gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

CDA lijsttrekker Bontenbal bezoekt sociale dienst Drechtsteden

eed4f875f5862292c348efc582634656

De nieuwe fractievoorzitter in de Tweede Kamer van het CDA was maandag in Dordrecht. Henri Bontenbal was op werkbezoek bij de sociale dienst Drechtsteden om te praten over het versterken van de bestaanszekerheid en de rol die gemeenten daarbij kunnen spelen.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Samen met wethouder Peter Heijkoop en een ervaringsdeskundige kreeg de lijsttrekker van de christendemocraten een rondleiding bij de sociale dienst. De directeur van de dienst in de Drechtsteden en de opgavemanager bestaanszekerheid stonden de CDA prominenten te woord. Bestaanszekerheid is voor het CDA één van de speerpunten in de aanstaande Tweede Kamerverkiezingen.

Rotterdammer
Henri Bontenbal is bij het grote publiek misschien nog geen bekende naam. De Rotterdammer is sinds 1 juni 2021 Tweede Kamerlid met een focus op klimaatbeleid en werd in augustus de nationale partijleider van het CDA. Hij volgde daarmee demissionair Minister van Buitenlandse Zaken Wopke Hoekstra op al partijleider. Hoekstra na zijn vertrek uit de Nederlandse politiek naar voren geschoven als kandidaat Eurocommissaris in Brussel.

Bontenbal komt uit een gezin met acht kinderen en leeft al zijn hele leven in Rotterdam-Zuid. Schuldproblematiek is de politicus dan ook niet onbekend. Tegen onze verslaggever komt de politicus meteen met een verbeterpunt: “Waarom staat er geen naam of nummer op een brief van de overheid, waarmee je de ambtenaar die jou de brief heeft gestuurd terug kan bellen met vragen? Met concrete maatregelen, zoals het plaatsen van een naam op een brief, kunnen we ervoor zorgen mensen ook het gevoel krijgen dat de overheid hen daadwerkelijk ziet staan."
963b1730f7c5436cb3e0961cee7b94dc
Toeslagenaffaire
Eerder deze week liet CDA wethouder Heijkoop nog weten boos te zijn over de afhandeling van de toeslagenaffaire in de Drechtsteden. In de regio zijn er ruim achthonderd slachtoffers van de toeslagenaffaire. Deze mensen raakten diep in de schulden doordat ze ten onrechte als fraudeur aangemerkt werden door de Belastingdienst. Van deze slachtoffers maakt nu ruim de helft gebruik van hulp die geboden wordt door de sociale dienst, de wethouder vermoedt dat de rest van de gedeputeerden het vertrouwen in de overheid kwijt is en daarom geen gebruik maakt van de hulpdienst.

Volgens het CDA moeten de burgers weer vertrouwen krijgen in de overheid en is het zorgen voor bestaanszekerheid daar van groot belang bij. De centrumpartij staat op verlies in de peilingen en zet onder Bontenbal vol in op gemeenschapszin en fatsoen. “Het begint bij het gesprek aangaan. Niet veroordelend meteen een aanmaning en verordening sturen maar in gesprek gaan: Hoe bent u hier gekomen? In gesprek oog krijgen voor de problemen van mensen om zo tot een betere oplossing te komen.”

Bekijk hieronder het bezoek van de CDA lijsttrekker aan Dordrecht.

Lees ook

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

archieffotopolitie

Man gewond na steekpartij in Nieuw-Lekkerland

Bij een steekpartij in Nieuw-Lekkerland is maandagavond een man gewond geraakt. Wat hieraan vooraf is gegaan, wordt nog onderzocht.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.