gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

CDA: Verplaats Dancetour

Peter Heijkoop, CDA fractievoorzitter, wil de mogelijkheden onderzoeken om dansfestijn Dance Tour wegens overlast volgend jaar te verplaatsen naar een lokatie buiten het centrum.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Als reden noemt Heijkoop het groot aantal ongeregeldheden als gevolg van het dansfeest. De fractievoorzitter weet waarover hij praat: "Ik liep daar zelf rond een uur of 7, half acht en ik zag gasten die compleet de weg kwijt waren." Hij geeft toe dat dit en het feit dat hij er door bewoners meer op gewezen is, een rol spelen. Toch moet het kunnen volgens Heijkoop: "een stad als Amsterdam is er al verder mee. Daar doen ze het al jaren."

Heijkoop heeft vragen gesteld aan het college van B&W en wil onderzoeken of het mogelijk is om beschonken en/of gedrogeerde bezoekers linea recta terug te sturen. De burgemeester "heeft positief gereageerd", aldus Heijkoop. Andere politieke partijen "verschuilen zich achter procedures", zegt Heijkoop als hij geconfronteerd wordt met de negatieve reacties van collega's op het voorstel. "Daar hebben de bewoners niks aan."

Op de vraag waar het dansfeest dan moest plaatsvinden, gaf Heijkoop onder meer de Merwelanden en de Dordtse Kil als voorbeeld. Hij geeft meteen toe dat drank-en drugsgebruik daar niet mee voorkomen wordt, maar "je kunt het beter in de hand houden onder deze gecontroleerde omstandigheden". Overlast voor omwonenden zou zo ook kunnen worden beperkt".

De organisator van de Dancetour, BOD Groep, wilde niet reageren en zegt later met een publieke reactie te komen.

Lees ook

foto opening escaperoom baggermuseum

Nieuwe aanwinst Baggermuseum: escaperoom vertelt verhaal uit de geschiedenis

Waar je in het Nationaal Baggermuseum al kunt genieten van kunst, modelbaggerschepen en een praktijktuin, is er sinds afgelopen woensdag een nieuw pronkstuk bij. Er is namelijk een escaperoom geopend. Bezoekers kunnen zich vanaf nu helemaal onderdompelen in het verhaal van Adriaan Volker.

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.

IMG_8054 (1) (1)

Ron vond unieke oude beelden van de Papendrechtsebrug: ‘Gekocht voor 50 cent’

Unieke beelden uit 1967 van de Papendrechtsebrug. Die heeft collectiebeheerder Ron de Bruijn van het Regionaal Archief op de rommelmarkt gevonden begin jaren 2000. "Ik dacht die is van mij, hop meenemen", zegt Ron nu. Duur waren de beelden niet, Ron hoefde slechts vijftig guldencent te betalen.