gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chemours op agenda gemeenteraad

De Dordtse raadsleden komt dinsdagavond voor het eerst na het reces weer bijeen in het Stadskantoor. Op de agenda staat onder meer een debat over de lozing van GenX door Chemours.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De Dordtse raadsleden komen dinsdagavond voor het eerst na het reces weer bijeen in het Stadskantoor. Op de agenda staat onder meer een debat over de lozing van GenX door Chemours.

In de stad leeft veel onrust over deze stof, hoewel het niet duidelijk is hoe schadelijk GenX in de gemeten concentraties is. De gemeenteraad bespreekt onder meer de bodemrapporten en een ingezonden brief van Philip Elzerman. Elzerman was eerder bij TV Dordrecht te zien in een item waarin hij protesteert tegen GenX. Ook zal een van de organisatoren van de protestmars, die afgelopen zaterdag gehouden werd, inspreken.

Daarnaast wordt er in de commissies gesproken over RTV Dordrecht. Onderwerp is de licentie-verlening voor de komende jaren. Naast RTV Dordrecht heeft een andere organisatie, Next Media, een aanvraag ingediend.

Met de start van het politieke seizoen begint TV Dordrecht ook weer met het uitzenden van het programma Rechtstreeks uit de Raad. Aanstaande woensdag is de eerste aflevering.

Lees ook

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

Zwijndrechtsebrug

Landbouwvoertuigen mogen toch Zwijndrechtsebrug gebruiken

Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen land- en bosbouwvoertuigen vanaf 17 juli tijdelijk weer gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. Deze tijdelijke maatregel geldt naar verwachting tot april 2027, zo heeft Rijkswaterstaat bekendgemaakt.

pexelstelefoon

Poep op de ramen, duizenden telefoontjes en een dickpic: Tomasz ontkent vergaande stalking

Slachtofferadvocaat Peter Schouten gaat pontificaal voor zijn cliënt staan in de rechtszaal. Zo voorkomt hij dat de verdachte nog langer naar de vrouw op de publieke tribune kan kijken. “Hij gaf net een vileine knipoog naar haar. Ik wil dat hij niet meer aan haar denkt.”

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.

borstvoeding

Moedermelk bevat vaak te veel schadelijke PFAS: 'Dit is wel schrikken'

Moedermelk bevat in één op de vijf gevallen te veel schadelijke PFAS. Dat blijkt uit een groot onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), waar de NOS over schrijft. Er is voor het onderzoek moedermelk van ruim 1600 vrouwen in Nederland onderzocht.

op pad met ad: biesbosch

Op Pad Met Ad: vrijwilligerswerk bij natuurcentrum

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij het Biesboschcentrum Dordrecht. Samen met teamleider Nicole Schriek ontdekt hij wat er allemaal komt kijken bij het werken in dit bijzondere natuurgebied.