gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Cel voor Dordtse verdachten afpersing

86c5249c00a64691312261632658bf1f.jpg

Tegen zes verdachten, waaronder twee Dordtenaren, werd gisterenmiddag in de rechtbank in Arnhem flinke gevangenisstraffen geëist door het openbaar ministerie. De twee Dordtenaren worden samen met vier andere mannen uit Breda, Roermond, Eindhoven en Oosterhout verdacht van een gewelddadige gijzeling en afpersing in Zaltbommel.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het Openbaar Ministerie eist 3,5 jaar celstraf voor de hoofdverdachte uit Oosterhout. Eén Dordtenaar wordt als handlanger gezien te samen met twee mannen uit Breda en Roermond. Het OM eiste 2,5 jaar celstraf tegen deze drie verdachten. De 31-jarige chauffeur uit Eindhoven hoorde een lagere eis van anderhalf jaar celstraf tegen zich. De laatste verdachte betreft een 31-jarige man uit Dordrecht. Deze man was de huisgenoot van de hoofdverdachte en deed een klusje voor de ontvoerders. Zijn strafeis was 192 dagen. Aangezien de man deze tijd al in voorarrest heeft uitgezeten hoeft hij niet meer de cel in.

Op 27 februari 2015 om één uur 's nachts hoorden bewoners in de Mau de Jongstraat in Zaltbommel enorm geschreeuw. Enkele momenten later werden er vier mannen gezien die een andere man hardhandig in een auto werkte. Twee dagen later werd het slachtoffer aangetroffen in een pand in Dordrecht. Volgens het slachtoffer is hij bewerkt met een stroomstootwapen, langdurig in elkaar geslagen en werd er zelfs enkel malen over hem heen geplast.

De rechtbank doet uitspraak op 2 augustus.

Lees ook

foto artikel woonwagenkamp.jpg

Veel vragen over verhuizing woonwagenbewoners: ‘Gemengde gevoelens’

“Wij hebben deze plek gekregen, maar we willen helemaal niet weg.” Dat zegt Anneke Minnebreuker, een van de woonwagenbewoners aan de Brandts Buysstraat in Dordrecht. Het woonwagenkamp moet plaatsmaken voor nieuwbouwwijk Maasterras. De huidige bewoners moeten verhuizen naar de wijk Wielwijk, maar begrijpen niet dat hun stem niet is meegenomen.

foto ongeval artikel rijnmond

Ongeluk met twee auto's zorgt voor uur vertraging in spits bij tunnel

Op de A15 net na de Noordtunnel is maandagmiddag een ongeluk gebeurd met twee auto's. Daardoor zijn twee rijstroken richting Gorinchem afgesloten. De vertraging loopt even na 16.00 uur op tot een uur. Rijkswaterstaat verwacht de weg rond 17.00 uur weer vrij te kunnen geven.

glennjackiescott.png

Glenn en Jackie wagen de sprong en gaan emigreren: ‘We dachten, is dit het dan?’

Na een hele spannende periode met een te vroeg geboren zoontje en een burn-out besluiten Glenn en Jackie Verdoorn dat het leven anders moet. Ze verruilen de dijken van Papendrecht voor de bergen van Oostenrijk om te ontsnappen aan de ratrace in Nederland: "Het leven is te kort om deze sprong niet te wagen."

selectietestdag brandweer.png

Op hoogte of geblinddoekt je werk doen: selectietestdag voor nieuwe brandweervrijwilligers

Een hardlooptest, zwemtest, hoogtetest, technische test en een engtetest. Dit moesten de 24 deelnemers van de selectietestdag bij de brandweer afgelopen zaterdag doorstaan bij de Dordtse brandweerkazerne. De kandidaten hopen brandweervrijwilliger te worden in de regio.

archieffotopolitie.png

Vijf oplichters maken met babbeltrucs duizenden euro's buit, politie zoekt de daders

De politie zoekt vijf verdachten die betrokken zijn bij verschillende oplichtingszaken in onze streek. De criminelen slagen er telkens in om hun slachtoffers, vooral bejaarden, geld afhandig te maken: in totaal bijna 20 duizend euro.

IMG_8187.JPG

Deze Dordtse muzikanten sluiten carrière van Lenny Kuhr af: 'Het klikte meteen'

Met het nummer De Troubadour won zij in 1969 het Eurovisiesongfestival. Nu, 57 jaar later, is Lenny Kuhr (76) bezig met haar afscheidstournee die eind mei eindigt. Daarin wordt ze begeleid door de Dordtse muzikanten Freek Dicke en Frans de Berg. En tot blijdschap van Frans en Freek wordt er ook in Dordrecht opgetreden.