gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Centrale hulpdiensten Zuid-Holland-Zuid hoort bij wereldtop

De centrale van de medische hulpdiensten in Zuid-Holland-Zuid heeft als vierde centrale in Nederland een speciaal kwaliteitsbewijs ontvangen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het gaat hier om het protocol dat uitgereikt wordt door de International Academy of Emergency Dispatch (AMPDS). Aan centrales die zo’n predicaat krijgen, worden zeer hoge eisen gesteld. De organisatie controleert de centrale op 20 punten waarbij minimaal 95% in orde moet zijn.

Het systeem wordt inmiddels wereldwijd gebruikt door 251 centrales. Dat is nog maar 10% van de meldkamers die met zo’n systeem werken. Personeel moet bij elke melding een reeks vaste vragen afwerken waarna de manier van hulp bepaald kan worden.

Binnenkort zal de meldkamer verhuizen naar Rotterdam. Het speciale keurmerk komt dan niet te vervallen. Zuid-Holland-Zuid hoopt dat Rotterdam het systeem ook gaat gebruiken maar zeker is dat nog niet.

Lees ook

FOTO GESP

Grote verbazing in Ottoland: zelfs na 800 jaar werkt deze gesp nog als toen

Tijdens een archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een middeleeuwse boerderij. Hier zouden de eerste inwoners van het dorp rond 1200 gevestigd zijn. De grootste vondst: een zilveren gesp, waarvan het scharnier nog steeds werkt.

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.

fatbike1

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.