Dordrecht, Netherlands

Café in de Stadsbibliotheek

In de Stadsbibliotheek zit sinds kort een echt café. Wethouder Peter Heijkoop opende het leescafé woensdagochtend met het aansnijden van een taart.
Petra Scheurwater | 20 maart 2019 17:37 | Aangepast op 20 maart 2019 17:37
Ankie Kesseler, directeur bestuurder van de Bibliotheek AanZet, is heel blij met het leescafé. “We wilden al veel langer horeca in de bibliotheek. En met de verbouwing kwam alles mooi samen. Het past helemaal bij de nieuwe rol die de bibliotheek heeft. Dit wordt een plek waar je komt om te lezen, te werken of gewoon om elkaar te ontmoeten. Iedereen is welkom, niet alleen bezoekers van de bibliotheek.”

Het leescafé is gevestigd in de Bibliotheek, maar wordt geëxploiteerd door Den Witten Haen van Stichting Philadelphia. Wieneke Dijkstra van Philadelphia gaf aan het een eer te vinden om dit met de Bibliotheek te doen. “De bibliotheek is van iedereen, voor iedereen. Dat past bij ons.”

Het café is van dinsdag tot en met vrijdag open van 10:00 uur tot 17:00 uur en op zaterdag van 10:00 uur tot 15:00 uur en serveert koffie, smoothies en lunch.

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...