gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Centrale hulpdiensten Zuid-Holland-Zuid hoort bij wereldtop

De centrale van de medische hulpdiensten in Zuid-Holland-Zuid heeft als vierde centrale in Nederland een speciaal kwaliteitsbewijs ontvangen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het gaat hier om het protocol dat uitgereikt wordt door de International Academy of Emergency Dispatch (AMPDS). Aan centrales die zo’n predicaat krijgen, worden zeer hoge eisen gesteld. De organisatie controleert de centrale op 20 punten waarbij minimaal 95% in orde moet zijn.

Het systeem wordt inmiddels wereldwijd gebruikt door 251 centrales. Dat is nog maar 10% van de meldkamers die met zo’n systeem werken. Personeel moet bij elke melding een reeks vaste vragen afwerken waarna de manier van hulp bepaald kan worden.

Binnenkort zal de meldkamer verhuizen naar Rotterdam. Het speciale keurmerk komt dan niet te vervallen. Zuid-Holland-Zuid hoopt dat Rotterdam het systeem ook gaat gebruiken maar zeker is dat nog niet.

Lees ook

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.

fotowoonwagenbewoners.png

Woonwagenbewoners die weg moeten voor nieuwbouwwijk kennen nieuwe plek

De woonwagenbewoners die moeten wijken voor de Dordtse nieuwbouwwijk Maasterras, verhuizen naar Wielwijk. Daar komen ze terecht aan de Reeweg Zuid, op de plek waar eerder De Vrije Tuinder zat. Die volkstuinvereniging is in 2023 verhuisd naar een terrein aan de Schenkeldijk.

fotopersburobusinkhagi.jpg

Heg en tuinhuis in brand, veel rook en vlammen te zien

Een tuinhuis en heg in Hardinxveld-Giessendam hebben donderdagavond in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij.

FOTO struikelsteen Kees de Koko.png

Kees de Kok werd doodgeschoten, maar krijgt nu struikelsteen: ‘Eerlijk gezegd waren wij Kees ook vergeten’

Aan de Stationsweg 165 in Sliedrecht wordt zaterdag een struikelsteen gelegd. De steen wordt gelegd voor Kees de Kok, want hij woonde daar 83 jaar geleden. Tijdens de Tweede Wereldoorlog doet hij mee aan de april/mei staking van 1943. Op 3 mei 1943 wordt hij daarvoor gearresteerd door de Duitse bezetters en daarna zonder eerlijk proces gefusilleerd. “Het is belangrijk dat de mensen die bij de staking betrokken zijn geweest, in herinnering blijven.”