gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chemours reageert zwak naar oud-werknemers

Het chemisch bedrijf Chemours (voorheen DuPont) moet een krachtiger standpunt innemen over de zorg voor oud-werknemers als het gaat om de blootstelling aan de stof PFOA. Chemours zegt nu alleen in gesprek te gaan.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Volgens toxicoloog Martin van den Berg van de Universiteit Utrecht zijn het juist de oud-werknemers die de grootste aandacht verdienen. "Ik vind het zwak van Chemours om alleen een gesprek aan te kondigen."


Van den Berg deed zijn uitspraken zaterdagmorgen in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM waarin uitgebreid aandacht werd besteed aan het rapport het RIVM over de jarenlange uitstoot van de stof PFOA bij DuPont.


Directeur Erik Meijer van Chemours, die pas sinds 5 maanden in functie is, wil meer tijd om tot concrete besluitvorming te komen over hoe met oud-werknemers wordt omgegaan. "We kennen het rapport nog maar een dag."


Toxicoloog Van den Berg noemt het rapport van het RIVM degelijk. "Er is een periode geweest dat de uitstoot in de lucht van PFOA te hoog was. Maar er zijn geen verhoogde ziektebeelden geconstateerd." Het gerucht dat er kans is op leverkanker noemt Van den Berg een misverstand. "Het gaat om een subtiele overschrijding voor omwonenden en die heeft geen relatie met kanker."


Van den Berg heeft meer zorgen over de werknemers. "DuPont is er niet in geslaagd om de werknemers goed te beschermen. Zij moeten gescreend worden." Daarnaast heeft de toxicoloog zorgen over zwangere vrouwen die in de periode dat de uitstoot plaatsvond, zijn blootgesteld aan de giftige stof. "Er zou sprake kunnen zijn van een verlaagde weerstand tegen bepaalde infectieziekten."


Op 5 april wordt een informatieavond georganiseerd over de problematiek bij Chemours. Een locatie is nog niet bekend.

Lees ook

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

oplichting oudere man

Ouderen in de hele streek slachtoffer van oplichter Abdul W.: drie jaar cel

Agent, bankmedewerker en pakketbezorger: Abdul W. (24) was het allemaal. In verschillende gemeenten in onze regio was hij betrokken bij oplichting van ouderen, nu is hij veroordeeld tot drie jaar cel. Hij is al eerder veroordeeld voor oplichting, maar ging direct na zijn vrijlating meermaals in de fout.

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.