gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chemours beperkt uitstoot GenX tot bijna niks

c27ce594babeaefebf7e70c211680bdb.jpg

Chemours verwacht de uitstoot van de omstreden GenX-stoffen binnen twee jaar te beperken tot vrijwel nul. Een proefinstallatie voor de zuivering van afvalwater levert volgens Marc Reijmers van het chemiebedrijf goede resultaten op.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Nu al halen we meer dan 90 procent van de stoffen uit het afvalwater en met wat aanpassingen en verbeteringen gaan we naar ruim 99 procent toe. Waarom geen nul? Dat is technisch vrijwel onmogelijk. We praten dan over nanogrammen, echt minuscule hoeveelheden."


Uit het afvalwater van de fabriek worden eerst bruikbare afvaldeeltjes gerecycled, daarna wordt het opgevangen in een groot bad en door een zandbed geleid. Vervolgens gaat het door koolstoffilters in rechtop staande tanks.


"Als de koolstof verzadigd is met GenX wordt de tank vervangen door een nieuwe. De oude gaat naar een afvalverwerker, waar de stoffen op zeer hoge temperatuur verbrand worden", legt Reijmers uit.


De verantwoordelijk manager zegt dat Chemours zich altijd gehouden heeft aan de door de overheid opgelegde normen. "Maar we zijn tot de conclusie gekomen dat dat niet genoeg is. De maatschappij verlangt meer van ons en daarom doen we nu het maximaal mogelijke."


De techniek om het afvalwater te ontdoen van GenX-resten kan ook worden toegepast op de uitstoot via de lucht. "We gaan daarvoor ook een installatie bouwen. Alles bij elkaar investeren we in ruim drie jaar 75 miljoen euro."

Lees ook

vernielinghuistendonck.png

Vernielingen aan Rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.

klaasvandoorndam.png

Hendrik-Ido-Ambacht vernoemt straat naar oud-wethouder

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht heeft een straat vernoemd naar oud-wethouder, waarnemend burgemeester en raadslid Klaas van Doorn. Van Doorn overleed begin dit jaar op 100-jarige leeftijd.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

Weinig hoop voor wandelaar Erik (53), al dagen vermist op Saba

De 53-jarige Erik Matthijsen, die al dagen wordt vermist op het Caribische eiland Saba, is waarschijnlijk overleden. Dat zegt Jonathan Johnson, gezaghebber van Saba, in een videoboodschap op sociale media.

AI boeken 2.png

Boeken geschreven door AI, Andries (28) biedt honderden te koop aan

Ruim duizend boeken heeft hij inmiddels in de aanbieding, de 28-jarige Andries Herremans. Of het nu gaat om gedichten gebaseerd op poep of reisgidsen, in korte tijd heeft zijn bedrijf in Hendrik-Ido-Ambacht een enorm aanbod aan titels weten te produceren. Dagblad Trouw ontdekte dat ze niet door Andries zelf of een andere auteur zijn geschreven: alle titels zijn van de hand van kunstmatige intelligentie (AI).

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.