gemeente Papendrecht maakt grote fouten in het uitvoeren van de Jeugdwet, oordeelt de bestuursrec...

Jaar cel voor man (35) die zwager neerstak op verjaardag

Zdravko P. (35) krijgt een jaar cel voor het neersteken van zijn zwager. Tijdens een verjaardag in P...

Dit evenement moet jongeren bewuster maken van veilig rijgedrag

De meeste verkeersslachtoffers in de Drechtsteden zijn tussen de 15 en 30 jaar oud, blijkt uit onder...

Jongeren takelen John (61) uit het niets toe: ‘Het overkomt meer mensen dan we weten’

Wat voor John van der Net (61) een doodnormale fietstocht van de voetbalclub naar huis moest worden,...

Van muurschilderingen tot een bioscoop: wie gaat er vandoor met de Dordtse Puienprijs?

Vereniging Oud-Dordrecht reikt voor de vijfde keer de Dordtse Puienprijs uit op donderdag 30 oktobe...