gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Buurvrouw die babbeltruc voorkwam: 'Ik heb er wel van genoten, om eerlijk te zijn'

70464bf8755024d40e9e1512cbece434

"Die moeten we in de kraag grijpen. Dit kan niet!" Dat is wat Maaike uit Dordrecht dacht toen ze hoorde dat haar 70-jarige buurvrouw in de val werd gelokt door nep-bankmedewerkers. Ze schakelde de politie in voor een 'heterdaadje'. Maaike: "Ik heb er wel van genoten om eerlijk te zijn. Hij heeft een hartelijke ontvangst gekregen van de politie."

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De oplichters stonden afgelopen dinsdag op het punt om de bankpas van de 70-jarige Dordtse mee te nemen. Ze hadden haar eerder opgelicht via bankhelpdeskfraude, waarbij iemand zich voordeed als een bankmedewerker en zei dat zij geld over moest maken naar een 'veilige rekening'. Daarmee wisten ze haar bijna vijfduizend euro af te troggelen.

De bank, ABN Amro, vertrouwde de ongewone transactie niet en blokkeerde internetbankieren bij het slachtoffer. Daarop besloten de oplichters de vrouw een huisbezoek te brengen.

Maaike grijpt in

Wat ze niet wisten, is dat buurvrouw Maaike toen al de politie had ingeseind. Maaike had het verhaal van de 86-jarige Annie uit Dordrecht nog vers in haar geheugen. Annie is via een babbeltruc beroofd van achttienduizend euro. Toen Maaikes buurvrouw vertelde over een vreemd telefoontje van de bank, ging bij haar een lichtje branden. Dit zou wel eens foute boel kunnen zijn.

Agenten gingen daarop langs bij het slachtoffer en hielden het huis in de gaten. Rond 21:00 uur reed een auto met twee mannen de straat in. Eén van de verdachten stapte uit en belde aan bij het slachtoffer, terwijl de andere man wachtte in de auto. Toen de man met de pinpas terugkwam, grepen de agenten in.

'Gewicht in goud waard'

Maaike: "Ik ben blij dat we zo'n goed contact hebben met onze buurvrouw en daardoor erger hebben kunnen voorkomen." Ook de politie is blij met haar snelle optreden. "Het is fantastisch dat buren zo goed naar elkaar omkijken. Zij zijn hun gewicht in goud waard", zegt de politie.

Het 70-jarige slachtoffer schaamt zich dat ze in het verhaal van de oplichters is getrapt, maar dat is nergens voor nodig, stelt buurvrouw Maaike. "Die mensen van de babbeltruc moeten zich schamen!"

Lees ook

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.

borstvoeding

Moedermelk bevat vaak te veel schadelijke PFAS: 'Dit is wel schrikken'

Moedermelk bevat in één op de vijf gevallen te veel schadelijke PFAS. Dat blijkt uit een groot onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), waar de NOS over schrijft. Er is voor het onderzoek moedermelk van ruim 1600 vrouwen in Nederland onderzocht.

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

drugspand

Meerdere wapens en drugs gevonden: burgemeester sluit pand

Een pand aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is met spoed gesloten. Dat gebeurde nadat daar dinsdagavond meerdere wapens en een grote hoeveelheid drugs werden aangetroffen. Vijf mensen zijn aangehouden, al zijn zij inmiddels weer op vrije voeten.

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.