gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chemours reageert zwak naar oud-werknemers

Het chemisch bedrijf Chemours (voorheen DuPont) moet een krachtiger standpunt innemen over de zorg voor oud-werknemers als het gaat om de blootstelling aan de stof PFOA. Chemours zegt nu alleen in gesprek te gaan.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Volgens toxicoloog Martin van den Berg van de Universiteit Utrecht zijn het juist de oud-werknemers die de grootste aandacht verdienen. "Ik vind het zwak van Chemours om alleen een gesprek aan te kondigen."


Van den Berg deed zijn uitspraken zaterdagmorgen in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM waarin uitgebreid aandacht werd besteed aan het rapport het RIVM over de jarenlange uitstoot van de stof PFOA bij DuPont.


Directeur Erik Meijer van Chemours, die pas sinds 5 maanden in functie is, wil meer tijd om tot concrete besluitvorming te komen over hoe met oud-werknemers wordt omgegaan. "We kennen het rapport nog maar een dag."


Toxicoloog Van den Berg noemt het rapport van het RIVM degelijk. "Er is een periode geweest dat de uitstoot in de lucht van PFOA te hoog was. Maar er zijn geen verhoogde ziektebeelden geconstateerd." Het gerucht dat er kans is op leverkanker noemt Van den Berg een misverstand. "Het gaat om een subtiele overschrijding voor omwonenden en die heeft geen relatie met kanker."


Van den Berg heeft meer zorgen over de werknemers. "DuPont is er niet in geslaagd om de werknemers goed te beschermen. Zij moeten gescreend worden." Daarnaast heeft de toxicoloog zorgen over zwangere vrouwen die in de periode dat de uitstoot plaatsvond, zijn blootgesteld aan de giftige stof. "Er zou sprake kunnen zijn van een verlaagde weerstand tegen bepaalde infectieziekten."


Op 5 april wordt een informatieavond georganiseerd over de problematiek bij Chemours. Een locatie is nog niet bekend.

Lees ook

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.