Dordrecht, Netherlands

Café Arina mag twee dagen eerder open

Café Arina mag donderdag weer de deur openen. Loco-burgemeester Marco Stam heeft besloten de eerder opgelegde sluiting van 14 dagen iets in te korten.
Jordy Nijenhuis | 31 juli 2018 08:57 | Aangepast op 31 juli 2018 08:57
Volgens Stam is het niet nodig de zaak langer dicht te houden. "Dit café is alleen van donderdag tot en met zondag open. Dat betekent dat het al twee weekends is gesloten. Ook is een verdachte aangehouden. Alles overwegende vind ik het verantwoord de sluiting twee dagen korter te laten duren."

In de vroege ochtend van zaterdag 21 juli vond er in het café een ernstig geweldsincident plaats. Diezelfde dag besloot de loco-burgemeester het café direct te sluiten in verband met de aantasting van de openbare orde en veiligheid. Dat is een bevoegdheid van de burgemeester, die zich daarbij laat adviseren door de politie en de afdeling openbare orde en veiligheid. Volgens het gemeentelijk handhavingsbeleid is zo'n spoedsluiting voor maximaal 14 dagen. Daarna kan de burgemeester een langere sluiting opleggen, maar eerst komt er een gesprek met de ondernemer.


Loco-burgemeester Stam heeft nu besloten dat er geen langere sluiting nodig is. Hij benadrukt wel het belang van de spoedsluiting. "De afgelopen dagen is er veel discussie in de stad geweest over deze maatregel, alsof het een automatisme is waar ondernemers het slachtoffer van zijn. In het handhavingsbeleid wordt juist van alles meegewogen. De ernst van het incident, het optreden van de exploitant, het gevaar voor herhaling, en of er al eerder incidenten zijn geweest. Op basis van die overwegingen heb ik een besluit genomen."


De bevoegdheid van de (loco)burgemeester is vastgelegd in de Algemene Plaatselijke Verordening. Deze is vastgesteld door de gemeenteraad. Het handhavingsbeleid geeft uitvoering aan de APV, en is ter kennis gebracht aan de gemeenteraad.

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...

Voedselbank Dordrecht viert éénjarig bestaan met muurschildering en extra hulpverlening

De Dordtse voedselbank aan de Edisonstraat vierde woensdag haar éénjarig bestaan. Ter gelegenheid da...

Dodelijk ongeluk bij onbewaakte spoorwegovergang: risico's waren bekend

De veiligheidsrisico's bij de onbewaakte spoorwegovergang in het Brabantse Hooge Zwaluwe waren beken...

'Neem vrede met de wisselvalligheid van FC Dordrecht'

FC Dordrecht slikt de zesde nederlaag van het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Op de Krommedij...

Deze horecaondernemer wint prestigieuze prijs: 'Ik ben ongelofelijk trots'

Alblasserdammer en horecabaas Bjorn van Dijl is tijdens de Entree Awards uitgeroepen tot Horecaonder...