gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Casting voor hoofdrol in nieuwe film over Synode

2ce61985710038786857f8eaf153e43d

Voor de nieuwe animatiefilm 'Sanne’s Synode' is vandaag een casting gehouden in het Nationaal Onderwijsmuseum. Acht meisjes deden auditie voor de hoofdrol, die van Sanne, in de film van Wim Goossens en Jan Stroeve.

Thomas Kuijpers |  | Aangepast op
In deze, deels geanimeerde, film wordt materiaal over de Synode tot leven gebracht. “Schilderijen over de Synode zijn meestal 2D. Door het verhaal van de Synode in verschillende kijkdozen 3D af te spelen komt het op een geheel nieuwe manier tot leven,” aldus Goossens.

In de film zullen vragen die zowel in de tijd van de Synode als nu in 2018 actueel zijn, worden gesteld. Scholen kunnen vervolgens met hun leerlingen over deze onderwerpen in discussie gaan. Aan het einde van het project is het de bedoeling dat de Synode wordt nagespeeld door verschillende leerlingen van Dordtse basisscholen.

Lees ook

brandweerinbolnes

Woning compleet verwoest door grote brand, meerdere huizen ontruimd

In een woning aan de Pretoriusstraat in Ridderkerk-Bolnes is in de nacht van woensdag op donderdag brand uitgebroken. De vlammen hebben het huis compleet verwoest. Er is niemand gewond geraakt, de bewoners zijn opgevangen in een kerk in de buurt. Twee naastgelegen woningen zijn ook ontruimd.

Wantijbad vol

Bestuur Wantijbad reageert op duik in gesloten zwembad: ‘Licht onhandig’

Medewerkers van het Wantijbad namen vrijdag 26 juni tijdens code rood met hun families een verfrissende duik in een verder gesloten zwembad. Het bestuur noemt nu de situatie "licht onhandig”, blijkt uit beantwoording van wethouder Marc Merx op politieke vragen.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

Alpacajong

Feest op kinderboerderij: alpacajong Nacho is geboren

Alpacavrouwtje Flame is woensdagavond bevallen bij Kinderboerderij Papenhoeve in Papendrecht. Rond 19.15 uur werd jongetje Nacho geboren. Flame heeft de bevalling helemaal zelf gedaan en iedereen maakt het goed.