Dordrecht, Netherlands

Café in de Stadsbibliotheek

In de Stadsbibliotheek zit sinds kort een echt café. Wethouder Peter Heijkoop opende het leescafé woensdagochtend met het aansnijden van een taart.
Petra Scheurwater | 20 maart 2019 17:37 | Aangepast op 20 maart 2019 17:37
Ankie Kesseler, directeur bestuurder van de Bibliotheek AanZet, is heel blij met het leescafé. “We wilden al veel langer horeca in de bibliotheek. En met de verbouwing kwam alles mooi samen. Het past helemaal bij de nieuwe rol die de bibliotheek heeft. Dit wordt een plek waar je komt om te lezen, te werken of gewoon om elkaar te ontmoeten. Iedereen is welkom, niet alleen bezoekers van de bibliotheek.”

Het leescafé is gevestigd in de Bibliotheek, maar wordt geëxploiteerd door Den Witten Haen van Stichting Philadelphia. Wieneke Dijkstra van Philadelphia gaf aan het een eer te vinden om dit met de Bibliotheek te doen. “De bibliotheek is van iedereen, voor iedereen. Dat past bij ons.”

Het café is van dinsdag tot en met vrijdag open van 10:00 uur tot 17:00 uur en op zaterdag van 10:00 uur tot 15:00 uur en serveert koffie, smoothies en lunch.

Lees ook

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura over kunst en muziek

Deze zondag staat in Via Cultura kunst en muziek centraal. Presentator Ivo van der Vat ontvangt in V...

Zwijndrecht gaat voor het eerst tegelwippen

Zwijndrecht doet voor het eerst mee aan het NK Tegelwippen. Van 31 maart tot 31 oktober gaan gemeen...

Aanrander slaat vier keer toe in twee dagen: 'Enorm veel spijt'

Een 56-jarige man uit Dordrecht is schuldig bevonden aan vier aanrandingen, maar krijgt er geen stra...

Monument voor maritieme industrie gedoopt: 'Toont kracht van de streek'

Na maandenlange voorbereidingen is het zover: een maritiem monument om de eeuwenlange maritieme trad...

Alblasserdam trekt ondersteuning Chemours in

Gemeente Alblasserdam gaat in 2025 geen gemeentelijke ondersteuning meer bieden aan de Dordtse chemi...

Verpleegkundige wist niet dat Marion allergisch was: 'Het scheelde weinig of ze moesten me reanimeren'

De patiëntveiligheid in ziekenhuizen staat steeds meer onder druk doordat de uitwisseling van medisc...