gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chemours beperkt uitstoot GenX tot bijna niks

c27ce594babeaefebf7e70c211680bdb

Chemours verwacht de uitstoot van de omstreden GenX-stoffen binnen twee jaar te beperken tot vrijwel nul. Een proefinstallatie voor de zuivering van afvalwater levert volgens Marc Reijmers van het chemiebedrijf goede resultaten op.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Nu al halen we meer dan 90 procent van de stoffen uit het afvalwater en met wat aanpassingen en verbeteringen gaan we naar ruim 99 procent toe. Waarom geen nul? Dat is technisch vrijwel onmogelijk. We praten dan over nanogrammen, echt minuscule hoeveelheden."


Uit het afvalwater van de fabriek worden eerst bruikbare afvaldeeltjes gerecycled, daarna wordt het opgevangen in een groot bad en door een zandbed geleid. Vervolgens gaat het door koolstoffilters in rechtop staande tanks.


"Als de koolstof verzadigd is met GenX wordt de tank vervangen door een nieuwe. De oude gaat naar een afvalverwerker, waar de stoffen op zeer hoge temperatuur verbrand worden", legt Reijmers uit.


De verantwoordelijk manager zegt dat Chemours zich altijd gehouden heeft aan de door de overheid opgelegde normen. "Maar we zijn tot de conclusie gekomen dat dat niet genoeg is. De maatschappij verlangt meer van ons en daarom doen we nu het maximaal mogelijke."


De techniek om het afvalwater te ontdoen van GenX-resten kan ook worden toegepast op de uitstoot via de lucht. "We gaan daarvoor ook een installatie bouwen. Alles bij elkaar investeren we in ruim drie jaar 75 miljoen euro."

Lees ook

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.