gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Buurtrestaurant komt met afhaalmaaltijden in actie tegen eenzaamheid

42e2d1a073972f7fd17183f5bde01a7f

Onder de noemer ´Niemand alleen aan tafel´, wil buurtrestaurant Resto van Harte bewoners inspireren om in coronatijd contact met elkaar te zoeken en eenzaamheid tegen te gaan. Daarom biedt het restaurant afhaalmaaltijden aan en placemats met daarop tips hoe je een gezellig en ´coronaproof´ diner kunt organiseren.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
“We zorgen ervoor dat onze gasten niet alleen aan tafel voor de televisie zitten”, legt Mack Labacci van Resto van Harte uit. “Mensen kunnen samen met de buurman, buurvrouw of andere kennissen maaltijden bij ons afhalen. Zo kunnen mensen bij elkaar kunnen zitten en contact met elkaar hebben. Daar gaat het om.”

Volgens Labacci was 14 oktober, de laatste dag voordat de horeca moest sluiten, erg moeilijk voor de gasten. “De emoties kwamen weer omhoog. Weer een lockdown. Half of niet, het is hetzelfde. Weer een sociaal isolement.” En daarom kwam het restaurant in actie. Het aanbieden van afhaalmaaltijden zorgt namelijk ook voor verbinding omdat mensen zo toch even een praatje kunnen maken.

“Ik heb al veel gehuild. Maar het helpt toch niet…”, zegt een oudere dame verdrietig. Ze mist de avondjes uit bij Resto van Harte. “Het was altijd gezellig. Dat plezier begon ´s ochtends al. Dan dacht ik: Ik hoef vandaag lekker niet te koken. Ik ga lekker naar het restaurant. Dan zag ik mijn buurvrouwtjes en dan gingen we gezellig aan tafel zitten. Ik mag ook graag even helpen om de servetten te vouwen en meehelpen rond de tafel. Dat mis je allemaal.”

“Eenzaamheid en sociaal isolement zijn een groot probleem in Nederland”, zegt Labacci. “Als iedereen een klein beetje helpt om het op te lossen, dan graag.”

Lees ook

yv202674yv202674A1D01324

FC Dordrecht slikt zes tegengoals in drukbezocht oefenduel met Feyenoord

Het was een commerciële superdag voor FC Dordrecht, maar sportief had de ploeg zaterdagmiddag weinig in te brengen tegen Feyenoord: 0-6. Vier van de zes treffers in het oefenduel vielen voor rust.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

merwedebrugrws

Merwedebrug (A27) dicht voor alle vrachtwagens vanwege problemen met staal: 'Je bent uur langer bezig'

Rijkswaterstaat heeft de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem afgesloten voor vrachtverkeer. Uit onderzoek is gebleken dat het staal op meerdere plekken in de boog van de brug minder sterk is dan vereist. Daardoor kan Rijkswaterstaat de constructieve veiligheid van de brug niet langer garanderen.

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

merwedebrugrws

Merwedebrug vijf nachten dicht voor alle verkeer

De Merwedebrug is al verboden terrein voor vrachtverkeer, maar in augustus gaat de brug in de A27 ook vijf nachten dicht voor automobilisten en fietsers. Dit vanwege onderhoudswerkzaamheden aan de brugklep.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.