Dordrecht, Netherlands

Chemours en Jeugdzorg in Studio De Witt

In de uitzending van Studio De Witt afgelopen zaterdag sprak Ben Corino met verschillende politieke partijen over de opslag van GenX afval bij Chemours. Ook sprak hij met ouders die negatieve ervaringen hebben met Jeugdzorg.
Robert van Loon | 6 maart 2019 11:56 | Aangepast op 6 maart 2019 11:56
Artikel 40 vragen over Chemours

GroenLinks heeft het College van Burgemeester en Wethouders vragen gesteld naar aanleiding van de opslag van 15 ton GenX afval uit Italië. Tijdens Studio De Witt werd er gesproken over de opslag met fractieleiders Kitty Kruger van GroenLinks, Renate Dudok van de SP en Kevin Noels van D66.


“Het gaat om het product wat er gemaakt wordt. Het is niet meer van deze tijd dat dit gebeurd op een plek in een stad waar huizen staan. Het product zou eigenlijk niet meer gemaakt moeten worden.” aldus Kitty Kruger in de uitzending.


Problemen met de Jeugdzorg

Ook sprak Ben Corino met Remco Borger en Dimitra Vardari. Zij vertellen over hun negatieve ervaringen met Jeugdzorg Zuid-Holland-Zuid. In 2017 vroegen ouders ook al aandacht voor de problemen met jeugdzorg in een gesprek met de Gemeenteraad.


Remco Borger vertelt over de problemen: “Mijn zoon is bij de jeugddienst gekomen door het aanmelden via een stichting. Wij hebben toen gelijk een medische rapportage neergelegd van een medische instelling. Ze wisten zo precies wat de zorgvraag zou zijn voor onze zoon. Vervolgens komt de jeugdproffesional bij ons en wij worden neergezet als overbelaste ouders die de zorg niet aankunnen. Dan ga je alle stukken bekijken en klopt er helemaal niets van.”


Beluister het fragment via deze link: Ervaringsverhaal van ouders met de Jeugdzorg.

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Redactie Streek 56 | 19 nov 2025 16:00

Lees ook

Vogelgriep in onze streek: 16.000 kippen worden gedood

Op een biologisch leghennenbedrijf in Streefkerk is vogelgriep vastgesteld. Dat meldt het ministerie...

Bart (79) begint eerste lichtjestocht voor scootmobielen

Een optocht met verlichte en versierde vrachtwagens wordt in wel meer gemeenten georganiseerd, maar ...

FC Dordrecht sprokkelt te veel en scoort te weinig: ‘Het is wel een patroon, ja’

Met iets meer doelgerichtheid had FC Dordrecht Vitesse kunnen verslaan vrijdagavond, maar juist daar...

FC Dordrecht met punt uit de interlandbreak: 1-1 tegen Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond de Keuken Kampioen Divisie hervat met een puntje tegen Vitesse. Aan ...

Blijdschap bij automobilisten nu Spuihavengarage na maanden weer open is: 'Goed geregeld!'

Het was een aangename verrassing voor abonnementhouders en andere automobilisten. Donderdag ging de ...

In deze gemeente kunnen inwoners hun wapens inleveren: 'Anoniem en zonder vervolging'

Op meerdere plekken in Zwijndrecht kunnen mensen komende donderdag wapens inleveren, zonder hiervoor...