gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chemours op agenda gemeenteraad

De Dordtse raadsleden komt dinsdagavond voor het eerst na het reces weer bijeen in het Stadskantoor. Op de agenda staat onder meer een debat over de lozing van GenX door Chemours.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De Dordtse raadsleden komen dinsdagavond voor het eerst na het reces weer bijeen in het Stadskantoor. Op de agenda staat onder meer een debat over de lozing van GenX door Chemours.

In de stad leeft veel onrust over deze stof, hoewel het niet duidelijk is hoe schadelijk GenX in de gemeten concentraties is. De gemeenteraad bespreekt onder meer de bodemrapporten en een ingezonden brief van Philip Elzerman. Elzerman was eerder bij TV Dordrecht te zien in een item waarin hij protesteert tegen GenX. Ook zal een van de organisatoren van de protestmars, die afgelopen zaterdag gehouden werd, inspreken.

Daarnaast wordt er in de commissies gesproken over RTV Dordrecht. Onderwerp is de licentie-verlening voor de komende jaren. Naast RTV Dordrecht heeft een andere organisatie, Next Media, een aanvraag ingediend.

Met de start van het politieke seizoen begint TV Dordrecht ook weer met het uitzenden van het programma Rechtstreeks uit de Raad. Aanstaande woensdag is de eerste aflevering.

Lees ook

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”