Dordrecht, Netherlands

Casting voor hoofdrol in nieuwe film over Synode

Voor de nieuwe animatiefilm 'Sanne’s Synode' is vandaag een casting gehouden in het Nationaal Onderwijsmuseum. Acht meisjes deden auditie voor de hoofdrol, die van Sanne, in de film van Wim Goossens en Jan Stroeve.
Thomas Kuijpers | 5 juli 2018 09:30 | Aangepast op 5 juli 2018 09:30
In deze, deels geanimeerde, film wordt materiaal over de Synode tot leven gebracht. “Schilderijen over de Synode zijn meestal 2D. Door het verhaal van de Synode in verschillende kijkdozen 3D af te spelen komt het op een geheel nieuwe manier tot leven,” aldus Goossens.

In de film zullen vragen die zowel in de tijd van de Synode als nu in 2018 actueel zijn, worden gesteld. Scholen kunnen vervolgens met hun leerlingen over deze onderwerpen in discussie gaan. Aan het einde van het project is het de bedoeling dat de Synode wordt nagespeeld door verschillende leerlingen van Dordtse basisscholen.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Lees ook

28 bomen maken zich klaar voor verhuizing: 'Ze worden vaak gekapt als het niet past'

In het centrum van Dordrecht vindt deze week 's nachts een monsteroperatie plaats. In totaal 28 lind...

Man wil met 5 kilo xtc-pillen naar Frankrijk, maar wordt betrapt op de A16

Voor zijn garagebedrijf koopt Karim S. (39) een auto in Nederland. Op de terugweg naar Frankrijk nee...

Opvangen asielzoekers in hartje Papendrecht mag: bezwaar bewoners afgewezen

De voorzieningsrechter heeft beslist dat de opvanglocatie voor 80 vluchtelingen in het centrum van P...

Gas- en waterleiding geraakt bij werkzaamheden in Dordrecht, Stedin en Evides opgeroepen

In de Einsteinstraat in Dordrecht is dinsdagochtend een gaslekkage geweest. Tijdens graafwerkzaamhed...

Dordrecht behoort tot top financieel gezonde gemeenten, maar ‘financiële kwetsbaarheden blijven’

Van alle grote gemeenten in ons land staat Dordrecht er financieel het beste voor. Dat concludeert a...

Verzetsheld geëerd met pad in Papendrecht, ook pad begraafplaats krijgt naam

Papendrecht krijgt er twee nieuwe straatnamen bij. Met het M. Vasalispad en het Marinus Vethpad word...