gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Cameratoezicht in Tolbrugkamp moet criminaliteit verminderen

172a72f5cd038a1fab3a528caec8d61e

Burgemeester Kolff heeft tijdens de commissievergadering van 1 oktober laten weten dat er twee camera’s komen te hangen in het Tolbrugkamp. Volgens de burgemeester zijn er daar in het afgelopen jaar te veel incidenten geweest.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De camera’s staan er vanaf vandaag voor de duur van minimaal een jaar. De burgemeester heeft hiertoe in september al besloten in overleg met de politie. De cijfers van de politie rondom dit gebied liegen er niet om: 26 overlastmeldingen, 8 vernielingen, 6 maal (poging tot) diefstal of inbraak en 7 overtredingen. In totaal zijn er tot en met 31 juli 2020 51 meldingen geregistreerd, waarvan één ernstige mishandeling.

“De bewoners in het gebied voelen zich onveilig en klagen over overlast van jongeren die door hun tuinen lopen, drugs gebruiken, herrie maken, overal hun behoefte doen en mensen structureel lastigvallen. Het instellen van cameratoezicht zal de bewoners hopelijk rust geven in hun omgeving,” aldus Kolff.

Behalve cameratoezicht zijn er in het gebied verschillende andere maatregelen ingezet om overlast en criminaliteit terug te dringen. De parkeeroverlast is opgelost, en de coffeeshophouder is aangesproken op het gedrag van zijn klanten. Er is extra verlichting gekomen, en een bord met spelregels bij de speeltuin.

Toch is dit niet voldoende geweest, zegt de burgemeester. Het cameratoezicht moet nu dienen als extra ogen in de wijk, wat volgens de burgemeester hetzelfde effect gaat hebben als in andere gebieden die kampten met overlast. Dit moet leiden tot een flinke afname van het aantal incidenten in het Tolbrugkamp, bovendien kunnen de beelden gebruikt worden bij opsporing en vervolging van daders.

Lees ook

yv2026714NKS02899

Invallers helpen FC Dordrecht aan oefenzege op Borussia Dortmund II

FC Dordrecht heeft dinsdag een fraaie 4-1 oefenzege geboekt. Op het hoofdveld van VV Papendrecht was de ploeg te sterk voor Borussia Dortmund II, uitkomend op het vierde Duitse niveau. Drie goals kwamen van invallers.

streekomroepmeesterrecepalb

Neergestoken leraar terug op school, maar naar de eindmusical zit er nog niet in voor hem

Een jaar nadat hij werd neergestoken bij een eindmusical in Alblasserdam is meester Recep terug op school. De docent staat nog niet voor de klas; hij beperkt zich tot enkele uurtjes persoonlijke begeleiding van leerlingen, meldt Rijnmond.

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

fotohvc

Improviseren met vuilniswagens door lange brugsluiting: dit verandert er

De maandenlange sluiting van de Papendrechtsebrug heeft gevolgen voor afvalverwerkers in de regio. Onder meer voor HVC wordt het flink improviseren. “Ben je gewend dat we in de ochtend komen, kan het voorkomen dat in de middag je papier of gft wordt ingezameld.”

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."