gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chemours beperkt uitstoot GenX tot bijna niks

c27ce594babeaefebf7e70c211680bdb

Chemours verwacht de uitstoot van de omstreden GenX-stoffen binnen twee jaar te beperken tot vrijwel nul. Een proefinstallatie voor de zuivering van afvalwater levert volgens Marc Reijmers van het chemiebedrijf goede resultaten op.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Nu al halen we meer dan 90 procent van de stoffen uit het afvalwater en met wat aanpassingen en verbeteringen gaan we naar ruim 99 procent toe. Waarom geen nul? Dat is technisch vrijwel onmogelijk. We praten dan over nanogrammen, echt minuscule hoeveelheden."


Uit het afvalwater van de fabriek worden eerst bruikbare afvaldeeltjes gerecycled, daarna wordt het opgevangen in een groot bad en door een zandbed geleid. Vervolgens gaat het door koolstoffilters in rechtop staande tanks.


"Als de koolstof verzadigd is met GenX wordt de tank vervangen door een nieuwe. De oude gaat naar een afvalverwerker, waar de stoffen op zeer hoge temperatuur verbrand worden", legt Reijmers uit.


De verantwoordelijk manager zegt dat Chemours zich altijd gehouden heeft aan de door de overheid opgelegde normen. "Maar we zijn tot de conclusie gekomen dat dat niet genoeg is. De maatschappij verlangt meer van ons en daarom doen we nu het maximaal mogelijke."


De techniek om het afvalwater te ontdoen van GenX-resten kan ook worden toegepast op de uitstoot via de lucht. "We gaan daarvoor ook een installatie bouwen. Alles bij elkaar investeren we in ruim drie jaar 75 miljoen euro."

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.