gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Buurvrouw die babbeltruc voorkwam: 'Ik heb er wel van genoten, om eerlijk te zijn'

"Die moeten we in de kraag grijpen. Dit kan niet!" Dat is wat Maaike uit Dordrecht dacht toen ze hoorde dat haar 70-jarige buurvrouw in de val werd gelokt door nep-bankmedewerkers. Ze schakelde de politie in voor een 'heterdaadje'. Maaike: "Ik heb er wel van genoten om eerlijk te zijn. Hij heeft een hartelijke ontvangst gekregen van de politie."

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De oplichters stonden afgelopen dinsdag op het punt om de bankpas van de 70-jarige Dordtse mee te nemen. Ze hadden haar eerder opgelicht via bankhelpdeskfraude, waarbij iemand zich voordeed als een bankmedewerker en zei dat zij geld over moest maken naar een 'veilige rekening'. Daarmee wisten ze haar bijna vijfduizend euro af te troggelen.

De bank, ABN Amro, vertrouwde de ongewone transactie niet en blokkeerde internetbankieren bij het slachtoffer. Daarop besloten de oplichters de vrouw een huisbezoek te brengen.

Maaike grijpt in

Wat ze niet wisten, is dat buurvrouw Maaike toen al de politie had ingeseind. Maaike had het verhaal van de 86-jarige Annie uit Dordrecht nog vers in haar geheugen. Annie is via een babbeltruc beroofd van achttienduizend euro. Toen Maaikes buurvrouw vertelde over een vreemd telefoontje van de bank, ging bij haar een lichtje branden. Dit zou wel eens foute boel kunnen zijn.

Agenten gingen daarop langs bij het slachtoffer en hielden het huis in de gaten. Rond 21:00 uur reed een auto met twee mannen de straat in. Eén van de verdachten stapte uit en belde aan bij het slachtoffer, terwijl de andere man wachtte in de auto. Toen de man met de pinpas terugkwam, grepen de agenten in.

'Gewicht in goud waard'

Maaike: "Ik ben blij dat we zo'n goed contact hebben met onze buurvrouw en daardoor erger hebben kunnen voorkomen." Ook de politie is blij met haar snelle optreden. "Het is fantastisch dat buren zo goed naar elkaar omkijken. Zij zijn hun gewicht in goud waard", zegt de politie.

Het 70-jarige slachtoffer schaamt zich dat ze in het verhaal van de oplichters is getrapt, maar dat is nergens voor nodig, stelt buurvrouw Maaike. "Die mensen van de babbeltruc moeten zich schamen!"

Lees ook

Speciale vlag gehesen bij herdenking bombardement Moerdijkbrug

Het bombardement op de Moerdijkbrug van 13 mei 1940 is herdacht bij het monument in Dordrecht. Dit jaar heeft de stichting van de herdenking een nieuw attribuut om te laten zien: een vlag die de herdachte mannen als laatst hebben gegroet, voordat ze op hun fatale missie gingen.

Hemelvaartsdag op TV Dordrecht: Dordt in Stoom

Over een paar weken is het zover: Dordt in Stoom. Dit jaar is het spektakel in het laatste weekend van mei. Om alvast een beetje in de sfeer te komen blikken we met TV Dordrecht deze donderdag terug op de festiviteiten van vier jaar geleden. De vlootshow, het stoomrondje, alles komt voorbij.

Koos vermaakt al bijna 50 jaar jong en oud met zijn poppentheater

"Janus, Janus, kom je nog een keer?" Het vertrouwde geluid galmt weer over het Rotterdamse Binnenwegplein. Sinds vorige week zijn de luiken van het poppentheater weer open. Al 46 jaar staat Jacobus Wieman uit Dordrecht, ook wel Koos genoemd, hier van mei tot oktober bijna elke week om Rotterdammers te vermaken.

Ruim 130 instellingen uit onze streek brengen dakloosheid in beeld: ‘Het is hard nodig'

Om het aantal daklozen in onze streek goed in beeld te krijgen, worden in negen gemeenten speciale tellingen gehouden. Er wordt gezocht naar onzichtbare dak- en thuislozen, met als doel om in kaart te brengen hoeveel het er precies zijn. “Men denkt vaak aan de man op het bankje op straat of de mensen in de opvang, maar het is echt een stuk breder dan dat."

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.