gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Buurvrouw die babbeltruc voorkwam: 'Ik heb er wel van genoten, om eerlijk te zijn'

70464bf8755024d40e9e1512cbece434

"Die moeten we in de kraag grijpen. Dit kan niet!" Dat is wat Maaike uit Dordrecht dacht toen ze hoorde dat haar 70-jarige buurvrouw in de val werd gelokt door nep-bankmedewerkers. Ze schakelde de politie in voor een 'heterdaadje'. Maaike: "Ik heb er wel van genoten om eerlijk te zijn. Hij heeft een hartelijke ontvangst gekregen van de politie."

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De oplichters stonden afgelopen dinsdag op het punt om de bankpas van de 70-jarige Dordtse mee te nemen. Ze hadden haar eerder opgelicht via bankhelpdeskfraude, waarbij iemand zich voordeed als een bankmedewerker en zei dat zij geld over moest maken naar een 'veilige rekening'. Daarmee wisten ze haar bijna vijfduizend euro af te troggelen.

De bank, ABN Amro, vertrouwde de ongewone transactie niet en blokkeerde internetbankieren bij het slachtoffer. Daarop besloten de oplichters de vrouw een huisbezoek te brengen.

Maaike grijpt in

Wat ze niet wisten, is dat buurvrouw Maaike toen al de politie had ingeseind. Maaike had het verhaal van de 86-jarige Annie uit Dordrecht nog vers in haar geheugen. Annie is via een babbeltruc beroofd van achttienduizend euro. Toen Maaikes buurvrouw vertelde over een vreemd telefoontje van de bank, ging bij haar een lichtje branden. Dit zou wel eens foute boel kunnen zijn.

Agenten gingen daarop langs bij het slachtoffer en hielden het huis in de gaten. Rond 21:00 uur reed een auto met twee mannen de straat in. Eén van de verdachten stapte uit en belde aan bij het slachtoffer, terwijl de andere man wachtte in de auto. Toen de man met de pinpas terugkwam, grepen de agenten in.

'Gewicht in goud waard'

Maaike: "Ik ben blij dat we zo'n goed contact hebben met onze buurvrouw en daardoor erger hebben kunnen voorkomen." Ook de politie is blij met haar snelle optreden. "Het is fantastisch dat buren zo goed naar elkaar omkijken. Zij zijn hun gewicht in goud waard", zegt de politie.

Het 70-jarige slachtoffer schaamt zich dat ze in het verhaal van de oplichters is getrapt, maar dat is nergens voor nodig, stelt buurvrouw Maaike. "Die mensen van de babbeltruc moeten zich schamen!"

Lees ook

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

orpheusensemble

Zondag op TV Dordrecht: Najaarsconcert Orpheus Ensemble

De Wilhelminakerk in Dordrecht zat op 4 oktober nagenoeg vol voor het najaarsconcert ‘Gloria Vivaldi’ van het Dordtse Orpheus Ensemble. Een registratie van dit concert is deze zondag te zien op TV Dordrecht.