gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Cameratoezicht in Tolbrugkamp moet criminaliteit verminderen

172a72f5cd038a1fab3a528caec8d61e

Burgemeester Kolff heeft tijdens de commissievergadering van 1 oktober laten weten dat er twee camera’s komen te hangen in het Tolbrugkamp. Volgens de burgemeester zijn er daar in het afgelopen jaar te veel incidenten geweest.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De camera’s staan er vanaf vandaag voor de duur van minimaal een jaar. De burgemeester heeft hiertoe in september al besloten in overleg met de politie. De cijfers van de politie rondom dit gebied liegen er niet om: 26 overlastmeldingen, 8 vernielingen, 6 maal (poging tot) diefstal of inbraak en 7 overtredingen. In totaal zijn er tot en met 31 juli 2020 51 meldingen geregistreerd, waarvan één ernstige mishandeling.

“De bewoners in het gebied voelen zich onveilig en klagen over overlast van jongeren die door hun tuinen lopen, drugs gebruiken, herrie maken, overal hun behoefte doen en mensen structureel lastigvallen. Het instellen van cameratoezicht zal de bewoners hopelijk rust geven in hun omgeving,” aldus Kolff.

Behalve cameratoezicht zijn er in het gebied verschillende andere maatregelen ingezet om overlast en criminaliteit terug te dringen. De parkeeroverlast is opgelost, en de coffeeshophouder is aangesproken op het gedrag van zijn klanten. Er is extra verlichting gekomen, en een bord met spelregels bij de speeltuin.

Toch is dit niet voldoende geweest, zegt de burgemeester. Het cameratoezicht moet nu dienen als extra ogen in de wijk, wat volgens de burgemeester hetzelfde effect gaat hebben als in andere gebieden die kampten met overlast. Dit moet leiden tot een flinke afname van het aantal incidenten in het Tolbrugkamp, bovendien kunnen de beelden gebruikt worden bij opsporing en vervolging van daders.

Lees ook

fotoa16n3verhaal

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

PSX_20260529_191757

Bewoners afgebrande woonboerderij dankbaar voor hulp: 'Geraakt door de enorme betrokkenheid'

De bewoners van de woonboerderij die vrijdag in Bleskensgraaf in vlammen is opgegaan, hebben hun dank uitgesproken voor alle hulp sindsdien. Ze kregen een dag later al vervangende woon- en werkruimte. “Deze gebeurtenis laat zien hoe kwetsbaar alles kan zijn, maar ook hoeveel kracht er schuilt in saamhorigheid, medemenselijkheid en geloof.”

klaasvandoorndam

Hendrik-Ido-Ambacht vernoemt straat naar oud-wethouder

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht heeft een straat vernoemd naar oud-wethouder, waarnemend burgemeester en raadslid Klaas van Doorn. Van Doorn overleed begin dit jaar op 100-jarige leeftijd.

merwedelingelijn kleiner

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

Auto water

Duikers redden hondje uit te water geraakte auto

Het was dinsdagochtend even goed schrikken voor een man op leeftijd uit Oud-Alblas. De man parkeerde zijn auto aan de Noordhoek in Papendrecht en ging er eventjes op uit. Toen hij terug kwam bij zijn auto stond hij perplex: de auto, met daarin zijn hondje, was ineens verdwenen.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.