Dordrecht, Netherlands

CD verkoop van Stadsbibliotheek AanZet voor Jongerenproject

Wie zijn muziek collectie wil uitbreiden mag zichzelf dit jaar met Koningsdag gelukkig prijzen. De openbare Stadsbibliotheek gaat de hele collectie CD’s verkopen. Het gaat om 3300 CD’s die voor 2 euro per stuk weg mogen. Dit doet de bibliotheek omdat het aantal CD’s dat wordt uitgeleend al jaren minder wordt. Opbrengsten van de verkoop zullen gaan naar het opstarten van een landelijk project voor jongeren.
Alka Goos | 18 april 2018 14:21 | Aangepast op 18 april 2018 14:21
De bedoeling van het project is om door middel van Hip-Hop, Urban en spoken-word jongeren enthousiast te maken over taal en letterkunde. ‘‘We vinden het belangrijk dat de opbrengsten terug gaan naar het publiek en niet op de grote hoop terecht komen.’’ Dit zegt Esther Schumacher van de Stadsbibliotheek.


Als alternatief op de CD collectie is er nu MuziekWeb, de landelijke muziekdienst van de bibliotheek. Het is met die dienst mogelijk om online muziek te streamen maar ook om CD’s te reserveren en in de plaatselijke bibliotheek of deze thuis te laten bezorgen. Tijdens de verkoop op Koningsdag zal er meer informatie worden gegeven over MuziekWeb.

Lees ook

Live vanuit het stadhuis: het Rijnmond Lijsttrekkersdebat

Over een kleine twee weken is het zover. Dan mag Dordrecht naar de stembus. Bent u er nog niet uit w...

Wél een croissantje, maar niet voor de PvdA; wijkontbijt met fractie

“Tijdens een wijkontbijt spreek je met een doelgroep die je normaal niet zoveel hoort, maar we wil...

'Vrijwilligers Albert Schweitzer ziekenhuis zijn onwijs waardevol'

Dir van de Graaf is één van de 300 vrijwilligers die in het Albert Schweitzer ziekenhuis, bij de d...

Biesboschcentrum opent seizoen met tal van activiteiten

De seizoensopening van het Biesboschcentrum komt er weer aan. Van 1 tot en met 3 april zijn er weer ...

Etende en datende Grutto's in de Biesbosch

"Het is een romantisch beeld", vertelt boswachter Blom als hij door de Kleine Noordwaard in Werkenda...

Prachtgoals en een late tegentreffer bezorgen FC Dordrecht een punt tegen Jong Ajax

FC Dordrecht heeft vrijdagavond in eigen huis gelijkgespeeld tegen Jong Ajax: 3-3. Bij twee van de d...