Dordrecht, Netherlands

Chemours moet uitstoot gewoon blijven melden

Bij Chemours is vrijdagavond een kleine hoeveelheid PFIB uitgestoten. Het bedrijf heeft dat zelf gemeld, maar zegt dat in de toekomst niet meer te hoeven doen. Het zou om een gecontroleerde hoeveelheid gaan die uit voorzorg werd geloosd en binnen de fabriek is gebleven.
Gert van der Steen | 5 maart 2018 12:05 | Aangepast op 5 maart 2018 12:05
Het bedrijf zegt vanaf mei van dit jaar onder een andere toezichthouder te vallen, waardoor dat niet meer nodig zou zijn.

De provincie Zuid-Holland denkt daar heel anders over. Volgens woordvoerder Nathalie Harder is de situatie voor risicobedrijven en grotere chemieconcerns al vanaf juli 2017 door de rijksoverheid gewijzigd en blijft Chemours dus gewoon onder controle van milieudienst DCMR vallen. Bovendien is voor Chemours verscherpt toezicht ingesteld, zodat ook dit soort kleinere lekkages nog steeds moeten worden gemeld.

DCMR onderzoekt of er maatregelen kunnen worden genomen om dit soort voorvallen te voorkomen.

Lees ook

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...

Van zittend reanimeren tot kleine wondjes: tientallen beeldbelgesprekken voorkomen misverstanden ambulancedienst

De Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid heeft al tientallen keren zorg kunnen verlenen via beeldbellen ...

De Stemming in Hendrik-Ido-Ambacht: ‘Ik erger me wel echt aan zwerfafval’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...