gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Café de Lachende Monnik ingezegend door priester: “Best uniek om het café in te zegenen”

8ef672f6a338462707d9bde56624f3b5.jpg

Heb jij zaterdag een priester zien rondzwiepen met een wc-borstel in het Centrum van Dordt? Nee, je hebt het je niet verbeeld. Café de Lachende Monnik werd zaterdag 5 november ingezegend door een priester.

Marie Frenay |  | Aangepast op
Café de Lachende Monnik heeft geen gemakkelijke tijd achter de rug. De zaak ging op 16 december 2021 open en mocht een dag later, op 17 december, de deuren weer sluiten. De coronacrisis gooide flink wat roet in het bier.

Geduld is een schone zaak
De Lachende Monnik mocht pas op 26 januari 2022 de deuren weer openen. Door deze ongelukkige omstandigheden moest de officiële opening van de kroeg even op zich laten wachten, maar nu was het zo ver!

In het weekend kwam een heuse priester langs om de Lachende Monnik te zegenen. Priester Sander Verschuur van Katholiek Drechtsteden mocht deze heilige taak op zich nemen. De kroeg werd doormiddel van een wijwaterkwast, die heel erg lijkt op een wc-borstel, besprenkeld met het heilige water. “In Brabant en Limburg is het eigenlijk heel normaal om te doen”, vertelt de trotse eigenaar van het café Vincent Bek. “Maar hier is het best uniek om het café in te zegenen”, voegt Vincent Bek eraan toe.

Benieuwd hoe de inzegening eruit zag? Bekijk dan hieronder de videoreportage (Pas op de tekst loopt door onder de video):
Deze bijzondere opening heeft het café niet alleen te danken aan de naam. De kroeg is voorzien van allerlei katholieke attributen en op het menu zijn vele trappisten- en abdijbieren opgenomen. De geschiedenis van de locatie speelt hierbij ook een bijzondere rol.

Van bidden tot pilsjes tappen
Het café staat namelijk in de schaduw van de Grote Kerk van Dordrecht. Voordat er biertjes getapt werden in het gebouw, was de Lachende Monnik een huis van gebed: een klooster.

Lees ook

PHOTO-2026-03-20-13-08-30.jpg

Hongerige Lady Lions op zoek naar 5e landstitel in 7 jaar

De Dordtse Lady Lions zijn hot in ijshockeyland. De ploeg van coach Rick van Haren pakte al vier keer de landstitel en is daarmee zeer dominant in het ijshockey. Nu maakt de ploeg zich op voor de strijd om de vijfde landstitel. Het succes is niet onopgemerkt gebleven. Begin dit jaar ontving het team al de prijs voor Dordtse Sportploeg van 2025. Maar wat is het geheim achter hun succes én hoe blijf je aan de top na zoveel prijzen?

zoekhetuitmanrechtbank.jpg

Als de zanger van de punkband het uitmaakt met Nina (25) verandert zijn leven in een nachtmerrie

Nina kan er niet tegen dat Jullian geen relatie meer met haar wil. Ze belt hem honderden keren en begint een lastercampagne op sociale media. Na een jaar zien de twee elkaar weer terug. In de rechtszaal.

controle sliedrecht baanhoek.png

Politie gaat machinisten controleren: 'Snelheidsovertredingen geconstateerd'

De politie gaat de snelheid van treinen van Qbuzz controleren. Uit onderzoek van de landelijke Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) blijkt dat machinisten zich niet houden aan de snelheidsbeperking die geldt bij station Baanhoek in Sliedrecht. Vanwege een verzakking aan het talud mogen treinen daar niet harder rijden dan 40 kilometer per uur.

Foto 2.jpg

FC Dordrecht moet nog vol aan de bak voor ticket play-offs: ‘Terug naar de basis’

FC Dordrecht heeft vrijdagavond dure punten gemorst op bezoek bij Jong FC Utrecht. Op een koud Sportcomplex Zoudenbalch was het beloftenelftal uit de Domstad met 3-1 te sterk voor de formatie van Dirk Kuyt. Toch was er ook goed nieuws, want middenvelder Robin van Asten mag zichzelf melden bij Oranje Onder 18.

yv2026320NKS07473.jpg

FC Dordrecht pijnlijk onderuit bij Jong FC Utrecht

FC Dordrecht is op bezoek bij Jong FC Utrecht hard onderuit gegaan. Op Sportcomplex Zoudenbalch werd het 3-1 voor het beloftenelftal uit de Domstad. Nick Venema was trefzeker aan Dordtse kant.

Hospice 1.png

Documentaire over het 25-jarig bestaan van Hospice De Patio op TV Dordrecht

Hospice De Patio bestaat 25 jaar, vorige week is dat gevierd met een symposium en nu staat hun verhaal centraal in een documentaire gemaakt door RTV Dordrecht. In de documentaire wordt met vrijwilligers en andere betrokkenen teruggeblikt op een kwart eeuw zorg voor terminale patiënten. Daarnaast geeft de documentaire een inkijk in het leven in een hospice en wordt er vooruitgekeken naar de toekomst met de nodige uitdagingen.