gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chemours op agenda gemeenteraad

De Dordtse raadsleden komt dinsdagavond voor het eerst na het reces weer bijeen in het Stadskantoor. Op de agenda staat onder meer een debat over de lozing van GenX door Chemours.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De Dordtse raadsleden komen dinsdagavond voor het eerst na het reces weer bijeen in het Stadskantoor. Op de agenda staat onder meer een debat over de lozing van GenX door Chemours.

In de stad leeft veel onrust over deze stof, hoewel het niet duidelijk is hoe schadelijk GenX in de gemeten concentraties is. De gemeenteraad bespreekt onder meer de bodemrapporten en een ingezonden brief van Philip Elzerman. Elzerman was eerder bij TV Dordrecht te zien in een item waarin hij protesteert tegen GenX. Ook zal een van de organisatoren van de protestmars, die afgelopen zaterdag gehouden werd, inspreken.

Daarnaast wordt er in de commissies gesproken over RTV Dordrecht. Onderwerp is de licentie-verlening voor de komende jaren. Naast RTV Dordrecht heeft een andere organisatie, Next Media, een aanvraag ingediend.

Met de start van het politieke seizoen begint TV Dordrecht ook weer met het uitzenden van het programma Rechtstreeks uit de Raad. Aanstaande woensdag is de eerste aflevering.

Lees ook

mercon loods1.png

‘Leegstand Mercon-loods vormt geen gevaar omgeving’

De leegstaande Mercon-loods in Alblasserdam vormt geen gevaar voor omliggende gebouwen en bewoners. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van de lokale PvdA-fractie. Die was bezorgd vanwege een toenemend aantal incidenten op het terrein en het uitblijven van woningbouw aldaar.

kinderopvangASMedia.jpg

Jongetje dat bij gastouder in het water viel, maakt het goed

Het jongetje dat maandagochtend in Ottoland in het water viel en gereanimeerd moest worden, maakt het goed. Dat meldt het gastouderbureau, dat verantwoordelijk is voor de opvang van het kind. Het is nog altijd niet duidelijk hoe het jongetje in het water kon belanden.

asz.jpg

CYBERCRIME

Lekken ziekenhuisdata ASz toch niet uitgesloten bij hack softwarebedrijf

Het is toch niet uitgesloten dat gegevens van ziekenhuispatiënten zijn gestolen bij de ransomware-aanval op ChipSoft, het bedrijf dat onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis zit. Dat meldt de NOS op basis van meerdere bronnen. Eerst leek het er nog op dat ziekenhuisdata waren gespaard.

hiaenrid.png

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."