Dordrecht, Netherlands

Chemours heeft niks gehoord van provincie

Chemours heeft van de provincie geen officieel bericht gehad waarin gevraagd wordt om opheldering rondom het zondag ontsnapte perfluorisobuteen (PFIB). Zo lang het bedrijf officieel niets van de provincie heeft gehoord, zal ze niet met een verklaring komen.
Jasmin Zahirovic | 16 augustus 2017 14:36 | Aangepast op 16 augustus 2017 14:36
Het zwaargiftige PFIB ontsnapte zondag bij DuPont, waarop de provincie liet in diverse media weten dat ze van Chemours willen horen wat de oorzaak van het incident is geweest. 


Het vrijgekomen gas komt in lage concentraties in het productieproces voor en zou binnen de vergunde hoeveelheden vallen. Chemours onderzoekt zelf waar het incident door is veroorzaakt. Deze bevindingen zullen door Milieudienst Rijnmond worden gecontroleerd.

De provincie neemt na het onderzoek een besluit over eventuele maatregelen tegen Chemours.

Lees ook

Luke reisde naar Noorwegen voor noorderlicht, maar zag het hier het beste: 'Nog nooit zo gezien'

Een lange reis maken naar het noorden van Noorwegen om het noorderlicht te zien? Maandagavond was da...

Al een half jaar geen les van neergestoken meester: zo gaat het nu met hem

Het gaat ‘beetje bij beetje beter’ met meester Recep, die een halfjaar geleden werd neergestoken tij...

‘Gevaarlijke verkeerssituatie’ bij spoorwegovergang niet aangepast: ‘Geen reden om te veranderen’

Een volgens omwonenden gevaarlijke verkeerssituatie in Hardinxveld-Giessendam wordt niet aangepakt. ...

Opnieuw autobranden in Dordrecht, brandweer twee keer in actie

Wederom is Dordrecht getroffen door verschillende autobranden. Maandagavond rond 21.30 uur is een dr...

Man die schoolmeester neerstak bij eindmusical ‘werd geterroriseerd door een andere vader’

De man die vastzit voor een steekpartij tijdens een schoolmusical in Alblasserdam werd al een jaar g...

Liefhebbers scoren goedkope pareltjes op muziekbeurs: 'Leuk om te snuffelen'

Een ware snoepwinkel voor de liefhebber, zo kan de muziekbeurs van Opnieuw & Co wel genoemd worden. ...