Dordrecht, Netherlands

Café De Tijd geportretteerd in boek

Voor veel horecamedewerkers zijn het stille tijden tijdens de lockdown. Remo de Vries, medewerker van Café De Tijd én student fotografie, besloot al die tijd dan maar in een boek te steken. Hij fotografeerde De Tijd en zette het boek zelf in elkaar.
Vivian Rutte | 21 januari 2021 15:59 | Aangepast op 21 januari 2021 15:59
“Ik ben begonnen met het fotograferen van bierviltjes, omdat ik tijdens mijn werk zag dat klanten daar altijd mee zaten te spelen. Dat vond ik leuk om vast te leggen.” Remco gebruikte de foto’s van de bierviltjes voor een vrije opdracht voor zijn studie Fotografie.

Toen kwam de lockdown, en besloot hij het plan verder door te trekken: er moest een boek komen van het café. “Ik wilde de geschiedenis van De Tijd vastleggen in beeld, maar ik heb ervoor gekozen geen enkele overzichtsfoto in het boek op te nemen. Je ziet De Tijd dus helemaal, maar in details. Ik ben begonnen met alle barstoelen, want die lijken erg op elkaar totdat je beter gaat kijken. Ze vertellen ook allemaal hun eigen verhaal, net als de bierviltjes.”

Het boek is echt bedoeld als naslagwerk over het café, en komt er ook te liggen; er is namelijk maar 1 exemplaar van. Dat exemplaar heeft Remco zelf in elkaar gezet en gebonden. Na de lockdown komt er een tweede boek waarin hij de vaste gasten van Café De Tijd portretteert.

Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Verbouwing Westeinddijk: kopzorgen door ‘Bordjesgate’ en slechte bereikbaarheid

“Hij stond weer omgedraaid”, verzucht een winkelmedewerker aan het Papendrechtse Westeind. Ze doelt ...

'Seksueel roofdier' de gevangenis in voor misbruik en verspreiden kinderporno

Voormalig Dordtenaar Cornelis den D. (38) misbruikte zijn broertje, nichtje en zijn jonge zwager. Da...

Waterscootertocht trekt met ruim 100 deelnemers door Drechtsteden

In Dordrecht heeft opnieuw de grootste waterscooter-toertocht van Nederland plaatsgevonden: de jaarl...

Bolderbraderie op de Merwebolder ondanks hitte groot succes

Op het terrein van de Merwebolder aan de Touwbaan in Sliedrecht vond weer de jaarlijkse Bolder Brade...

Zonovergoten Fiets4Daagse onverminderd populair: 'Heel fijn'

Het was een warme en pittige tocht, maar de Ridderkerkse Fiets4Daagse bleek ook dit jaar onverminder...

Scholieren krijgen materialen die van drugsuithalers zijn afgepakt: 'Fantastisch initiatief'

Leerlingen van het Dordtse Da Vinci College gebruiken vanaf nu gereedschappen die het Openbaar Minis...