gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Casting voor hoofdrol in nieuwe film over Synode

2ce61985710038786857f8eaf153e43d

Voor de nieuwe animatiefilm 'Sanne’s Synode' is vandaag een casting gehouden in het Nationaal Onderwijsmuseum. Acht meisjes deden auditie voor de hoofdrol, die van Sanne, in de film van Wim Goossens en Jan Stroeve.

Thomas Kuijpers |  | Aangepast op
In deze, deels geanimeerde, film wordt materiaal over de Synode tot leven gebracht. “Schilderijen over de Synode zijn meestal 2D. Door het verhaal van de Synode in verschillende kijkdozen 3D af te spelen komt het op een geheel nieuwe manier tot leven,” aldus Goossens.

In de film zullen vragen die zowel in de tijd van de Synode als nu in 2018 actueel zijn, worden gesteld. Scholen kunnen vervolgens met hun leerlingen over deze onderwerpen in discussie gaan. Aan het einde van het project is het de bedoeling dat de Synode wordt nagespeeld door verschillende leerlingen van Dordtse basisscholen.

Lees ook

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.