Dordrecht, Netherlands

Cafés en restaurants sluiten dagelijks om 22:00, geen publiek meer bij sportwedstrijden

Horeca moet vanaf dinsdagavond drie weken hun deuren om 22:00 sluiten. Ook is publiek niet meer welkom bij sportwedstrijden en wordt er gekeken om een winkeluur in te stellen voor ouderen, zo maakten premier Rutte en minister De Jonge bekend tijdens de persconferentie maandagavond.
Corrado Francke | 28 september 2020 18:52 | Aangepast op 28 september 2020 18:52
Winkeluur voor kwetsbaren
De laatste café-en restaurantbezoekers mogen om 21:00 uur naar binnen, sportkantines zijn gesloten en ook wordt er gekeken om een winkeluur in te stellen voor ouderen. De strengere maatregelen zijn aangekondigd naar aanleiding van de stijgende besmettingscijfers in het land.

Voor contactberoepen zoals de kapper wordt het verplicht om bezoekers te registreren. Ook wordt thuiswerken strikter gehandhaafd. "Werk thuis, tenzij het niet anders kan", benadrukt Rutte.

Groepsgrootte

Het sociale leven ondervindt ook gevolgen van de maatregelen. Voor activiteiten buiten geldt een maximum van 40 personen; binnen is dit maximumaantal 30. Voor thuis is het dringend advies niet meer dan drie gasten te ontvangen.

Uitzonderingen zijn het onderwijs, kerken, demonstraties, uitvaarten, markten en 'doorstroomlocaties' zoals pretparken, sportgelegenheden en dierentuinen.

"Wij doen ons best, maar het virus doet het beter", aldus minister De Jonge. "We moeten opnieuw onze vrijheden beperken zodat we ze later niet hoeven in te leveren."

Lees ook

Henri (66) wordt gebeten door besmette vleermuis: 'Raak ze nooit aan'

Tijdens een werkdag als vrijwilliger bij het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen, krijgt Henri S...

Lijnbus en politieauto botsen in Alblasserdam

Een lijnbus is dinsdagochtend op een politieauto gebotst in Alblasserdam. Het ongeluk gebeurde rond ...

Kapotte ruit en zwartgeblakerde gevel na explosie

Bij een huis aan de Beinemastraat in de Dordtse wijk De Staart is in de nacht van maandag op dinsdag...

Dure fiets en iPhone buitgemaakt bij straatroof: halfjaar cel voor dader (29)

Een Zwijndrechter die in maart in zijn geboorte- en woonplaats een straatroof pleegde, moet van de r...

Waarop wel en niet bezuinigen? Inwoners denken mee over financiële keuzes Sliedrecht

Nederlandse gemeenten krijgen vanaf volgend jaar minder geld van het Rijk en dus moet er flink bezui...

Auto te water, maar bestuurder ontbreekt

Aan de Wilgenweg in Groot-Ammers is maandagmiddag een auto in het water aangetroffen. In het voertui...