gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Cel voor Dordtse verdachten afpersing

86c5249c00a64691312261632658bf1f

Tegen zes verdachten, waaronder twee Dordtenaren, werd gisterenmiddag in de rechtbank in Arnhem flinke gevangenisstraffen geëist door het openbaar ministerie. De twee Dordtenaren worden samen met vier andere mannen uit Breda, Roermond, Eindhoven en Oosterhout verdacht van een gewelddadige gijzeling en afpersing in Zaltbommel.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het Openbaar Ministerie eist 3,5 jaar celstraf voor de hoofdverdachte uit Oosterhout. Eén Dordtenaar wordt als handlanger gezien te samen met twee mannen uit Breda en Roermond. Het OM eiste 2,5 jaar celstraf tegen deze drie verdachten. De 31-jarige chauffeur uit Eindhoven hoorde een lagere eis van anderhalf jaar celstraf tegen zich. De laatste verdachte betreft een 31-jarige man uit Dordrecht. Deze man was de huisgenoot van de hoofdverdachte en deed een klusje voor de ontvoerders. Zijn strafeis was 192 dagen. Aangezien de man deze tijd al in voorarrest heeft uitgezeten hoeft hij niet meer de cel in.

Op 27 februari 2015 om één uur 's nachts hoorden bewoners in de Mau de Jongstraat in Zaltbommel enorm geschreeuw. Enkele momenten later werden er vier mannen gezien die een andere man hardhandig in een auto werkte. Twee dagen later werd het slachtoffer aangetroffen in een pand in Dordrecht. Volgens het slachtoffer is hij bewerkt met een stroomstootwapen, langdurig in elkaar geslagen en werd er zelfs enkel malen over hem heen geplast.

De rechtbank doet uitspraak op 2 augustus.

Lees ook

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.

burgderaadtsingel

Deze weg is na 14 maanden weer open: ‘Eerst werden hier de vouwen uit je broek gereden'

Na een afsluiting van meer dan een jaar is de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht weer open voor verkeer. De weg is veiliger, groener én moet minder overlast veroorzaken voor omwonenden.

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

raadpapendrecht

Politieke chaos duurt voort: OP wil zetel terug, opgestapt raadslid reageert voor het eerst

De politieke chaos in Papendrecht duurt voort. Nadat raadslid Hendrika Hoekstra vorige week opstapte bij Onafhankelijk Papendrecht (OP), haar zetel meenam en de beoogde coalitie daarop geen meerderheid meer haalde, roept OP-partijvoorzitter Ruud Lammers haar nu op haar zetel af te staan. Hoekstra reageert nu voor het eerst op haar afsplitsing.

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.