gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chemours reageert zwak naar oud-werknemers

Het chemisch bedrijf Chemours (voorheen DuPont) moet een krachtiger standpunt innemen over de zorg voor oud-werknemers als het gaat om de blootstelling aan de stof PFOA. Chemours zegt nu alleen in gesprek te gaan.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Volgens toxicoloog Martin van den Berg van de Universiteit Utrecht zijn het juist de oud-werknemers die de grootste aandacht verdienen. "Ik vind het zwak van Chemours om alleen een gesprek aan te kondigen."


Van den Berg deed zijn uitspraken zaterdagmorgen in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM waarin uitgebreid aandacht werd besteed aan het rapport het RIVM over de jarenlange uitstoot van de stof PFOA bij DuPont.


Directeur Erik Meijer van Chemours, die pas sinds 5 maanden in functie is, wil meer tijd om tot concrete besluitvorming te komen over hoe met oud-werknemers wordt omgegaan. "We kennen het rapport nog maar een dag."


Toxicoloog Van den Berg noemt het rapport van het RIVM degelijk. "Er is een periode geweest dat de uitstoot in de lucht van PFOA te hoog was. Maar er zijn geen verhoogde ziektebeelden geconstateerd." Het gerucht dat er kans is op leverkanker noemt Van den Berg een misverstand. "Het gaat om een subtiele overschrijding voor omwonenden en die heeft geen relatie met kanker."


Van den Berg heeft meer zorgen over de werknemers. "DuPont is er niet in geslaagd om de werknemers goed te beschermen. Zij moeten gescreend worden." Daarnaast heeft de toxicoloog zorgen over zwangere vrouwen die in de periode dat de uitstoot plaatsvond, zijn blootgesteld aan de giftige stof. "Er zou sprake kunnen zijn van een verlaagde weerstand tegen bepaalde infectieziekten."


Op 5 april wordt een informatieavond georganiseerd over de problematiek bij Chemours. Een locatie is nog niet bekend.

Lees ook

IMG-20260411-WA0008.jpg

Man gestoken met schaar, 18-jarige aangehouden

Bij een ruzie in de Dordtse wijk Sterrenburg is zaterdag gestoken. Een 18-jarige man is aangehouden, meldt de politie. Ook is er een schaar in beslag genomen.

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Die komen er bekaaid vanaf in Sliedrecht: die gemeente scoort het laagst in onze streek. Maar waar loopt je allemaal tegenaan als je nodig moet?

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.