gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Charles Groenhuijsen komt naar Dordt

Amerikakenner Charles Groenhuijsen geeft maandag 31 oktober een lezing over de verkiezingen in de Verenigde Staten. Hij doet dat in de bibliotheek aan de Groenmarkt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De voormalige verslaggever van het NOS Journaal vertelt over de strijd tussen presidentskandidaten Hillary Clinton en Donald Trump. Groenhuijsen heeft verscheidene boeken geschreven, waaronder Hoera! Een nieuwe president. Hij woont afwisselend in Amerika en Nederland.

Groenhuijsen was jarenlang Amerikacorrespondent bij de landelijke Publieke Omroep. Tegenwoordig is hij actief als spreker en publicist.

De lezing sluit aan op de leesbevorderingscampagne Nederland Leest die plaatsvindt in november. Het thema daarvan is democratie.

De lezing is niet gratis. Bijwonen kost 10 euro (7,50 voor leden). De lezing vindt plaats op maandag 31 oktober tussen 20.00 uur en 21.45 uur. Vooraf aanmelden is noodzakelijk.

Lees ook

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

rappende verdachte rechtbank

Hasjdealer in buik en bil geschoten: 'rappende' verdachte wordt vrijgesproken

De rechter heeft een 31-jarige Dordtenaar vrijgesproken van betrokkenheid bij een schietpartij, waarbij een hasjdealer in de buik en de bil werd geraakt. Dat gebeurde in oktober 2019.

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.