Dordrecht, Netherlands

Cameratoezicht in Tolbrugkamp moet criminaliteit verminderen

Burgemeester Kolff heeft tijdens de commissievergadering van 1 oktober laten weten dat er twee camera’s komen te hangen in het Tolbrugkamp. Volgens de burgemeester zijn er daar in het afgelopen jaar te veel incidenten geweest.
Vivian Rutte | 2 oktober 2020 13:53 | Aangepast op 2 oktober 2020 13:53
De camera’s staan er vanaf vandaag voor de duur van minimaal een jaar. De burgemeester heeft hiertoe in september al besloten in overleg met de politie. De cijfers van de politie rondom dit gebied liegen er niet om: 26 overlastmeldingen, 8 vernielingen, 6 maal (poging tot) diefstal of inbraak en 7 overtredingen. In totaal zijn er tot en met 31 juli 2020 51 meldingen geregistreerd, waarvan één ernstige mishandeling.

“De bewoners in het gebied voelen zich onveilig en klagen over overlast van jongeren die door hun tuinen lopen, drugs gebruiken, herrie maken, overal hun behoefte doen en mensen structureel lastigvallen. Het instellen van cameratoezicht zal de bewoners hopelijk rust geven in hun omgeving,” aldus Kolff.

Behalve cameratoezicht zijn er in het gebied verschillende andere maatregelen ingezet om overlast en criminaliteit terug te dringen. De parkeeroverlast is opgelost, en de coffeeshophouder is aangesproken op het gedrag van zijn klanten. Er is extra verlichting gekomen, en een bord met spelregels bij de speeltuin.

Toch is dit niet voldoende geweest, zegt de burgemeester. Het cameratoezicht moet nu dienen als extra ogen in de wijk, wat volgens de burgemeester hetzelfde effect gaat hebben als in andere gebieden die kampten met overlast. Dit moet leiden tot een flinke afname van het aantal incidenten in het Tolbrugkamp, bovendien kunnen de beelden gebruikt worden bij opsporing en vervolging van daders.

Lees ook

School haalt met speciale kerstmarkt 3000 euro op voor goed doel

Een kerstmarkt op school. Niet alleen sfeervol voor alle leerlingen, maar vooral ook met een special...

Luke reisde naar Noorwegen voor noorderlicht, maar zag het hier het beste: 'Nog nooit zo gezien'

Een lange reis maken naar het noorden van Noorwegen om het noorderlicht te zien? Maandagavond was da...

Al een half jaar geen les van neergestoken meester: zo gaat het nu met hem

Het gaat ‘beetje bij beetje beter’ met meester Recep, die een halfjaar geleden werd neergestoken tij...

‘Gevaarlijke verkeerssituatie’ bij spoorwegovergang niet aangepast: ‘Geen reden om te veranderen’

Een volgens omwonenden gevaarlijke verkeerssituatie in Hardinxveld-Giessendam wordt niet aangepakt. ...

Opnieuw autobranden in Dordrecht, brandweer twee keer in actie

Wederom is Dordrecht getroffen door verschillende autobranden. Maandagavond rond 21.30 uur is een dr...

Man die schoolmeester neerstak bij eindmusical ‘werd geterroriseerd door een andere vader’

De man die vastzit voor een steekpartij tijdens een schoolmusical in Alblasserdam werd al een jaar g...