gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chauffeurs Qbuzz luiden de noodklok

fc6ba03880c5917c3fb8610eebbfcc17.jpg

Ruim 75 buschauffeurs in de regio Drechtsteden en Alblasserwaard roepen de directie van Qbuzz op om snel een einde te maken aan de problemen bij de busvervoerder. Ze doen dit met een petitie.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
In de petitie, die nog niet verstuurd is, zeggen de chauffeurs dat veel collega's, het "niet meer trekken" om dagelijks te moeten rijden met "zwaar verouderd materiaal". Bijna dagelijks vallen bussen en daarmee ritten weg, schrijven zij.

Verder beklagen ze zich over het ontbreken van noodknoppen, camera's en slecht of niet werkende apparatuur. Ook zeggen de chauffeurs hun werk zonder fatsoenlijke winterjas te moeten doen, terwijl in veel bussen de verwarming hapert.

Het klaagschrift eindigt met het ontbreken van goede toiletvoorzieningen op eindpunten, waar vaak evenmin een kop koffie of iets dergelijks te krijgen is. De chauffeurs voelen zich "niet serieus genomen, ondergewaardeerd en genegeerd".

Ze eisen van de directie snel maatregelen. Qbuzz maakte dit weekend bekend, dat in de kerstvakantie veel problemen zijn opgelost en dat er vanaf vandaag (maandag) extra bussen en chauffeurs worden ingezet om de aanloopproblemen te verhelpen.

"Het is vanmorgen in de ochtendspits goed gegaan", zegt Susan Zethof van Qbuzz. "Vrijwel alles reed op tijd en ook waren er geen problemen meer met de in- en uitcheck-apparatuur voor de OV-chipcard.

Ze beaamt dat op sommige bussen een noodknop ontbreekt: "Dat is heel vervelend voor de chauffeurs, maar het gaat hier alleen om de bussen die we extra hebben ingehuurd om de aanloopproblemen op te lossen."


Eerder liet Qbuzz ook al weten  dat de nieuwe bussen - waarmee veel problemen verholpen zullen zijn - nog even op zich laten wachten. In maart worden alle stadsbussen in Dordrecht als eerste vervangen door nieuwe, elektrische bussen.

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”

kinderopvangASMedia.jpg

Kind belandt in sloot in Ottoland

Een kind is maandagochtend in een sloot beland aan de A in Ottoland. Hulpdiensten werden even na 11.30 uur massaal opgeroepen.

politiesieraden.png

Sieraden gestolen: politie zoekt eigenaren

De politie is op zoek naar de eigenaren van diverse sieraden, die in de huizen van drie verdachten van babbeltrucs zijn aangetroffen. De mannen werden eerder aangehouden na de oplichting van een 82-jarige vrouw uit Papendrecht, maar de gevonden sieraden zijn niet van de Papendrechtse vrouw.