gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Cameratoezicht in Tolbrugkamp moet criminaliteit verminderen

172a72f5cd038a1fab3a528caec8d61e.jpg

Burgemeester Kolff heeft tijdens de commissievergadering van 1 oktober laten weten dat er twee camera’s komen te hangen in het Tolbrugkamp. Volgens de burgemeester zijn er daar in het afgelopen jaar te veel incidenten geweest.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De camera’s staan er vanaf vandaag voor de duur van minimaal een jaar. De burgemeester heeft hiertoe in september al besloten in overleg met de politie. De cijfers van de politie rondom dit gebied liegen er niet om: 26 overlastmeldingen, 8 vernielingen, 6 maal (poging tot) diefstal of inbraak en 7 overtredingen. In totaal zijn er tot en met 31 juli 2020 51 meldingen geregistreerd, waarvan één ernstige mishandeling.

“De bewoners in het gebied voelen zich onveilig en klagen over overlast van jongeren die door hun tuinen lopen, drugs gebruiken, herrie maken, overal hun behoefte doen en mensen structureel lastigvallen. Het instellen van cameratoezicht zal de bewoners hopelijk rust geven in hun omgeving,” aldus Kolff.

Behalve cameratoezicht zijn er in het gebied verschillende andere maatregelen ingezet om overlast en criminaliteit terug te dringen. De parkeeroverlast is opgelost, en de coffeeshophouder is aangesproken op het gedrag van zijn klanten. Er is extra verlichting gekomen, en een bord met spelregels bij de speeltuin.

Toch is dit niet voldoende geweest, zegt de burgemeester. Het cameratoezicht moet nu dienen als extra ogen in de wijk, wat volgens de burgemeester hetzelfde effect gaat hebben als in andere gebieden die kampten met overlast. Dit moet leiden tot een flinke afname van het aantal incidenten in het Tolbrugkamp, bovendien kunnen de beelden gebruikt worden bij opsporing en vervolging van daders.

Lees ook

mijn asz hack.png

CYBERCRIME

Toch patiëntgegevens gestolen bij ziekenhuis-hack ChipSoft

Bij de ransomware-aanval op ChipSoft zijn toch gegevens van ziekenhuispatiënten gestolen, laat het bedrijf weten. De softwareontwikkelaar zit onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds de hack hebben cliënten al meer dan een week geen toegang tot dat dossier.

kunstwerk rotonde HiA.png

Vandalen slopen in brons gegoten kunstwerk met zaag en nemen delen mee

Op een rotonde in Hendrik-Ido-Ambacht is een beeldbepalend kunstwerk vernield. Ook is een deel verdwenen, zo meldt de gemeente donderdag. Het gaat om het werk Droomeiland van beeldend kunstenaar Lianne de Lepper.

Totaal foto jonge raadsleden.jpg

Deze vier twintigers duiken de ‘grijze’ Dordtse politiek in

Mihriban Burgaz (23 jaar), Mila van Hunen (23 jaar), Emre Hoogduijn (25 jaar) en Naomi Lindner (22 jaar) hebben een nieuwe bijbaan: raadslid of fractievoorzitter in de Dordtse gemeenteraad. Deze vier twintigers zijn na een mooie verkiezingsuitslag klaar om de komende vier jaar hun stem te laten horen in de lokale politiek. “Ik schrok er zelf ook van”, aldus Lindner.

verkeern3.png

Asfalt N3 is beschadigd, maar herstel laat vanwege de kosten op zich wachten

Een rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht blijft voor nog onbepaalde tijd afgesloten. De baan is dicht door schade aan het asfalt, maar vanwege de financiële situatie kan dit nog niet worden gerepareerd. Het probleem speelt op meerdere snelwegen in het land en leidt niet alleen tot oponthoud op de weg, maar ook tot vragen op sociale media.

afval opruimdagen.png

Milieustraat komt naar de Dordtenaren toe: gratis afval inleveren in eigen buurt

De komende tijd kunnen inwoners van Dordrecht gratis hun afval inleveren in verschillende wijken. Van oude kleding tot plastic, keramiek of koelkasten: er kan van alles ingeleverd worden tijdens de opruimdagen. De actie begon woensdag in Crabbehof, met een pop-up milieustraat aan de Donkerstraat.

Foto Kindertentoonstelling Dordrechts Museum.jpeg

Kindertentoonstelling trekt steeds meer jonge kunstliefhebbers en wordt verlengd

Het Dordrechts Museum heeft met haar kindertentoonstelling 'Ik zie, ik zie' zo’n 70 procent meer jeugdige bezoekers getrokken dan vorig jaar en wordt om die reden verlengd. Basisschoolkinderen en hun ouders maken hierin kennis met ‘echte’ kunstwerken. “Het is niet makkelijk om deze doelgroep naar een kunstmuseum te trekken”, aldus artistiek directeur Femke Hameetman.