Dordrecht, Netherlands

CDA wil sneller actie tegen woningspeculanten

Het CDA wil dat de gemeente sneller op gaat treden tegen woningspeculanten. De christendemocraten willen dat per 1 januari kopers verplicht worden zelf in een woning te gaan wonen en deze niet voor veel meer doorverkopen of verhuren tegen een hoge huur.
Fokko van der Straaten | 13 oktober 2021 17:00 | Aangepast op 13 oktober 2021 17:00
Nu er bijna geen woningen beschikbaar zijn, worden huurders steeds vaker in de armen gedreven van woningspeculanten die nieuwe of bestaande goedkope woningen opkopen. Deze worden dan snel opgeknapt en weer verhuurt in de vrije sector. Het CDA zegt dat er wel degelijk mogelijkheden zijn om dit snel een halt toe te roepen en biedt het college daarvoor in een notitie handreikingen. Aanvankelijk zou de partij met een initiatiefvoorstel komen, maar dat heeft een veel te lange procedure nodig. Het is daarom een notitie met tips geworden.

Wachten op wetgeving

Wethouder Stam heeft al eerder laten weten dat invoering van een anti-speculatiebeding voor nieuwbouwwoningen redelijk snel ingevoerd kan worden, maar dat dit voor bestaande bouw ingewikkelder is. Daar moet speciale wetgeving voor komen en die hoeft alleen nog door de Eerste Kamer goedgekeurd worden. Stam zegt de notitie te gaan bestuderen en waar mogelijk de informatie te zullen gebruiken. Hij denkt, zeker voor nieuwbouwwoningen, per 1 januari met regelgeving te zullen komen.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...