gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Buurvrouw die babbeltruc voorkwam: 'Ik heb er wel van genoten, om eerlijk te zijn'

70464bf8755024d40e9e1512cbece434.jpg

"Die moeten we in de kraag grijpen. Dit kan niet!" Dat is wat Maaike uit Dordrecht dacht toen ze hoorde dat haar 70-jarige buurvrouw in de val werd gelokt door nep-bankmedewerkers. Ze schakelde de politie in voor een 'heterdaadje'. Maaike: "Ik heb er wel van genoten om eerlijk te zijn. Hij heeft een hartelijke ontvangst gekregen van de politie."

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De oplichters stonden afgelopen dinsdag op het punt om de bankpas van de 70-jarige Dordtse mee te nemen. Ze hadden haar eerder opgelicht via bankhelpdeskfraude, waarbij iemand zich voordeed als een bankmedewerker en zei dat zij geld over moest maken naar een 'veilige rekening'. Daarmee wisten ze haar bijna vijfduizend euro af te troggelen.

De bank, ABN Amro, vertrouwde de ongewone transactie niet en blokkeerde internetbankieren bij het slachtoffer. Daarop besloten de oplichters de vrouw een huisbezoek te brengen.

Maaike grijpt in

Wat ze niet wisten, is dat buurvrouw Maaike toen al de politie had ingeseind. Maaike had het verhaal van de 86-jarige Annie uit Dordrecht nog vers in haar geheugen. Annie is via een babbeltruc beroofd van achttienduizend euro. Toen Maaikes buurvrouw vertelde over een vreemd telefoontje van de bank, ging bij haar een lichtje branden. Dit zou wel eens foute boel kunnen zijn.

Agenten gingen daarop langs bij het slachtoffer en hielden het huis in de gaten. Rond 21:00 uur reed een auto met twee mannen de straat in. Eén van de verdachten stapte uit en belde aan bij het slachtoffer, terwijl de andere man wachtte in de auto. Toen de man met de pinpas terugkwam, grepen de agenten in.

'Gewicht in goud waard'

Maaike: "Ik ben blij dat we zo'n goed contact hebben met onze buurvrouw en daardoor erger hebben kunnen voorkomen." Ook de politie is blij met haar snelle optreden. "Het is fantastisch dat buren zo goed naar elkaar omkijken. Zij zijn hun gewicht in goud waard", zegt de politie.

Het 70-jarige slachtoffer schaamt zich dat ze in het verhaal van de oplichters is getrapt, maar dat is nergens voor nodig, stelt buurvrouw Maaike. "Die mensen van de babbeltruc moeten zich schamen!"

Lees ook

combi witte herder bordeaux.jpg

Met dubbele tong zou Toon zijn hond hebben opgehitst: ‘Ik ben 62, dat zou ik nooit doen’

Toon heeft geen hond meer. Want de nog maar 8-jarige Amber is dood. Afgemaakt, nadat ze een herdershond aanviel en diens baas. En Toon? Die zit mokkend voor de rechter.

rowwenhezerusso.png

Rowwen Hèze, Russo en Douwe Bob komen naar Wantijpop

Russo, Jett Rebel, Douwe Bob en Rowwen Hèze komen naar Dordrecht. Zij treden op zaterdag 6 juni op tijdens Wantijpop, het gratis Dordtse festival in het Wantijpark.

fotosliedrecht.png

Verwarring dreigt door nieuwe naam GroenLinks-PvdA, hier is ‘Pro’ al bezet

Grote onduidelijkheid bij lokale fracties van GroenLinks-PvdA over de naamsverandering. Jesse Klaver kondigde donderdagavond de nieuwe naam Progressief Nederland (Pro) aan en de namen van de lokale fracties veranderen mee naar een combinatie van de afkorting ‘Pro’ en de plaatsnaam die de partijen vertegenwoordigen. Maar wat als er al een ‘Pro-partij’ bestaat?

IMG_5958.jpeg

Deze rotonde is aangepast in de hoop spookfietsers te stoppen

De rotonde aan het Goudenregenplantsoen in Ridderkerk, de laatste voor de verbindingsweg richting Barendrecht, is aangepast om spookrijders tegen te gaan. Na een telling werd duidelijk dat fietsers tegen het verkeer in over het verkeersplein fietsen. De oplossing? Een perkje en een verkeersbord.

StreetviewParallelweg.png

Parallelweg in Sliedrecht op de schop, werkzaamheden starten op 13 april

De Sliedrechtse Parallelweg gaat op de schop. De rijbaan voldoet niet meer aan de huidige normen en is toe aan groot onderhoud. Het asfalt wordt vervangen en een deel van de fundering wordt opnieuw opgebouwd. De werkzaamheden beginnen op 13 april en zullen naar verwachting zo’n twaalf weken in beslag nemen.

verdachtebureaurijnmond.png

Verkoper verliest 12.000 euro bij Marktplaatsdeal

De politie is op zoek naar een verdachte die 12.000 euro heeft ontvreemd van een man uit Nijkerk. De verdachte haalde het geld van de rekening van het slachtoffer door contactloos te pinnen bij meerdere winkels in Dordrecht. Hij is daarbij gefilmd.