gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

C. de Wittstraat nog steeds niet leefbaar

9b083f49b1ed14c7ce0f0cb75a2ac5b9

De raadsfractie van het CDA wil van het college van B&W weten wat er concreet aan maatregelen is genomen om de leefbaarheid van de Cornelis de Wittstraat te verbeteren.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Er is nog steeds veel overlast van rondhangende mensen met blikjes bier en drugsverslaafden. Bewoners worden lastig gevallen door bedelaars. Het cameratoezicht dat een tijd lang enige verbetering bracht is kennelijk uitgewerkt.


In de complexen aan de De Wittstraat wonen veel oudere mensen die vaak niet weten wie er voor de deur staat wanneer er ‘s avonds wordt aangebeld. Een verzoek om camera’s waardoor ze dat zouden kunnen zien is niet gehonoreerd. Nu lopen er vaak (ook ‘s avonds en ‘s nachts) mensen rond die niet in het complex thuishoren. Het CDA wijst daarbij ook nadrukkelijk op de verantwoordelijkheid van verhuurder Trivire.


De fractie vraagt nu weer om actie van de gemeente en zegt het zat te zijn om deze kwestie iedere keer weer aan de orde te moeten stellen.

Lees ook

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.