Dordrecht, Netherlands

Café St. Joris gaat weer open

Café Sint Joris, gesloten sinds oktober, mag weer open. Het besluit van burgemeester Brok is nietig, omdat de voorlichting over de gevolgen van een sluiting in maart onvoldoende is geweest.
Gert van der Steen | 29 december 2016 12:10 | Aangepast op 29 december 2016 12:10
Dat zegt de onafhankelijke bezwaarschriftencommissie.

In maart werd het café voor een maand gesloten, omdat voor de tweede keer illegaal gokken was geconstateerd. Maar bij sluiting van een maand of langer op grond van de APV vervalt automatisch de vergunning. De eigenaar is dan namelijk niet langer van ‘zedelijk gedrag’. Dat had de burgemeester wel duidelijk bekend moeten maken bij zijn besluit.

Dat heeft hij niet gedaan en daarom oordeelt de commissie dat het besluit onrechtmatig is. Wat dat voor andere horecagelegenheden in dergelijke gevallen betekent is nog niet duidelijk.

De eigenaar van café Sint Joris kan in ieder geval zijn advocaatkosten op de gemeente verhalen.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Drie minderjarigen gevonden na vermissing, één van hen uit Hardinxveld-Giessendam

Omroep Brabant | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 09:13

Lees ook

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...

Verbouwing van dit pand kan beginnen: raad stemt in met miljoenenbedrag

De voorbereidingen voor een grondige verbouwing van een bedrijfspand aan de Havenstraat in Ridderker...

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Onbekenden hebben deze week eieren tegen de ramen van de asielopvang voor minderjarigen in Papendrec...

Abdalla valt in slaap en rijdt voetganger dood, rechter geeft hem celstraf

Dordtenaar Abdalla S. is veroordeeld tot één jaar cel en een rijontzegging van drie jaar. De 36-jari...

Drie minderjarigen gevonden na vermissing, één van hen uit Hardinxveld-Giessendam

De politie is sinds donderdagavond met spoed op zoek geweest naar een minderjarige jongen en twee mi...