gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chemours op agenda gemeenteraad

De Dordtse raadsleden komt dinsdagavond voor het eerst na het reces weer bijeen in het Stadskantoor. Op de agenda staat onder meer een debat over de lozing van GenX door Chemours.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De Dordtse raadsleden komen dinsdagavond voor het eerst na het reces weer bijeen in het Stadskantoor. Op de agenda staat onder meer een debat over de lozing van GenX door Chemours.

In de stad leeft veel onrust over deze stof, hoewel het niet duidelijk is hoe schadelijk GenX in de gemeten concentraties is. De gemeenteraad bespreekt onder meer de bodemrapporten en een ingezonden brief van Philip Elzerman. Elzerman was eerder bij TV Dordrecht te zien in een item waarin hij protesteert tegen GenX. Ook zal een van de organisatoren van de protestmars, die afgelopen zaterdag gehouden werd, inspreken.

Daarnaast wordt er in de commissies gesproken over RTV Dordrecht. Onderwerp is de licentie-verlening voor de komende jaren. Naast RTV Dordrecht heeft een andere organisatie, Next Media, een aanvraag ingediend.

Met de start van het politieke seizoen begint TV Dordrecht ook weer met het uitzenden van het programma Rechtstreeks uit de Raad. Aanstaande woensdag is de eerste aflevering.

Lees ook

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“