gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Casting voor hoofdrol in nieuwe film over Synode

2ce61985710038786857f8eaf153e43d.jpg

Voor de nieuwe animatiefilm 'Sanne’s Synode' is vandaag een casting gehouden in het Nationaal Onderwijsmuseum. Acht meisjes deden auditie voor de hoofdrol, die van Sanne, in de film van Wim Goossens en Jan Stroeve.

Thomas Kuijpers |  | Aangepast op
In deze, deels geanimeerde, film wordt materiaal over de Synode tot leven gebracht. “Schilderijen over de Synode zijn meestal 2D. Door het verhaal van de Synode in verschillende kijkdozen 3D af te spelen komt het op een geheel nieuwe manier tot leven,” aldus Goossens.

In de film zullen vragen die zowel in de tijd van de Synode als nu in 2018 actueel zijn, worden gesteld. Scholen kunnen vervolgens met hun leerlingen over deze onderwerpen in discussie gaan. Aan het einde van het project is het de bedoeling dat de Synode wordt nagespeeld door verschillende leerlingen van Dordtse basisscholen.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37.jpeg

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.

archieffotopolitie.png

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.

soeteman foto.png

Na een eeuw valt doek voor Soeteman Tweewielers: 'Dankbaar voor alle klanten'

Een begrip in Dordrecht verdwijnt uit het straatbeeld. Na honderd jaar sluit Soeteman Tweewielers op 12 juni definitief de deuren van de winkel en werkplaats aan de Brouwersdijk. Daarmee komt een einde aan een familiebedrijf dat drie generaties lang verbonden was aan de stad.

fatbike1.png

17-jarige fatbiker opgepakt voor dubbele mishandeling

Een 17-jarige jongen uit Dordrecht is dinsdag opgepakt voor een mishandeling aan het Van Eesterenplein, bij winkelcentrum De Bieshof in die stad. Een 79-jarige man en een 48-jarige man raakten daarbij gewond.

auto in sloot Rid.jpg

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.