Dordrecht, Netherlands

CD verkoop van Stadsbibliotheek AanZet voor Jongerenproject

Wie zijn muziek collectie wil uitbreiden mag zichzelf dit jaar met Koningsdag gelukkig prijzen. De openbare Stadsbibliotheek gaat de hele collectie CD’s verkopen. Het gaat om 3300 CD’s die voor 2 euro per stuk weg mogen. Dit doet de bibliotheek omdat het aantal CD’s dat wordt uitgeleend al jaren minder wordt. Opbrengsten van de verkoop zullen gaan naar het opstarten van een landelijk project voor jongeren.
Alka Goos | 18 april 2018 14:21 | Aangepast op 18 april 2018 14:21
De bedoeling van het project is om door middel van Hip-Hop, Urban en spoken-word jongeren enthousiast te maken over taal en letterkunde. ‘‘We vinden het belangrijk dat de opbrengsten terug gaan naar het publiek en niet op de grote hoop terecht komen.’’ Dit zegt Esther Schumacher van de Stadsbibliotheek.


Als alternatief op de CD collectie is er nu MuziekWeb, de landelijke muziekdienst van de bibliotheek. Het is met die dienst mogelijk om online muziek te streamen maar ook om CD’s te reserveren en in de plaatselijke bibliotheek of deze thuis te laten bezorgen. Tijdens de verkoop op Koningsdag zal er meer informatie worden gegeven over MuziekWeb.

Meest gelezen

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

Mol: sinds begin dit jaar 10 autobranden, maar dader(s) spoorloos

Van in totaal tien autobranden in Dordrecht, zijn er negen aangestoken. Dat schrijft burgemeester Na...

39 bomen in bakken geplaatst: eerst tijdelijk, later voor vast

Er is een begin gemaakt met het plaatsen van in totaal 39 bomen op de Spuiboulevard. Onlangs zijn da...

Na lange blessure is Van Vianen terug bij FC Dordrecht: ‘Hartstikke blij mee’

Daniël van Vianen (22) heeft 272 dagen nadat hij een zware knieblessure opliep zijn rentree gemaakt ...

Is er nu wel of geen veiligheidsplan voor opvanglocatie Papendrecht?

Met welk veiligheidsplan denkt de gemeente Papendrecht de zorgen weg te nemen bij omwonenden en wink...

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...

Nieuwe ontmoetingen met lijsttrekkers in Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart heeft Ad van den Herik deze week ontmoetin...