gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Centrale hulpdiensten Zuid-Holland-Zuid hoort bij wereldtop

De centrale van de medische hulpdiensten in Zuid-Holland-Zuid heeft als vierde centrale in Nederland een speciaal kwaliteitsbewijs ontvangen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het gaat hier om het protocol dat uitgereikt wordt door de International Academy of Emergency Dispatch (AMPDS). Aan centrales die zo’n predicaat krijgen, worden zeer hoge eisen gesteld. De organisatie controleert de centrale op 20 punten waarbij minimaal 95% in orde moet zijn.

Het systeem wordt inmiddels wereldwijd gebruikt door 251 centrales. Dat is nog maar 10% van de meldkamers die met zo’n systeem werken. Personeel moet bij elke melding een reeks vaste vragen afwerken waarna de manier van hulp bepaald kan worden.

Binnenkort zal de meldkamer verhuizen naar Rotterdam. Het speciale keurmerk komt dan niet te vervallen. Zuid-Holland-Zuid hoopt dat Rotterdam het systeem ook gaat gebruiken maar zeker is dat nog niet.

Lees ook

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.