Dordrecht, Netherlands

CDA wil Dordrecht zichtbaarder maken

Dordrecht zit vol historie en is dus de moeite waard om te bezoeken. Dat zei CDA-Kamerlid Michel Rog afgelopen maandag in de Tweede Kamer. Hij pleit voor een zichtbaarder Dordrecht.
Vera Willers | 15 november 2017 12:13 | Aangepast op 15 november 2017 12:13
Rog zegt dat veel historische momenten in verband gelegd kunnen worden met Dordrecht. "Natuurlijk was de Eerste Vrije Statenvergadering in Dordrecht, dus dat is erg belangrijk geweest voor Nederland." Mensen zouden volgens hem dus niet alleen een dagje naar het Rijksmuseum moeten.

Bert van de Burgt van het CDA in Dordrecht sluit zich volledig aan bij Rog. Hij stelt voor om musea gratis te maken zodat er meer belangstelling komt voor de geschiedenis.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...

Leren lezen met Aap, Noot, Mies? 'Ik moest vaak nablijven!'

Een nieuwe tentoonstelling in het Nationaal Onderwijsmuseum plaatst Cornelis Jetses in de schijnwerp...

Buurman schiet te hulp bij beginnende woningbrand

Bij een huis in Ridderkerk heeft maandagmiddag korte tijd brand gewoed. De bewoners waren op dat mom...

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...