Dordrecht, Netherlands

BVD en D66 vechten voor doorstart

Eén ding is duidelijk: het worden bijzondere verkiezingen volgend jaar maart voor Dordrecht. D66-fractievoorzitter Ahmed Polat laat weten dat hij doorvecht om zijn partij mee te laten doen aan de verkiezingen. BVD-fractievoorzitter David Schalken zegt lijsttrekker te willen worden van zijn partij en laat ook weten dat de huidige BVD-wethouder Marco Stam met hem mee gaat doen.
Robin Nanninga | 30 september 2021 11:32 | Aangepast op 30 september 2021 11:32
Gelijk na de vorige verkiezingen in 2018 Brak een conflict uit binnen D66 toen bleek dat twee kandidaten van Turkse afkomst met voorkeurstemmen in de gemeenteraad kwamen. Prominente D66-kandidaten moeten daarom plaatsmaken. Een landelijke D66-commissie onderzocht de zaak, maar het conflict smeulde door.

Het landelijk bestuur besloot dat de afdeling Dordrecht niet mee zal doen aan de komende verkiezingen in maart. Fractievoorzitter Ahmed Polat denkt dat dat besluit teruggedraaid kan worden en zegt er alles aan te doen om de verdeeldheid binnen D66 Dordrecht te stoppen.

Polat zal alleen meedoen aan de verkiezingen als D66-er. Als het bestuur geen toestemming geeft, dan is dat voor Polat einde oefening. Zelfstandig doorgaan als Dordtse D66 (Dordrecht 66) heeft geen zin, zegt Polat. Nog een lokale partij zou de situatie volgens hem onwerkbaar maken. Polat hoopt nog op een wonder: witte rook uit de schoorsteen van het landelijke partijkantoor van D66.

Beter Voor Dordt

D66 is niet de enige partij waar het onrustig is. Beter Voor Dordt begon met acht zetels en heeft er nu nog één. Eén raadslid stapte over naar Gewoon Dordt en zes anderen vormden na een conflict over de opvolging van wethouder Piet Sleeking de fractie Nijhof.

Volgens het enige overgebleven raadslid David Schalken staat een nieuwe ploeg actieve BVD-leden klaar om na de verkiezingen met een schone lei te beginnen. Deze week heeft Schalken het partijbestuur laten weten beschikbaar te zijn als lijsttrekker. De leden van BVD zullen hier binnenkort een besluit over nemen.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...