gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Cameratoezicht in Tolbrugkamp moet criminaliteit verminderen

172a72f5cd038a1fab3a528caec8d61e.jpg

Burgemeester Kolff heeft tijdens de commissievergadering van 1 oktober laten weten dat er twee camera’s komen te hangen in het Tolbrugkamp. Volgens de burgemeester zijn er daar in het afgelopen jaar te veel incidenten geweest.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De camera’s staan er vanaf vandaag voor de duur van minimaal een jaar. De burgemeester heeft hiertoe in september al besloten in overleg met de politie. De cijfers van de politie rondom dit gebied liegen er niet om: 26 overlastmeldingen, 8 vernielingen, 6 maal (poging tot) diefstal of inbraak en 7 overtredingen. In totaal zijn er tot en met 31 juli 2020 51 meldingen geregistreerd, waarvan één ernstige mishandeling.

“De bewoners in het gebied voelen zich onveilig en klagen over overlast van jongeren die door hun tuinen lopen, drugs gebruiken, herrie maken, overal hun behoefte doen en mensen structureel lastigvallen. Het instellen van cameratoezicht zal de bewoners hopelijk rust geven in hun omgeving,” aldus Kolff.

Behalve cameratoezicht zijn er in het gebied verschillende andere maatregelen ingezet om overlast en criminaliteit terug te dringen. De parkeeroverlast is opgelost, en de coffeeshophouder is aangesproken op het gedrag van zijn klanten. Er is extra verlichting gekomen, en een bord met spelregels bij de speeltuin.

Toch is dit niet voldoende geweest, zegt de burgemeester. Het cameratoezicht moet nu dienen als extra ogen in de wijk, wat volgens de burgemeester hetzelfde effect gaat hebben als in andere gebieden die kampten met overlast. Dit moet leiden tot een flinke afname van het aantal incidenten in het Tolbrugkamp, bovendien kunnen de beelden gebruikt worden bij opsporing en vervolging van daders.

Lees ook

joost hut.jpg

Vogelkijkhut in Dordtse Biesbosch gepimpt: ‘Het nodigt je uit’

De vogelkijkhut in de Nieuwe Dordtse Biesbosch bij de tongplaat heeft een make-over gekregen. In opdracht van Staatsbosbeheer mocht kunstenaar Joost Zwanenburg zich uitleven: en nu zie je de dieren daar niet langer alleen door een verrekijker.

Laanvanrigaaaa.png

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.

moestuininbraak.png

Dieven stelen tuingereedschap van sociale moestuin: 'Te triest voor woorden'

Dieven hebben afgelopen weekend hun slag geslagen bij de Stichting Sociale Moestuin Sliedrecht. Volgens de vereniging is al het accu-tuingereedschap en gereedschap dat met een benzinemotor werkt meegenomen, zoals bosmaaiers, elektrische heggenscharen, bladblazers en kettingzagen.

IanSWFxx7qWTPoa7Jz5YHXH5olJhsH99bMRZtLg3.jpg

Geen vrachtauto's, touringcars en landbouwverkeer meer over de Zwijndrechtsebrug

Vrachtwagens, touringcars en landbouwvoertuigen mogen vanaf begin volgende maand niet meer over de Zwijndrechtsebrug rijden. De brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht is op sommige plekken dusdanig versleten, dat de maatregel nodig is om de brug tot aan de renovatie vanaf 2030 veilig te kunnen gebruiken.

50jaarduwvaart.png

'Er was eens...': 50 jaar duwvaart

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Zoals de documentaire uit 2007 over 50 jaar duwvaart, die donderdagavond te zien is op TV Dordrecht.

nijverheidstraat.jpg

Motorrijder naar ziekenhuis na aanrijding

Een motorrijder is donderdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding in Dordrecht. Hij kwam op de kruising van de Nijverheidstraat en de Mijlweg in botsing met een auto.