gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Cel voor Dordtse verdachten afpersing

86c5249c00a64691312261632658bf1f

Tegen zes verdachten, waaronder twee Dordtenaren, werd gisterenmiddag in de rechtbank in Arnhem flinke gevangenisstraffen geëist door het openbaar ministerie. De twee Dordtenaren worden samen met vier andere mannen uit Breda, Roermond, Eindhoven en Oosterhout verdacht van een gewelddadige gijzeling en afpersing in Zaltbommel.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het Openbaar Ministerie eist 3,5 jaar celstraf voor de hoofdverdachte uit Oosterhout. Eén Dordtenaar wordt als handlanger gezien te samen met twee mannen uit Breda en Roermond. Het OM eiste 2,5 jaar celstraf tegen deze drie verdachten. De 31-jarige chauffeur uit Eindhoven hoorde een lagere eis van anderhalf jaar celstraf tegen zich. De laatste verdachte betreft een 31-jarige man uit Dordrecht. Deze man was de huisgenoot van de hoofdverdachte en deed een klusje voor de ontvoerders. Zijn strafeis was 192 dagen. Aangezien de man deze tijd al in voorarrest heeft uitgezeten hoeft hij niet meer de cel in.

Op 27 februari 2015 om één uur 's nachts hoorden bewoners in de Mau de Jongstraat in Zaltbommel enorm geschreeuw. Enkele momenten later werden er vier mannen gezien die een andere man hardhandig in een auto werkte. Twee dagen later werd het slachtoffer aangetroffen in een pand in Dordrecht. Volgens het slachtoffer is hij bewerkt met een stroomstootwapen, langdurig in elkaar geslagen en werd er zelfs enkel malen over hem heen geplast.

De rechtbank doet uitspraak op 2 augustus.

Lees ook

MensenOnderdouche

Code Rood in Dordrecht: zo gingen Dordtenaren vrijdag om met de situatie

De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt vrijdag voor een onaangename, benauwde hitte. In onder meer de provincie Zuid-Holland is code rood afgekondigd. In dit liveblog lees je hoe Dordrecht omging met de extreme temperatuur.

kookadvies

Dit is waarom het kookadvies nog geen dag duurde: 'Testen op openbare plekken gedaan'

Het liep afgelopen weekend storm bij supermarkten in de regio Rijnmond nadat in het drinkwater in Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht de E. colibacterie, ook wel bekend als de poepbacterie, was vastgesteld. Mensen hamsterden massaal bronwater na een acuut kookadvies van waterbedrijven Evides en Oasen. Uiteindelijk bleek er weinig aan de hand, hoe kan zo snel een belangrijk advies worden ingetrokken?

fotoman

Man steekt N3 over voor gevallen fiets en laat kinderen achter in auto op afrit

Een man heeft zaterdag een opzienbarende actie uitgehaald op de N3 bij Dordrecht. De bestuurder stak namelijk de weg over nadat een fiets van zijn auto was gevallen. Een langsrijdende weginspecteur greep halverwege in.

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

fotoooo

Blijven bouwen en gele afvalzakken weg: de plannen van het nieuwe stadsbestuur

De komende vier jaar moeten er drieduizend huizen bij in Dordrecht. Die doelstelling geeft het nieuwe stadsbestuur zichzelf, valt te lezen in het coalitieakkoord van de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, CDA en D66. Daarin meteen een opluchting voor diverse oppositiepartijen: die woningen zullen niet in de polders verrijzen.

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.