Dordrecht, Netherlands

Chemours heeft niks gehoord van provincie

Chemours heeft van de provincie geen officieel bericht gehad waarin gevraagd wordt om opheldering rondom het zondag ontsnapte perfluorisobuteen (PFIB). Zo lang het bedrijf officieel niets van de provincie heeft gehoord, zal ze niet met een verklaring komen.
Jasmin Zahirovic | 16 augustus 2017 14:36 | Aangepast op 16 augustus 2017 14:36
Het zwaargiftige PFIB ontsnapte zondag bij DuPont, waarop de provincie liet in diverse media weten dat ze van Chemours willen horen wat de oorzaak van het incident is geweest. 


Het vrijgekomen gas komt in lage concentraties in het productieproces voor en zou binnen de vergunde hoeveelheden vallen. Chemours onderzoekt zelf waar het incident door is veroorzaakt. Deze bevindingen zullen door Milieudienst Rijnmond worden gecontroleerd.

De provincie neemt na het onderzoek een besluit over eventuele maatregelen tegen Chemours.

Lees ook

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...