gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Cel voor Dordtse verdachten afpersing

86c5249c00a64691312261632658bf1f

Tegen zes verdachten, waaronder twee Dordtenaren, werd gisterenmiddag in de rechtbank in Arnhem flinke gevangenisstraffen geëist door het openbaar ministerie. De twee Dordtenaren worden samen met vier andere mannen uit Breda, Roermond, Eindhoven en Oosterhout verdacht van een gewelddadige gijzeling en afpersing in Zaltbommel.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het Openbaar Ministerie eist 3,5 jaar celstraf voor de hoofdverdachte uit Oosterhout. Eén Dordtenaar wordt als handlanger gezien te samen met twee mannen uit Breda en Roermond. Het OM eiste 2,5 jaar celstraf tegen deze drie verdachten. De 31-jarige chauffeur uit Eindhoven hoorde een lagere eis van anderhalf jaar celstraf tegen zich. De laatste verdachte betreft een 31-jarige man uit Dordrecht. Deze man was de huisgenoot van de hoofdverdachte en deed een klusje voor de ontvoerders. Zijn strafeis was 192 dagen. Aangezien de man deze tijd al in voorarrest heeft uitgezeten hoeft hij niet meer de cel in.

Op 27 februari 2015 om één uur 's nachts hoorden bewoners in de Mau de Jongstraat in Zaltbommel enorm geschreeuw. Enkele momenten later werden er vier mannen gezien die een andere man hardhandig in een auto werkte. Twee dagen later werd het slachtoffer aangetroffen in een pand in Dordrecht. Volgens het slachtoffer is hij bewerkt met een stroomstootwapen, langdurig in elkaar geslagen en werd er zelfs enkel malen over hem heen geplast.

De rechtbank doet uitspraak op 2 augustus.

Lees ook

flexwoningenvlijkade

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

foto blizz tandarts 1

Budgettandarts voor mensen die het niet breed hebben: ‘Iedereen verdient goede zorg’

Wie door een laag inkomen, angst of onbekendheid nooit zijn of haar gebit laat controleren, kan op termijn flink in de problemen komen. Om die mensen te helpen, is in Ridderkerk de 'budgettandarts' in het leven geroepen. Naar schatting gaan honderden mensen in het dorp niet naar een tandarts, en de Social Store hoopt daar verandering in te brengen.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.