Dordrecht, Netherlands

Campagne Orange the World start met oranje kleuren van Stadhuis

De komende weken zijn enkele gebouwen in Dordrecht oranje gekleurd. Niet vanwege een vroege oranje-gekte voor het WK, maar om aandacht te creëren voor het bestrijden van alle vormen van geweld tegen vrouwen.
Sander de Jonge | 26 november 2021 17:29 | Aangepast op 26 november 2021 17:29
Orange The World is een internationale campagne waaronder Dordrecht ook mee doet. Het oranje kleuren van de gebouwen is nog steeds nodig: “Vrouwengeweld komt onwijs veel voor”, aldus Anneke van Veen van de Soroptimistclub Dordrecht; een groep die jaarlijks een programma organiseert rondom één thema of een actueel onderwerp.

Lees ook: 'De nieuwe generatie vrouwen moet zonder problemen over straat kunnen'.

Het geweld tegen vrouwen vindt dus ook in Nederland plaats. Er is sprake van huiselijk geweld, geweld tegen vrouwen op straat, op opleidingen en het werk. Dordtse ondernemers hebben zich ook aangesloten waardoor er meer dan voorheen oranje gekleurd. Daarnaast is onder andere de Grote Kerk, het Dordrechts Museum en The Movies oranje verlicht.

Benieuwd naar de opening van het campagne? De beelden kun je hier bekijken.

Lees ook

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...