gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Cel voor Dordtse verdachten afpersing

86c5249c00a64691312261632658bf1f

Tegen zes verdachten, waaronder twee Dordtenaren, werd gisterenmiddag in de rechtbank in Arnhem flinke gevangenisstraffen geëist door het openbaar ministerie. De twee Dordtenaren worden samen met vier andere mannen uit Breda, Roermond, Eindhoven en Oosterhout verdacht van een gewelddadige gijzeling en afpersing in Zaltbommel.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het Openbaar Ministerie eist 3,5 jaar celstraf voor de hoofdverdachte uit Oosterhout. Eén Dordtenaar wordt als handlanger gezien te samen met twee mannen uit Breda en Roermond. Het OM eiste 2,5 jaar celstraf tegen deze drie verdachten. De 31-jarige chauffeur uit Eindhoven hoorde een lagere eis van anderhalf jaar celstraf tegen zich. De laatste verdachte betreft een 31-jarige man uit Dordrecht. Deze man was de huisgenoot van de hoofdverdachte en deed een klusje voor de ontvoerders. Zijn strafeis was 192 dagen. Aangezien de man deze tijd al in voorarrest heeft uitgezeten hoeft hij niet meer de cel in.

Op 27 februari 2015 om één uur 's nachts hoorden bewoners in de Mau de Jongstraat in Zaltbommel enorm geschreeuw. Enkele momenten later werden er vier mannen gezien die een andere man hardhandig in een auto werkte. Twee dagen later werd het slachtoffer aangetroffen in een pand in Dordrecht. Volgens het slachtoffer is hij bewerkt met een stroomstootwapen, langdurig in elkaar geslagen en werd er zelfs enkel malen over hem heen geplast.

De rechtbank doet uitspraak op 2 augustus.

Lees ook

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.