Dordrecht, Netherlands

Chemours moet uitstoot gewoon blijven melden

Bij Chemours is vrijdagavond een kleine hoeveelheid PFIB uitgestoten. Het bedrijf heeft dat zelf gemeld, maar zegt dat in de toekomst niet meer te hoeven doen. Het zou om een gecontroleerde hoeveelheid gaan die uit voorzorg werd geloosd en binnen de fabriek is gebleven.
Gert van der Steen | 5 maart 2018 12:05 | Aangepast op 5 maart 2018 12:05
Het bedrijf zegt vanaf mei van dit jaar onder een andere toezichthouder te vallen, waardoor dat niet meer nodig zou zijn.

De provincie Zuid-Holland denkt daar heel anders over. Volgens woordvoerder Nathalie Harder is de situatie voor risicobedrijven en grotere chemieconcerns al vanaf juli 2017 door de rijksoverheid gewijzigd en blijft Chemours dus gewoon onder controle van milieudienst DCMR vallen. Bovendien is voor Chemours verscherpt toezicht ingesteld, zodat ook dit soort kleinere lekkages nog steeds moeten worden gemeld.

DCMR onderzoekt of er maatregelen kunnen worden genomen om dit soort voorvallen te voorkomen.

Lees ook

Dordtse schaatsbaan wordt afgebroken, maar 'absoluut voor herhaling vatbaar'

Het Dordtse schaatsseizoen is ten einde. Donderdagmiddag werd de Dordtse ijsbaan op de Spuiboulevard...

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: terugkerende pareltjes van vorig jaar

In januari worden op TV Dordrecht zeven van de leukste en interessantste afleveringen uit het najaar...

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Het is deze week, nog meer dan anders, een komen en gaan van fanatieke skiërs en snowboarders bij sk...

Brug over de Noord (N915) blijft dit weekend toch open

De Brug over de Noord (N915) tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht blijft tussen 9 en 12 januar...

Vrijspraak voor rellende mannen tijdens jaarwisseling: onvoldoende bewijs

De rechtbank heeft woensdag zeven verdachten van rellen met oud en nieuw in 's-Gravendeel vrijgespro...

Lees terug: meer dan 700 kerstbomen ingeleverd en ook vrijdag winterdienstregeling NS

Heb je vrijdag de trein nodig? Die van de NS rijden dan wederom een winterdienstregeling. En in Slie...